Start Polecane Gdzie na Wyspach żyje się najlepiej?

Gdzie na Wyspach żyje się najlepiej?

1909
0

Zdaniem ekonomistów mieszkańcy Norwich, Bournemouth i Bebington mają najlepszą jakość życia. Specjaliści ocenili lokalizacje pod względem możliwości rozwoju zawodowego, dostępu do dobrych szkół i terenów zielonych.

Jeżeli chodzi o Anglię, to na szczycie listy znalazła się mała miejscowość Bebington, położona w pobliżu Liverpoolu. Mieszkańcy tego miasteczka mają najlepsze warunki zatrudnienia, poświęcają najmniej czasu na podróż do pracy oraz mają dostęp do największej ilości szkół i parków. Tuż za Bebington uplasowało się Norwich oraz Bournemouth. W pierwszej dziesiątce listy najbardziej pożądanych miejsc do życia nie znalazła się żadna dzielnica Londynu. Powodem jest brak tanich mieszkań i dłuższe godziny pracy – podaje Daily Mail.

W Szkocji najbardziej pożądanymi do życia miejscami są przedmieścia Glasgow oraz miasta portowe. Według ekonomistów o atrakcyjności tych miejsc decydują krótsze godziny pracy i dojazdu do niej, oraz stosunkowo niski wskaźnik przestępczości. We Walii prym wiodą Barry, Cardiff i Swansea. Te miejscowości mają najlepszy dostęp do dobrych szkół. W Irlandii Północnej najlepszą jakością życia mogą się pochwalić mieszkańcy Craigavon oraz Dundonaldu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDrugie referendum w sprawie niepodległości Szkocji coraz bliżej
NastępnyZaostrzenie kar za korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem