Start Polecane Handel detaliczny: W ubiegłym roku nastąpił duży skok liczby zamykanych sklepów

Handel detaliczny: W ubiegłym roku nastąpił duży skok liczby zamykanych sklepów

200
0

Według Centre for Retail Research (CRR) w 2022 r. nastąpił gwałtowny wzrost liczby sklepów zamykanych przy głównych ulicach Wielkiej Brytanii, paradach handlowych i parkach handlowych pod miastem.

Ponad 17 000 sklepów zostało zamkniętych – najwięcej od pięciu lat. Naukowcy stwierdzili, że całkowita liczba zamknięć była o prawie 50% wyższa niż w 2021 r.

Liczba utraconych miejsc pracy w handlu detalicznym, w sklepach i Internecie, również wzrosła, gdy firmy zamykały się lub obniżały koszty.

Zamknięto ponad 150 000 stanowisk, co stanowi wzrost o 43% w porównaniu z rokiem poprzednim. W szczytowym momencie pandemii niektóre firmy były chronione dzięki wsparciu rządowemu i programowi urlopów, który pomagał wypłacać wynagrodzenia, gdy sklepy nie mogły być otwarte.

Jednak w 2022 r., gdy gospodarka nadal się otwierała, sektor detaliczny stanął w obliczu wielu wyzwań.

Ceny gwałtownie wzrosły, a kupujący ograniczyli wydatki. Koszty ponoszone przez sprzedawców detalicznych również wzrosły, w szczególności gwałtowny wzrost rachunków za energię i płace.

CRR, niezależna instytucja badawcza zajmująca się analizą trendów w sektorze detalicznym, podała, że ​​w 2022 r. sklepy zamykały się w tempie 47 dziennie. W ciągu roku duże sieci handlowe zamknęły 6055 sklepów, a 11 090 niezależnych sklepów zostało zamkniętych.

PoprzedniKobieta ukarana grzywną £1,500 za wyrzucenie papierosa przez okno samochodu
NastępnyTegoroczna zima będzie najgorsza w historii dla oczekujących na pogotowie ratunkowe