Start Polecane Hampshire otrzyma 100 000 GBP na pomoc ofiarom przemocy domowej

Hampshire otrzyma 100 000 GBP na pomoc ofiarom przemocy domowej

265
0

Hampshire ma skorzystać z setek tysięcy funtów na wsparcie ofiar przemocy domowej, w tym dzieci.

Pieniądze – część puli 125 milionów funtów dla wszystkich władz lokalnych w całej Anglii – sfinansują nowy prawny obowiązek władz samorządowych, aby zapewnić ofiarom dostęp do podstawowych usług w bezpiecznym mieszkaniu, w tym w schroniskach, w ramach rządowej ustawy o przemocy domowej.

Z zestawienia opublikowanego przez Ministerstwo Mieszkalnictwa, Społeczności i Samorządów Lokalnych wynika, że ​​587 012 funtów zostanie przekazanych Radzie Miasta Southampton w następnym roku finansowym. Jest to jedna ze 120 większych rad, które otrzymają większość funduszy i oczekuje się, że utworzą rady partnerskie, które skupią lokalne służby, a także ocenią potrzeby ofiar.

Łącznie 33 837 funtów zostanie przydzielone Radzie Gminy Eastleigh, kolejne 34 603 funty zostaną przeznaczone na Radę Okręgową Fareham, a 33 235 funtów zostanie przekazane Radzie Okręgu New Forest District.

Ustawa o przemocy domowej, która jest obecnie przygotowywana przez posłów, wprowadzi również pierwszą legalną definicję przemocy domowej, w tym nadużycia ekonomiczne oraz kontrolujące i manipulacyjne zachowania niefizyczne.

Poprzedni„Cmentarz” z epoki brązu znaleziony w New Forest
NastępnyPonad 1700 przestępstw seksualnych zarejestrowanych w ciągu zaledwie jednego roku w Hampshire