Start Polecane Francja apeluje do UE w sprawie zrzucania ścieków przez Wielką Brytanię

Francja apeluje do UE w sprawie zrzucania ścieków przez Wielką Brytanię

268
0

Według eurodeputowanych, Wielka Brytania zagraża zdrowiu i życiu zwierząt morskich na francuskim wybrzeżu, pozwalając na zrzucanie nieoczyszczonych ścieków do kanału La Manche i Morza Północnego.

Francuscy europosłowie oskarżają Wielką Brytanię o zaniedbanie zobowiązań środowiskowych i narażenie życia morskiego i rybołówstwa. Od czasu wyjścia z Unii Europejskiej Wielka Brytania lekceważy swoje zobowiązania środowiskowe, stwierdzili europosłowie w liście wzywającym do podjęcia działań prawnych lub politycznych ze strony Komisji Europejskiej.

Rzecznik brytyjskiego rządu stwierdził, że te zarzuty są „po prostu nieprawdziwe”. Mimo że Wielka Brytania nie jest już związana prawem unijnym, nadal jest zobowiązana do przestrzegania konwencji ONZ dotyczących ochrony wspólnych wód.

Europosłowie ostrzegają, że w krótkiej perspektywie wycieki ścieków zagrażają kąpieliskom na wybrzeżu Francji, a także mogą zaszkodzić morskiej różnorodności biologicznej, rybołówstwu i hodowli skorupiaków.

Większość obszarów Wielkiej Brytanii ma połączony system kanalizacyjny, więc ścieki z toalet są odprowadzane do oczyszczalni ścieków przez te same rury, co woda deszczowa. Aby zapobiec zalaniu domów i miejsc publicznych po ulewnych deszczach, system jest zaprojektowany w taki sposób, że od czasu do czasu może się przepełniać i wyrzucać nieoczyszczone ścieki do rzek i morza.

PoprzedniPo dwuletniej przerwie festiwal Nothing Hill powrócił do Londynu
NastępnyRośliny doniczkowe z Asda i Aldi, które powstrzymają muchy przed wlatywaniem do domu