Start Wiadomości Gazety informujące o śmierci królowej na aukcjach internetowych

Gazety informujące o śmierci królowej na aukcjach internetowych

184
0

Gazet z piątku 9 września z informacjami o śmierci królowej Elżbiety II są wystawione na sprzedaż w serwisach eBay i Facebook Marketplace za kwoty kilka, a nawet kilkadziesiąt razy wyższe od ich nominalnej ceny.

Większość można kupić za 10-30 funtów, ale oferowany jest też egzemplarz „The Sunday Times” z 11 września za 500 funtów. Na zakup tej ostatniej gazety nie ma na razie chętnych, ale sprzedawca twierdzi, że jedną kopię już sprzedał za 300 funtów.

Najczęściej oferowane jest wydanie „The Times” z 9 września, które normalnie kosztowało 2,5 funta. Na jednej z aukcji ebay użytkownicy złożyli 21 ofert zakupu tej gazety, a cena niezakończonej jeszcze licytacji doszła do 82 funtów.

Często oferowane jest także wydanie „The Sun” z tego samego dnia, choć tu ceny są niższe – najdroższe egzemplarze są wystawione po 50 funtów, ale jest też sporo za połowę tej kwoty.

Do kupienia są też całe zestawy gazet z 9 września. Jeden ze sprzedających oferuje pakiet ośmiu tytułów – w większości tabloidów – z tego dnia za 350 funtów.

PoprzedniWartość funta spada wraz ze spadkiem sprzedaży detalicznej
NastępnyKoszty utrzymania: Czy ceny w Wielkiej Brytanii rosną szybciej niż w innych krajach?