Start Southampton Główne drogi mogą zostać wyłączone z ruchu kołowego w ramach modernizacji Southampton

Główne drogi mogą zostać wyłączone z ruchu kołowego w ramach modernizacji Southampton

267
0

Główne drogi w centrum Southampton mogą zostać wyłączone z ruchu kołowego w ramach planów rewitalizacji o wartości ponad 80 milionów funtów.

Zarówno East Street, jak i Bargate Street mogą być zamknięte dla pojazdów. W ramach tych planów Rada Miejska Southampton ubiega się o 55 milionów funtów finansowania od rządu.

Jeśli operacja się powiedzie, na Bargate zostaną przeprowadzone „natychmiastowe i pilne” naprawy, a teren wokół pomnika również zostanie poddany rewitalizacji. Położona by została nowa nawierzchnia asfaltowa, nowe oświetlenie, siedzenia i elementy wodne.

Kolejne 2250 metrów kwadratowych przestrzeni publicznej zaplanowano na Hanover Square wraz z rozszerzeniem miejskiej sieci rowerowej od mostu Itchen do West Quay i nowym węzłem autobusowym na Vincents Walk.

Oczekuje się, że ulepszenia umożliwią budowę 1200 nowych domów na wschód od Bargate i dodatkowych 700 domów w centrum miasta.

Plany te są częścią trzech ofert rządowych funduszy Leveling Up, które według zastępcy przewodniczącego rady, Darren Paffey, mogą zwiększyć zatrudnienie, biznes i dobrobyt.

PoprzedniBritish Airways wstrzymują sprzedaż biletów do Polski
NastępnyOtwarcie nowej restauracji Burger King, która stworzy 40 nowych miejsc pracy