Start Wiadomości George Osborne zarządził cięcia. Wielka Brytania ma stać się najlepiej prosperującym krajem...

George Osborne zarządził cięcia. Wielka Brytania ma stać się najlepiej prosperującym krajem na świecie

1004
0

Kanclerz Skarbu oświadczył, że rząd musi znaleźć dodatkowe oszczędności, aby zapewnić wyższy standard życia następnemu pokoleniu mieszkańców Wysp.

George Osborne przekazał ministerstwom, że muszą znaleźć miliardy funtów oszczędności w tym roku, aby zabezpieczyć wychodzenie brytyjskiej gospodarki z kryzysu. Kanclerz poinformował, że Greg Hands, nowy główny sekretarz, wystosował listy do każdego ministerstwa oprócz ministerstwa zdrowia, edukacji i rozwoju międzynarodowego, by znaleźli 13 miliardów funtów oszczędności.

Osborne powiedział, że Wielka Brytania musi zabezpieczyć „wyższy standard życia dla następnego pokolenia”. „Jesteśmy już po dwóch tygodniach urzędowania nowego pięcioletniego parlamentu. Nasz zespół jest silny i doświadczony. Pewność siebie w brytyjskiej gospodarce znajduje się obecnie na najwyższym poziomie od 12 lat. Jeśli teraz razem nie naprawimy słabości naszego kraju, kiedy to zrobimy?” – powiedział George Osborne.

Institute for Fiscal Studies poinformował, że niechronione ministerstwa mogą zostać zmuszone do uszczuplenia swoich wydatków o 18%. „Bez naprawy finansów publicznych nie zapewnimy naszej gospodarce i pracującym ludziom bezpieczeństwa” – twierdzi kanclerz. Według niego „Wielka Brytania może stać się najlepiej prosperującym krajem na świecie i najlepszym do robienia interesów”.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniReferendum o Brexit coraz bliżej – zwolennicy i przeciwnicy UE formują szeregi
NastępnyCzterech motocyklistów rannych w wypadku na drodze A32 koło Fareham