obywatelstwo / paszport dla dziecka

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
sonyak
Zaczyna Działać
Posty: 191
Rejestracja: czw cze 12, 2008 10:54 pm

pt paź 04, 2013 7:35 pm

Mam pytanie:
Moje dziecko urodzilo sie poza UK (w PL). W UK przebywa od 5 lat (aktualnie ma 9). W najblizszym czasie bede starala sie o brytyjskie obywatelstwo a co za tym idzie rowniez i paszport. Czy ktos wie, jaka jest procedura w przypadku dziecka? Czy wystarczy sam proces rejestracji (MN1)? Jak sie za to zabrac - tj za paszport dla dziecka? z gory dziekuje za pomoc :)
sonyak
Zaczyna Działać
Posty: 191
Rejestracja: czw cze 12, 2008 10:54 pm

wt paź 08, 2013 9:53 pm

nikt nic nie wie ? :(
DamianB
Gość
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 10, 2012 9:15 pm

wt paź 08, 2013 10:28 pm

sonyak pisze:Mam pytanie:
Moje dziecko urodzilo sie poza UK (w PL). W UK przebywa od 5 lat (aktualnie ma 9). W najblizszym czasie bede starala sie o brytyjskie obywatelstwo a co za tym idzie rowniez i paszport. Czy ktos wie, jaka jest procedura w przypadku dziecka? Czy wystarczy sam proces rejestracji (MN1)? Jak sie za to zabrac - tj za paszport dla dziecka? z gory dziekuje za pomoc :)
Witam

Informacje ktore wiem mogly sie przedawnic jako ze zrezygnowalem ze starania sie o brytyjskie obywatelswo jakis czas temu kiedy wprowadzili cennik, w moim przypadku 2 osoby dorosle (2x 850) plus dwojka dzieci (2x 450)to koszt okolo £2600 :cry: .

O obywatelstwo mozna sie starac po 6 latach od ZAREJESTROWANIA sie w Home Office, rejestracji powinno sie dokonac chyba do 30dni po otrzymaniu pierwszego odcinka wyplaty.
Pod tym linkiem powinnas znalezc wszelkie informacje niestety tylko po angielsku. W procesie naturalizacji ( od razu przypomina mi sie SEKSMISJA :D ) obobiazkowa zdaje sie testy ze znajomosci j. angielskiego chyba ze ukonczylo sie ktorys z wyzszych poziomow kursow jezykowych.

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/briti ... alisation/

Powodzenia
Damian
ODPOWIEDZ