Start Polecane Gwałtowny wzrost przestępstw z nienawiści po Brexicie

Gwałtowny wzrost przestępstw z nienawiści po Brexicie

1299
0

Po referendum w sprawie Brexitu gwałtownie wzrosła ilość przestępstw z nienawiści odnotowanych przez regionalne oddziały policji. Najwięcej incydentów odnotowano w Dorset.

W sumie wzrost przestępstw z nienawiści o 50 proc. lub więcej odnotowano w 10 regionach. Dochodziło tam do napaści oraz podpaleń.

Policja w Hampshire otrzymała 463 zgłoszenia o przestępstwach z nienawiści na terenie hrabstwa. Stanowi to wzrost hatecrime w Hampshire o 33 proc. Największy wzrost przestępstw znienawiści, bo aż o 100 proc. odnotowano w Dorset.

W czerwcu, czyli tuż po referendum, ktoś napisał sprayem na Guildhall Square w Portsmouth: „UKIP” i „DIRTY POLISH”. W ostatni weekend w Southampton zdewastowano autokar należący do polskiego przewoźnika. Wandale zostawili na aucie rasistowskie napisy.

Jednostki policji w całej Wielkiej Brytanii jednoczą siły i opracowują strategie walki z przestępczością z nienawiści. Mówi się, że ataki mogą nasilić się po zapowiadanym na koniec marca uruchomieniu procedury wyjścia z Unii.

PoprzedniSouthampton Market na Above Bar Street
NastępnyWizz Air otwiera bazę na lotnisku Londyn Luton