Start Polecane Hakerzy wykradli dane 50 mln klientów Ubera. Firma zapłaciła okup

Hakerzy wykradli dane 50 mln klientów Ubera. Firma zapłaciła okup

962
0

Nazwiska, adresy e-mail oraz numery telefonów ponad 50 mln klientów Ubera zostały skradzione przez hakerów. Firma wiedziała o włamaniu do systemu, ale o nim nie poinformowała. Wolała zapłacić okup cyberprzestępcom.

W ręce hakerów wpadły dane 50 mln pasażerów Ubera oraz 7 mln kierowców, w tym m.in. numery ich praw jazdy. Firma wiedziała o ataku, ale o nim nie poinformowała, mimo że do kradzieży doszło w październiku ubiegłego roku. Zamiast tego zdecydował się zapłacić okup hakerom. Uber zapłacił 100 mld dolarów, a w zamian otrzymał zapewnienie, że dane zostaną zniszczone.

– Coś takiego nie powinno w ogóle się wydarzyć – oświadczył Dara Khosrowshahi, nowy dyrektor Ubera. Firma zapewnia też, że wprowadziła zmiany w systemach bezpieczeństwa. – Nauczymy się na własnych błędach – dodał nowy szef firmy przewozowej.

Wykradzione dane obejmowały nazwiska, adresy e-mail, numery telefonów oraz numery praw jazdy. Firma zapewnia, że nie wyciekły dane kart kredytowych i kierunków podróży. Poufne dane zostały skradzione, bo jak informuje Uber informuje, baza danych była słabo zabezpieczona, a osoba która był odpowiedzialna za bezpieczeństwo sieci została już zwolniona.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniJeden z wieżowców w Southampton zostanie pomalowany na biało i czerwono
NastępnyWielka Brytania spada w rankingu największych gospodarek świata