Start Polecane Gangi rekrutują listonoszy do wykradania kart bankomatowych

Gangi rekrutują listonoszy do wykradania kart bankomatowych

710
0

Przestępcy rekrutują pracowników Royal Mail do wykradania z listów kart bankomatowych i PIN-ów. Oferują listonoszom nawet tysiąc funtów tygodniowo.

O sprawie poinformowali dziennikarze BBC. Jeden z pracowników stacji podał się za listonosza i odpowiedział na podejrzanie brzmiące ogłoszenie umieszczone w Internecie. Po kilku tygodniach budowania zaufania w końcu spotkał się przedstawicielem gangu. Dziennikarz potajemnie sfilmował spotkanie – na nagraniu słychać, jak przestępca dokładnie wyjaśnia, na czym polega proceder.

Jak się okazuje tylko w ubiegłym roku ofiarami tego typu przestępstw padło ponad 11 tys. osób, którym w sumie skradziono 12,5 milionów funtów. Royal Mail twierdzi jednak, że do kradzieży cudzej korespondencji dochodzi stosunkowo rzadko. Królewska poczta nie skomentowała, ilu jej pracowników zostało oskarżonych dotąd o przywłaszczenie listów, wiadomo jednak, że w latach 2007-2011 zarzuty usłyszało 1759 osób.

Gangi, które rekrutują listonoszy do wykradania kart bankomatowych działają w Wielkiej Brytanii od wielu lat – jak informuje BBC – przestępcy z Birmingham uprawiają ten proceder od niemal 30 lat.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNiezwykły statek przypłynie dziś do Southampton
NastępnyFestiwal filmowy w Eastleigh rusza już w tym miesiącu