Start Wiadomości Google ogłasza inwestycję 762 mln funtów na zakup biura w Wielkiej Brytanii

Google ogłasza inwestycję 762 mln funtów na zakup biura w Wielkiej Brytanii

290
0

Gigant technologiczny Google inwestuje około 762,5 miliona funtów w zakup witryny w Londynie, w której jest obecnie najemcą.

Zakup biura Central St Giles odbywa się wraz z nową inwestycją, która powstaje dla firmy w King’s Cross. Google powiedział, że to posunięcie oznacza zatrudnienie 10 000 pracowników w Wielkiej Brytanii.

Obecnie Google zatrudnia ponad 6400 pracowników w całym kraju.

Biuro Central St Giles zostanie poddane renowacji wartej wiele milionów funtów, która obejmie sale konferencyjne do pracy hybrydowej, elastyczne miejsca pracy i zadaszone miejsca na zewnątrz, aby ludzie mogli pracować na świeżym powietrzu.

Google powiedział, że spodziewa się, że około jedna piąta pracowników będzie pracować zdalnie w wyniku zmian w świecie pracy po pandemii.

Starszy wiceprezes Ruth Porat powiedziała: „Mamy zaszczyt działać w Wielkiej Brytanii od prawie 20 lat, a zakup kompleksu Central St Giles odzwierciedla nasze ciągłe zaangażowanie w rozwój i sukces tego kraju.”

„Koncentrujemy się na tworzeniu elastycznych miejsc pracy, które sprzyjają innowacjom, kreatywności i integracji”.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział: „Najnowsza inwestycja Google w Londynie to fantastyczna wiadomość, która jasno pokazuje, że nasza stolica jest globalnym magnesem inwestycji, biznesu i talentów. Pomoże to Londynowi utrzymać pozycję wiodącego centrum technologicznego na świecie”.

PoprzedniFunkcjonariusze Southampton Port znaleźli kokainę w kontenerze z Kolumbii
NastępnyBłędy w recyklingu „kosztują podatników w Southampton setki tysięcy funtów”