Start Wiadomości Glasgow: Zatrzymano podpalacza polskiego kościoła

Glasgow: Zatrzymano podpalacza polskiego kościoła

415
0

Policja w Glasgow ujęła mężczyznę, który miał podpalić polski kościół św. Szymona pod koniec lipca b.r. W wyniku pożaru zawalił się dach świątyni, a budynek nadaje się do wyburzenia

zatrzymano 24 lataka który miał podpalić polski kościół. Przypomnijmy, że do tego zdarzenia doszło w nocy z 27 na 28 lipca. Ogień strawił niemal doszczętnie kościół św Szymona. Strażacy pomimo wysiłków nie zdołali uratować tej ważnej dla Polonii budowli. Na tę chwilę nie ujawniono ani narodowości zatrzymanego mężczyzny, ani powodów,dla których podpalił świątynię i zarazem centrum duchowego mieszkających w Glasgow Polaków. Świątynia gromadziła od 2 wojny światowej najpierw żołnierzy, a po fali emigracji naszych rodaków w 2004 roku odbywały się tam msze święte po polsku w każdą niedzielę.
Zniszczenie kościoła św. Szymona było strasznym ciosem dla ludzi w całym Glasgow, którzy postrzegali go jako duchowy dom.
Wiadomość, że policja aresztowała i postawiła zarzuty mężczyźnie w związku z umyślnym wznieceniem ognia w kościele, tylko spotęguje ból
dla wszystkich tym dotkniętych” – oświadczyła na Twitterze katolicka archidiecezja Glasgow. Policja twierdzi, że aktu nie należy łączyć z żadnym działaniem z powodu nienawiści na tle narodowościowym.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniProgram dotyczący uchodźców z Afganistanu zostanie szczegółowo opisany przez rząd Wielkiej Brytanii
NastępnyNando’s zamyka restauracje, ponieważ brakuje im zapasów