Start Polecane Hampshire ma uzyskać „wolny port”, który może stworzyć 25 000 miejsc pracy

Hampshire ma uzyskać „wolny port”, który może stworzyć 25 000 miejsc pracy

462
0

Hampshire otrzymało zielone światło dla „freeport”, który według jego zwolenników może wygenerować 25 000 lokalnych miejsc pracy.

Urodzony w Southampton kanclerz Rishi Sunak ogłosił podczas przemówienia w sprawie budżetu, że Solent jest jednym z ośmiu obszarów, w których zatwierdzono jego ofertę na wolny port.

Solent Local Enterprise Partnership (LEP), które złożyło wniosek, stwierdziło, że w ramach propozycji w regionie można zainwestować ponad 2 miliardy funtów, co oznaczałoby niższe podatki i mniej biurokracji dla firm na wyznaczonych obszarach. Propozycja Solent LEP spowodowałaby utworzenie szeregu miejsc o niskich podatkach i wolnych od ceł w całym regionie.

Przewodniczący Solent LEP Brian Johnson powiedział: „Solent ma bardzo dumne dziedzictwo morskie, ale nie żyjemy w przeszłości. Dzisiejsze ogłoszenie oznacza początek nowej ery Solent, kiedy rozpoczynamy współpracę z rządem w celu tworzenia miejsc pracy, napędzania innowacji i budowania trwałych, długoterminowych możliwości teraz i w przyszłości. Szeroka koalicja partnerów publicznych i prywatnych zgromadzona przez LEP stawia nas w najsilniejszej możliwej pozycji, aby urzeczywistnić tę wizję.”