Start Polecane Hampshire: nowa usługa w ramach przeciwdziałania zmianom klimatu

Hampshire: nowa usługa w ramach przeciwdziałania zmianom klimatu

401
0

Infolinia jest jednym ze środków, które rada hrabstwa zamierza wdrożyć w ramach strategii przeciwdziałania zmianom klimatu.

Mieszkańcy Hampshire wkrótce będą mogli otrzymać porady telefoniczne i internetowe na temat działań, jakie mogą podjąć we własnych domach w celu przeciwdziałania zmianom klimatu.

Porady w takich kwestiach, jak energia czy izolacja należą do usług, które Centrum Ochrony Środowiska zapewni w ramach strategii Rady Hrabstwa Hampshire w sprawie zmian klimatu. Usługa ma zostać uruchomiona we wrześniu.

Inne inicjatywy obejmują tak zwaną wspólnotową sieć energetyczną, która zachęci społeczności w całym hrabstwie do tworzenia własnych lokalnych projektów energetycznych niskoemisyjnych. Mieszkańcy będą mieli również okazję wziąć udział w programie zakupu grupowego Solar Together.

Radni hrabstwa zobowiązali się do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w Hampshire do 2050 r. i wyznaczyli cel, jakim jest zbudowanie odporności na skutki wzrostu temperatury o dwa stopnie Celsjusza.

Szczegółowy plan działania zostanie przedstawiony we wrześniu.

PoprzedniOrganizacja charytatywna rozpoczyna kampanię rekrutacyjną z powodu wzrostu liczby młodych ludzi w potrzebie
NastępnyPortsmouth: pomnik upamiętniający ofiary Covid-19