Start Polecane Hampshire ma jeden z najniższych wskaźników posiadania konopi

Hampshire ma jeden z najniższych wskaźników posiadania konopi

194
0

Tylko około jednej na 10 osób złapanych w zeszłym roku na posiadaniu konopi indyjskich w Hampshire postawiono zarzuty –jeden z najniższych wskaźników w Anglii i Walii.

Jednak działacze twierdzą, że egzekwowanie prawa nakazującego używanie konopi indyjskich jest „loterią kodów pocztowych” i wezwali do całkowitej dekryminalizacji posiadania narkotyku.

Dane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pokazują, że z 3463 przestępstw związanych z posiadaniem konopi indyjskich zamkniętych przez policję Hampshire w zeszłym roku, 353 zakończyło się zarzutem lub wezwaniem.

W całej Anglii i Walii w 2020 roku odnotowano 117000 przestępstw związanych z posiadaniem konopi indyjskich, które zakończyły się wyrokiem. Spośród nich 17% zakończyło się obciążeniem – spadek z 21% w 2019 r.

Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedziała: „Nie mamy planów dekryminalizacji konopi”. – istnieją wyraźne naukowe i medyczne dowody na to, że jest to szkodliwy narkotyk, który może szkodzić zdrowiu psychicznemu i fizycznemu ludzi oraz szkodzić jednostkom i społecznościom.

„Policja ma do dyspozycji szereg uprawnień, aby zajmować się przestępstwami związanymi z narkotykami w sposób proporcjonalny i w interesie publicznym”.