Start Polecane Having Kids: Księżna Kate nie powinna mieć więcej dzieci

Having Kids: Księżna Kate nie powinna mieć więcej dzieci

1235
0

Decyzja księcia Williama i księżnej Kate o trzecim dziecku jest złym przykładem dla społeczeństwa – uważa organizacja Having Kids, zajmująca się m.in. ochroną praw dzieci i promowaniem modelu rodziny „dwa plus jeden”.

Amerykańska organizacja zabrała głos w sprawie trzeciego dziecka książęcej pary. Having Kids promuje modele małych rodzin, aby w ten sposób chronić środowisko i zmniejszać przeludnienie na świecie. Zdaniem instytucji, trzecia ciąża Kate to zły przykład dla społeczeństwa, które w ślad za książęcą parą będzie powiększało swoje rodziny. Having Kids uważa, że zachęcanie ludzi do posiadania mniejszej liczby dzieci ma zasadnicze znaczenie dla ochrony naszej planety przed zmianą klimatu spowodowaną globalnym ociepleniem.

Informacja o trzeciej ciąży wywołała oburzenie do tego stopnia, że Anne Green, dyrektor organizacji wysłała list do Kate i Williama, w którym tłumaczy dlaczego posiadanie małej rodziny przynosi korzyści.

– Decydując się na małą rodzinę, mamy szansę rozwiązać największe problemy humanitarne, tj. ochrona praw dziecka, nierówności społeczne czy degradacja środowiska. Kate i William mogliby dawać przykład w tej kwestii – brzmi fragment listu.

Zdania organizacji nie podzielają jednak Internauci, którzy uważają, że każdy indywidualnie powinien decydować o tym ile dzieci będzie miał.