Start Polecane Hampshire jako jeden z pierwszych obszarów z ultraszybkim łączem szerokopasmowym

Hampshire jako jeden z pierwszych obszarów z ultraszybkim łączem szerokopasmowym

428
0

Hampshire zostało uznane za jeden z pierwszych obszarów, który skorzysta z rządowego gigabitowego programu szerokopasmowego o wartości 5 miliardów funtów. Prace nad projektem mają się rozpocząć w przyszłym roku.

Aż milion domów i firm, od dawna nękanych przez słabe łącze szerokopasmowe, stanie na czele kolejki, a plany wprowadzenia ultraszybkiego szerokopasmowego łącza w Hampshire i Isle of Wight mają zostać ogłoszone w czerwcu.

Jeden gigabit to odpowiednik 1000 megabitów, który umożliwia pobranie filmu o wysokiej rozdzielczości w mniej niż minutę. Firmy będą mogły ubiegać się o kontrakty w pierwszej połowie 2022 roku – poinformował Departament Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS).

Wiadomość została ogłoszona po tym, jak rząd musiał wycofać się z obietnicy wyborczej, że zapewni Wielkiej Brytanii dostęp do szerokopasmowego łącza szerokopasmowego do 2025 r.

Premier Boris Johnson powiedział: „Projekt Gigabit to rakietowy impuls, którego potrzebujemy, aby udostępnić błyskawiczne łącze szerokopasmowe we wszystkich częściach kraju.”

Bony o łącznej wartości 210 milionów funtów będą ponownie dostępne od 8 kwietnia, umożliwiając uprawnionym mieszkańcom zażądanie do 1500 funtów, a firmom o 3500 funtów na pokrycie kosztów instalacji szerokopasmowej sieci gigabitowej.

Około 110 milionów funtów zostało zarezerwowanych na wsparcie gabinetów lekarskich, bibliotek i szkół, a rząd bada również, w jaki sposób można wykorzystać technologię satelitarną i 5G do łączenia bardzo trudno dostępnych miejsc.

PoprzedniRuszył program testowy dla skuterów elektrycznych w Southampton
NastępnyCovid: zakaz grillowania w New Forest przed okresem letnim