Start Wiadomości George Osborne zabrał dużo więcej ubogim niż bogatym

George Osborne zabrał dużo więcej ubogim niż bogatym

884
0

Zmiany wprowadzone przez George’a Osborne’a w systemie zasiłków wystawią 3 miliony rodzin w Wielkiej Brytanii na straty rzędu 1,000 funtów rocznie, twierdzi Institute for Fiscal Studies.

Skala zmian wprowadzonych przez kanclerza skarbu w budżecie będzie dużo większa niż zapowiadano. Na redukcji wypłat zasiłków stracą rocznie średnio po tysiąc funtów aż 3 miliony rodzin.

Mimo zapowiadanego przez Osborne’a podwyższenia tzw. Living Wage do 9 funtów za godzinę, dyrektor IFS Paul Johnson twierdzi, że w związku z całym przedsięwzięciem „więcej będzie przegranych niż wygranych”. „Istotnym faktem jest to, że zwiększenie stawki minimalnej nie może zapewnić pełnej rekompensaty strat związanych z ogólnymi zmianami” – twierdzi Johnson.

Według niego „budżet jest regresywny – zabiera biednym znacznie więcej niż bogatym. Głównym motywem przeprowadzenia reform systemu zasiłków przez Iaina Duncana Smitha było zmotywowanie bezrobotnych do szukania i podjęcia pracy. Jednak według Johnsona ostatnie zmiany w Universal Credit będą dla osób pobierających świadczenia mniejszą zachętą do szukania zatrudnienia.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBrexit to tylko początek: do wyjścia z Unii szykują się kolejne kraje. I nie chodzi o Grecję
NastępnyFatalny wypadek w wiosce Crowley w Hampshire. Jeden mężczyzna nie żyje