Start Coronavirus Francuzka granica zamknięta do odwołania

Francuzka granica zamknięta do odwołania

619
0

Francja przedłużyła zamknięcie granicy Wielkiej Brytanii do odwołania, ponieważ infekcje koronawirusem nadal rosną. Granica została początkowo zamknięta w zeszłym miesiącu, powodując powszechny chaos drogowy dla kierowców ciężarówek w Dover na mniej niż dwa tygodnie do końca okresu przejściowego brexit.

Francja dołączyła do szeregu innych krajów, aby wprowadzić tymczasowy zakaz podróżowania po odkryciu zmutowanego szczepu Covid-19, uważanego za bardziej zakaźny o nawet do 70%. Granica francuska została ponownie otwarta 22 grudnia w odpowiedzi na utknięcie w nocy europejskich kierowców ciężarówek w milach ruchu. Jednak ludzie mogą przyjechać do Francji z Wielkiej Brytanii tylko wtedy, gdy wcześniej przedstawili negatywny wynik testu Covid-19. Muszą być również niezbędnymi pracownikami, mieszkać we Francji lub mieć obywatelstwo francuskie lub UE, co oznacza, że ​​większość Brytyjczyków nadal nie może jechać.

W oświadczeniu francuski minister do spraw europejskich Clément Beaune powiedział: „20 grudnia zdecydowaliśmy o zamknięciu granic z Wielką Brytanią i ten środek zostanie przedłużony do odwołania”. Na konferencji prasowej premier Francji Jean Castex powiedział, że kraj „nie może osłabiać czujności”, ogłaszając przedłużone zamknięcie barów, restauracji i ośrodków kultury przynajmniej do lutego. We Francji obowiązuje godzina policyjna od 20:00 do 6:00, a niektóre miejsca są ograniczone do 18:00 do 6:00. Castex powiedział: „Nie nadszedł czas, aby wrócić do normalności. Nadal co siedem minut przyjmujemy do szpitala jedną osobę, a jedna na dwie osoby na oddziale intensywnej terapii jest przez Covid-19 ”. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSeria brutalnych napadów w Riverside Park w Southampton
NastępnyTrzecia szczepionka Covid zatwierdzona do użytku w Wielkiej Brytanii