Start Polecane Grzywny dla kierowców za „przyjazne ostrzeżenia”

Grzywny dla kierowców za „przyjazne ostrzeżenia”

597
0

Kierowcy w całej Wielkiej Brytanii zostali ostrzeżeni przed możliwością otrzymania grzywny za niedozwolone gesty wobec innych użytkowników dróg.

Ponad połowa kierowców nie zdaje sobie sprawy, że może zostać ukarany grzywną np. za miganie światłami, w celu poinformowania innego kierowcy o ustępowaniu miejsca na drodze.

2000 kierowców zostało przeegzaminowanych pod kątem znajomości przepisów ruchu drogowego w ramach nowej analizy przeprowadzonej przez findandfundmycar.com.

Inne nieprawidłowe nawyki, które w szczególności dotyczą kierowców w „gorącej wodzie kąpanych”, obejmują np. trąbienie w złości lub zjeżdżanie na bok, w celu skorzystania z telefonu przy ciągle włączonym silniku.

Phil Morgan, szef findandfundmycar.com, powiedział: „Chociaż szanse na ukaranie grzywną za popełnienie któregokolwiek z wykroczeń są mimo wszystko bardzo niskie, nadal nie są warte ryzyka”.

„Mimo, że niektóre z wykroczeń mogą nie być powszechnie znane, nikt przecież nie chce narażać własne bezpieczeństwo ani płacić wysokiej grzywny za coś, o czym nie wiedział, a za co będzie musiał ponieść karę finansową, więc najlepiej jest wiedzieć o tym wcześniej niż później”.

„To, co można uznać za „przyjazne ostrzeżenie dla innych kierowców”, może w rzeczywistości mieć przykre konsekwencje”.

RAC dodał: „Błyski reflektorów powinny być używane tylko do ostrzegania kierowców o Twojej obecności na drodze”.

PoprzedniSouthampton może skorzystać z planu transportowego o wartości 45 miliardów funtów
NastępnyOstrzeżenie: oszustwo dla korzystających  z bankomatów