Pralnia, internet i rower

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
mike
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 03, 2007 9:07 pm
Lokalizacja: Portswood

ndz mar 04, 2007 4:45 pm

Jako ze dopiero co przybylem do Southampton to nie rozeznalem dostatecznie jeszcze tego miejsca.

Pierwsze pytanie: Gdzie moge znalesc pralnie samoobslugowa (launderette). Nie posiadam sprzetu a recznie niektorych zeczy nie da sie prac.

Pytanie drugie: Jako ze jestem tu na 3 miesiace nie mam za bardzo wyboru jesli chodzi o podlaczenie internetu. Wiekszosc opcji wymaga umowy na min. 12 miesiecy. Orange oferuje karty do laptopow ale to wydatek 80Ł i po 3 miesiacach nie mozna tej karty zwrocic. Lacze dial-up odpada - nie mam tel. Moze ktos ma na to jakies rozwiazanie?

Pytanie trzecie: Zamierzam kupic sobie rower. Wystarczy mi taki co jezdzi, bez bajerow. Czy znacie jakies miejsce gdzie mozna nabyc taki sprzet? Pozatym czy jazda po ulicy wymaga kasku? Wiekszosc osob je raczej posiada a na angielskich przepisach sie nie znam.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hormon_so
Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 1:45 pm
Lokalizacja: Solina-Bieszczady, Soton

ndz mar 04, 2007 7:42 pm

Pytanie pierwsze:
Jesli mieszkasz blisko portswood to taka pralnia jest na lodge road niedaleko LONDISA. miedzy tesco a Londisem. Do tego oferuje wpisanie laundrette w nastepujacy serwis http://www.upmystreet.com/ oraz swojego postcode znajdzie ci najblizsza.
Pytanie drugie:
Jedyna mozliwosc podlaczenia internetu do laptoka :P jest przez kontrakt. min to chyba 12 miesiecy. Moze byc jeszcze karta o ktorej napisales lub dial up ktore ci nie odpowiada. Innych mozliwosci raczej nie ma no chyba ze masz sasiada z siecia radiowa dorzucisz mu sie a on ci poda kod do sieci. Albo masz sasiada ktory nie zabezpieczyl sieci i podlaczysz sie na nielegalu ale do tego nei namawiam . :)
Pytanie trzecie:
Jazda w kasku nie jest obowiazkowa ale wymagane jest oswietlenie jak jezdzisz w nocy. Rower mozesz nabyc albo na necie np. www.gumtree.com i tam wybrac zakladke southampton. Albo kupic lokalna gazete Daily Echo i tam sa ogloszenia w sprawie sprzedazy rowerow albo localadd. Napewno cos znajdziesz
Powodzonka zycze.
Hormon
ODPOWIEDZ