Start Polecane Gospodarka Wielkiej Brytanii wzrosła dzięki staycation i jedzeniu poza domem

Gospodarka Wielkiej Brytanii wzrosła dzięki staycation i jedzeniu poza domem

412
0

Gospodarka Wielkiej Brytanii wzrosła w sierpniu o 0,4%, ponieważ więcej osób jadło poza domem, wyjeżdżało na wakacje i uczestniczyło w festiwalach muzycznych.

Urząd Statystyczny (ONS) poinformował, że sektor usług w największym stopniu przyczynił się do wzrostu gospodarczego w pierwszym pełnym miesiącu po zniesieniu wszystkich ograniczeń Covid w Anglii.

Stwierdzono, że sztuka, rozrywka i rekreacja wzrosły o 9% dzięki klubom sportowym, parkom rozrywki i festiwalom. Wzrosło też zapotrzebowanie na hotele i pola namiotowe.

Ograniczenia dotyczące dystansu społecznego zostały złagodzone od 19 lipca. „Gospodarka ożywiła się w sierpniu, gdy bary, restauracje i festiwale skorzystały z pierwszego pełnego miesiąca bez ograniczeń Covid-19 w Anglii” – powiedział Darren Morgan, dyrektor ds. statystyk ekonomicznych w ONS.

Aktywność w usługach noclegowych i gastronomicznych wzrosła w sierpniu o 10,3%, w tym hotele i kempingi zanotowały wzrost o 22,9%. W przypadku podróży, transportu lotniczego i kolejowego zanotowano wzrost w sierpniu, gdy środki związane z Covid złagodniały, jednak obie branże nadal plasują się znacznie poniżej poziomów sprzed pandemii.

PoprzedniOstrzeżenie dla brytyjskich kierowców przed zimowymi miesiącami
NastępnyObietnice nowych miejsc parkingowych dla osiedli w Southampton