Start Polecane Gospodarstwa domowe dostaną 5000 £ na wymianę kotłów gazowych

Gospodarstwa domowe dostaną 5000 £ na wymianę kotłów gazowych

735
0

Od kwietnia przyszłego roku właściciele domów w Anglii i Walii dostaną dotacje w wysokości 5000 funtów na wymianę starych kotłów gazowych na niskoemisyjne pompy ciepła.

Kotły gazowe ogrzewają do 25 milionów domów w Wielkiej Brytanii, ale dotacje sfinansują zaledwie 90 000 pomp w ciągu trzech lat. Chociaż rząd twierdzi, że nie chce sprzedaży nowych kotłów gazowych po 2035 r., nie zakazał wprost ich używania.

Eksperci skrytykowali plany jako mało ambitne, ale rząd twierdzi, że zwiększy to popyt na pompy ciepła. Podczas gdy właściciele domów będą zachęcani do przejścia na pompę ciepła lub inną niskoemisyjną technologię, gdy ich obecny kocioł będzie wymagał wymiany, nie ma wymogu usuwania kotłów, które nadal działają, podkreślił rząd.

Powietrzna pompa ciepła kosztuje od 6 000 do 18 000 funtów, w zależności od zainstalowanego typu i wielkości nieruchomości. Ministrowie twierdzą, że dzięki dotacjom pompy ciepła będą miały cenę porównywalną z nowym kotłem gazowym. Jednak 450 mln funtów przeznaczanych na dotacje w ciągu trzech lat zostało skrytykowane jako niewystarczające.

PoprzedniInwestycje zagraniczne stworzą nawet 30 tys. miejsc pracy w Wielkiej Brytanii
NastępnyGod’s House Tower w Southampton