Start Polecane Hampshire stolicą amfetaminy

Hampshire stolicą amfetaminy

1067
0

Według najnowszych danych, Hampshire jest stolicą amfetaminy w Anglii i Walii. Policja informuje, że przestępczość narkotykowa na tym obszarze znacznie wzrosła.

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych,w latach 2018 – 19 Hampshire Constabulary dokonała 67 konfiskat amfetaminy. Przy 34 konfiskatach na milion mieszkańców był to najwyższy wskaźnik dla wszystkich sił policyjnych w Anglii i Walii.

Amfetamina to środek psychostymulujący, który powoduje długotrwałe pobudzenie. Amfetamina nie powoduje uzależnienia fizycznego lub jest ono bardzo słabe (może objawiać się dusznościami i lekkimi zawrotami głowy w momencie odstawienia), wywołuje jednak – jak każdy środek pobudzający – uzależnienie psychiczne.

Posiadanie tego narkotyku oznacza karę pięciu lat więzienia plus nieograniczoną grzywnę, a osoby złapane na dostarczaniu go mogą spotkać się z 14-letnim pozbawieniem wolności.

Amfetamina była drugim najczęściej skonfiskowanym narkotykiem klasy B w Anglii i Walii w ciągu roku, zaraz po konopiach indyjskich.

Ogółem w Hampshire odnotowano 3962 konfiskaty narkotyków.

PoprzedniTwarda woda w Southampton może powodować choroby skóry
NastępnyPolicja rozpoczęła śledztwo po tym, jak znaleziono ciało mężczyzny w Southampton