Start Wiadomości Heathrow odwołuje loty, by podczas pogrzebu królowej była cisza

Heathrow odwołuje loty, by podczas pogrzebu królowej była cisza

226
0

Lotnisko Heathrow poinformowało, że ponad 100 lotów zostanie odwołanych, aby zapewnić ciszę podczas pogrzebu królowej Elżbiety II.

Aby nie zakłócać dwóch minut ciszy, które będą miały miejsce w całym kraju na zakończenie nabożeństwa żałobnego w Opactwie Westminsterskim (ok. 11:55), pomiędzy godz. 11:40 a 12:10 żadne samoloty nie będą startowały z Heathrow ani tam lądowały.

Następnie pomiędzy 13:45 a 14:20, gdy karawan z trumną będzie zmierzał do zamku w Windsorze nie będzie żadnych przylotów na Heathrow, a pomiędzy 15:05 a 16:45 – w czasie, gdy kondukt będzie zmierzał do kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze i gdy będzie tam trwała msza pogrzebowa – żadne samoloty nie będą startowały.

Ponadto od 16:45 do 21:00 zmniejszona zostanie liczba odlotów z Heathrow, a dodatkowo loty będą skierowane na inne korytarze powietrzne, dalej od zamku w Windsorze. Tymi zmianami w największym stopniu dotknięte zostaną linie British Airways, które odwołają 100 lotów na krótkich trasach, zaś cztery loty odwoła Virgin Atlantic.

PoprzedniWestquay ma zostać otwarte w dniu pogrzebu królowej – ale wiele sklepów będzie zamkniętych
NastępnyNowy król i jego syn William wyszli do oczekujących na oddanie hołdu królowej