Start Polecane Gwałciciele z podwójnym obwatelstwem jak terroryści?

Gwałciciele z podwójnym obwatelstwem jak terroryści?

1221
0

W Wielkiej Brytanii odnotowano większą działalność przestępczą zorganizowanych grup mężczyzn, tzw. gangów.  Z tego powodu władze planują wprowadzenie nowego sposobu karania takich kryminalistów poprzez stosowanie przyspieszonej procedury odbierania obywatelstwa i deportacji podobnie jak w przypadku terrorystów.

Wcześniej w tym miesiącu skazano gang gwałcicieli z Rotherham i z Bradford, w obu przypadkach mężczyźni z krajów Bliskiego Wschodu dopuszczali się wielokrotnych gwałtów na nieletnich dziewczynach. Niewykluczone, że podobne przypadki odnotowano też w innych miejscach kraju, jednak sprawy te są jeszcze w toku.

Fakt, że władze odnotowują większą liczbę takich przypadków skłonił szefową Home Office do wprowadzenia zmian w systemie karania przestępców i zwiększenia wyroku dla kryminalistów.

Theresa May chciałaby, aby w trybie przyspieszonym kryminalistom z podwójnym obywatelstwem odbierano brytyjskie i deportowano do kraju pochodzenia. Wcześniej podobne reguły miały zastosowanie tylko w przypadku terrorystów.

W ostatnich 15 latach brytyjskie obywatelstwo odebrano ponad 40 osobom, głównie tym z Pakistanu, Rosji, Albanii, Somalii, Jemenu, Afganistanu, Egiptu, Sudanu, Iranu, Wietnamu, Iraku oraz Nigerii.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNarkotykowa obława policji w Southampton
NastępnyMłoda kobieta zaatakowana w Gosport