Start Polecane Handel ludźmi coraz większym problem na Wyspach

Handel ludźmi coraz większym problem na Wyspach

749
0

Krajowa Agencja ds. Przestępczości (NCA) ujawniła, że współczesne niewolnictwo i handel ludźmi dotyczą każdego większego miasta w Wielkiej Brytanii.

Skala handlu ludźmi oraz współczesnego niewolnictwem jest znacznie większa, niż wcześniej szacowano. Obecnie w Wielkiej Brytanii prowadzonych jest 300 działań operacyjnych mających na celu rozpracować gangi zajmujące się handlem ludźmi. W 2016 roku 3805 osób zostało zgłoszonych, jako potencjalne ofiary, trzy lata wcześniej takich osób było 1745.

Ofiary najczęściej pochodzą z Albanii, Nigerii, Wietnamu, Rumuni oraz Polski i są wabione przez handlarzy ludźmi obietnicami wysokich zarobków i lepszego życia. Zdarza się jednak, że to rodziny same sprzedają np. swoje dzieci – tak jak to było w przypadku 12-letniej rumuńskiej dziewczynki, która została sprzedana Brytyjczykom, jako służąca – informuje BBC.

Współczesne ofiary niewolnictwa nie są już tylko wykorzystywane do prostytucji, ale coraz częściej zatrudniane są w normalnych zawodach, jednak cały czas pozostają pod kontrolą handlarzy ludźmi, którzy najczęściej zabierają im dokumenty i odbierają wynagrodzenie, a także zastraszają.

W 2015 roku do brytyjskiego prawa została wprowadzona ustawa o współczesnym niewolnictwie, która zakłada, że osoby zajmujące się handlem ludźmi i zmuszaniem do pracy mogą otrzymać karę od 14 lat więzienia do dożywocia.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPopularny festiwal jedzenia powraca do Hampshire
Następny11-osobowa brytyjska rodzina skazana za niewolnictwo