Start Polecane Gospodarstwa domowe już zadłużone w miarę wzrostu rachunków za energię

Gospodarstwa domowe już zadłużone w miarę wzrostu rachunków za energię

384
0

Wiele gospodarstw domowych ma zaległości w płatnościach za energię, a całkowite zadłużenie jest trzykrotnie wyższe niż we wrześniu ubiegłego roku, sugeruje sondaż.

Według strony porównawczej Uswitch, która przebadała 2000 gospodarstw domowych, prawie jedna czwarta z nich jest winna średnio 206 funtów.

Uswitch doradził osobom popadającym w długi, aby porozmawiały ze swoim dostawcą w celu opracowania bardziej przystępnego planu płatności.

Dane pojawiają się, gdy firma konsultingowa Cornwall Insight ostrzegła, że ​​w październiku rachunki za energię mogą wzrosnąć znacznie wyżej niż sądzono.

Firma konsultingowa spodziewa się również, że rachunki wzrosną znacznie gwałtowniej w styczniu, przy czym przeciętne gospodarstwo domowe zapłaci 355 funtów miesięcznie, zamiast 164 funtów miesięcznie.

Biuro Porad Obywatelskich poinformowało, że w tym roku pomogło już ponad 47 000 osób z długami energetycznymi. Średnia kwota zadłużenia wynosiła ponad 650 funtów, podała organizacja charytatywna.

„Każdego dnia rozmawiamy z ludźmi, których nie stać na włączenie światła lub ugotowanie swoim dzieciom gorącego posiłku” – powiedział Morgan Wild, szef polityki Citizens Advice.

„Rząd postąpił słusznie, wprowadzając ukierunkowane wsparcie, ale to nie wystarczy, aby ludzie mogli poradzić sobie z tymi wcześniej nie do pomyślenia podwyżkami cen”.

Kanclerz Nadhim Zahawi i sekretarz ds. Biznesu Kwasi Kwarteng mają w czwartek rozmawiać z gigantami energetycznymi, aby omówić środki mające na celu zmniejszenie kosztów utrzymania.

PoprzedniCiało kobiety znalezione w wodzie w popularnym parku miejskim
NastępnyNajwiększy brytyjski festiwal żeglarstwa powraca z mnóstwem nowych atrakcji