Start Southampton Grupa zadaniowa do walki z przemocą wobec kobiet w Hampshire

Grupa zadaniowa do walki z przemocą wobec kobiet w Hampshire

272
0

Nowa grupa zadaniowa została powołana w Hampshire do walki z przemocą wobec kobiet i dziewcząt.

Komisarz ds. policji i przestępczości w Hampshire (PCC), Donna Jones, uruchomiła program, w ramach którego policja w Hampshire, partnerzy w całym systemie sądownictwa karnego i władze lokalne będą współpracować w celu zapobiegania tego typu przestępstwom.

Grupa Zadaniowa ds. Przemocy Wobec Kobiet i Dziewcząt (VAWG) ma na celu poprawę reagowania operacyjnego i wsparcia udzielanego ofiarom, a także skoncentrowanie się na powstrzymaniu tego zjawiska poprzez zapobieganie, a także ukierunkowanie i zakłócanie działań sprawców.

Przestępstwa z użyciem przemocy wobec kobiet i dziewcząt obejmują gwałt i inne przestępstwa seksualne, prześladowanie, przemoc domową, a także wiele innych.

Komisarz Jones powiedziała: „Przemoc wobec kobiet i dziewcząt jest problemem w tym kraju od pokoleń, ale ostatnie głośne sprawy sprawiły, że problem ten stał się priorytetem dla działań rządu.”

„Wiem, że tworząc tę ​​wspólną grupę zadaniową z policją Hampshire i razem współpracując, możemy zwalczać i zapobiegać tego rodzaju przestępstwom, ale można też zrobić więcej, współpracując z innymi partnerami wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, aby zapewnić specjalistyczne usługi wsparcia ofiarom i zapobiegać przestępstwom.”

PoprzedniPolski rząd podnosi opłaty lotniskowe. Linie lotnicze grożą likwidacją połączeń
NastępnyKobieta z Southampton ukarana grzywną prawie 1000 funtów za jazdę bez ubezpieczenia