Start Polecane Gospodarstwa domowe mogą teraz odwiedzać centra recyklingu częściej niż raz w tygodniu

Gospodarstwa domowe mogą teraz odwiedzać centra recyklingu częściej niż raz w tygodniu

397
0

Rada hrabstwa zniosła jedno z ograniczeń nałożonych na osoby korzystające z centrów recyklingu odpadów domowych w całym Hampshire.

Osoby wyrzucające odpady ogrodowe, śmieci z gospodarstw domowych i inne przedmioty mogą teraz odwiedzać punkt częściej niż raz w tygodniu. Limit był jednym z kilku środków nałożonych przez Radę Hrabstwa Hampshire, gdy obiekty zostały ponownie otwarte po pierwszym lockdownie w zeszłym roku.

Dystans społeczny spowodował, że rezerwacje ograniczono do jednego miejsca na gospodarstwo domowe na tydzień, aby ograniczyć liczbę pojazdów odwiedzających każdy punkt w dowolnym momencie.

Rob Humby, zastępca przewodniczącego rady i główny członek wykonawczy ds. gospodarki, transportu i środowiska, potwierdził, że ograniczenie zostało zniesione. Powiedział: „Z przyjemnością potwierdzam, że od 4 października mieszkańcy nie będą już ograniczać się do jednej wizyty tygodniowo.” „Chociaż wymóg rezerwacji wizyt przez Internet będzie obowiązywał przynajmniej przez jakiś czas, mieszkańcy będą mogli rezerwować wizyty zgodnie ze swoimi potrzebami.

„Prosiłbym mieszkańców, aby jak najlepiej wykorzystali każdą wizytę i oddzielili przedmioty do recyklingu, aby pomóc nam zmniejszyć ilość odpadów, które muszą zostać usunięte.”

PoprzedniNawet 12 tys. kobiet w UK żyje z niezdiagnozowanym rakiem piersi
NastępnyDo Wielkiej Brytanii powrócą wysokie temperatury