Biuletyn EU Welcome - czerwiec 2011

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

ndz cze 05, 2011 12:57 pm

.

Witajcie!


Prezentujemy Wam czerwcową garść informacji od EU Welcome. Życzymy przyjemnej lektury.

Nasz biuletyn ukazuje się co miesiąc, ale gdy tylko pojawiają się nowe informacje natychmiast umieszczam je na moim profilu na Facebook'u.

Kontakt z nami:

- Dave ( euwelcome@yahoo.co.uk ) 07786 392886;
- Anna ( ania_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07928 362088;
- Adriana ( adriana_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07917 879259.

Z przykrością informujemy, że EU Welcome nie będzie już oferować bezpłatnych konsultacji dla osób cierpiących na tle emocjonalnym lub psychologicznym. Chcielibyśmy podziękować Idze za jej pracę i pomoc przez ostatnie dwa lata. W dalszym ciągu dostępne są jednak płatne profesjonalne sesje w języku polskim prowadzone przez dr. Andrzeja Kuźmickiego oraz Rhea Counselling.
W skrócie:
 • Kalendarium:

  Cztery Sesje Porad
  Dyskoteka w Polskim Klubie
  Zespół pieśni i tańca Śląsk wkrótce w Mayflower
  Polskie audycje w radiu
  Przedszkole

  Informacje:

  Wesprzyj Igę
  Dyskoteka w Polskim Klubie
  15. Doroczny Marsz Pokoju
  Zespół pieśni i tańca Śląsk w Mayflower
  Southampton Jazz Club
  Zrzeszenie rodziców dzieci niepełnosprawnych
  Przydatne linki

  Ćwicz swój angielski:

  Study English 24
  Szkoła języków obcych ABC
  Bfluent School of English
  Southampton ESOL Information Line

  Ogłoszenia:

  Polska opiekunka
  Nowo otwarty sklep z firanami
  Polski instruktor nauki jazdy
  Usługi fotograficzne
  Przedłużanie rzęs
  Tłumaczenia przysięgłe i zwykłe (2 oferty)
  Usługi prawne i księgowe (5 ofert)


Kalendarium2 czerwca i 7 lipca (czwartek)
Sesja porad we Freemantle Community Centre (Randolph Street, Southampton, SO15 3HF) w godzinach 18:00-20:00. Spotkanie to odbywa się w każdy pierwszy czwartek miesiąca.


8 czerwca i 13 lipca (środa)
Sesja porad w Polskim Klubie (507 Portswood Road, SO17 2TH) w godzinach 19:00-21:00.


17 czerwca i 22 lipca (piątek)
Piątkowy wieczór porad w St Edmund's Lodge (The Avenue, SO17 1XJ) w godzinach 18:00-20:00. St Edmund's Lodge znajduje się zaraz obok kościoła, gdzie co sobotę wieczór odbywają się polskie msze.


18 czerwca (wtorek)
Dyskoteka w Polskim Klubie. Więcej w informacji poniżej.


28 czerwca (wtorek)
Sesja porad w GMB Learning Centre (St Mark's School, Stafford Road, Shirley, SO15 5TE) w godzinach 14:30-16:00.


29-31 sierpnia (poniedziałek-środa)
W tych dniach będzie można zobaczyć w teatrze Mayflower zespół pieśni i tańca Śląsk. Bilety można nabyć już teraz. Więcej informacji w dalszej części biuletynu.


polskie audycje w radiu Unity 101
The Music Show można usłyszeć każdej trzeciej niedzieli miesiąca w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane są każdego czwartego piątku miesiąca o 15:00.


każdy wtorek
Nasze przedszkole w kościele St Boniface Church (Shirley High Street). Spotykamy się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Zapraszamy na godzinę 10:00.InformacjeEU Welcome wspiera kampanię na rzecz pomocy małej Idze.


Dyskoteka charytatywna pod hasłem "Walka o życie - zbieramy środki na operacje dla Iguni". Dyskoteka odbędzie się 18 czerwca o godzinie 19:00 w Polskim Klubie (507 Portswood Road, SO17 2TH, Southampton). Bilety wstępu w cenie £8 od osoby do nabycia przy wejściu. Podczas dyskoteki będzie prowadzona loteria fantowa, bilety w cenie £1, a także zbiórka do puszek. Dziękujemy organizatorom i sponsorom za wszelka pomoc. Cały dochód z imprezy będzie przeznaczony dla Igi na pokrycie kosztów jej operacji. Zapraszamy!


Southampton Interfaith Link i Southampton Council of Faiths zapraszają do wzięcia udziału w 15. Dorocznym Marszu Pokoju, który zacznie się 12 czerwca o godzinie 12:30 i skończy tego samego dnia w okolicach godziny 17:00 (można jednak przyłączyć czy odłączyć się od korowodu w każdym momencie). Marsz rozpocznie się spod Źródła Pokoju (Peace Fountain) w East Park w Southampton po czym zmierzać będzie w kierunku sikhijskiej świątyni Gurudwary, odwiedzać meczety, kościoły, synagogę, a także hinduską świątynie wedyjską. Podczas wędrówki można będzie dowiedzieć się informacji na temat wierzeń i religii praktykowanych w Southampton.


Już wkrótce, w dniach 29-31 sierpnia, będzie można zobaczyć w teatrze Mayflower w Southampton zespół pieśni i tańca Śląsk. Przedstawienia w wykonaniu tego zespołu uznawane są za jedne z największych i najbardziej olśniewających spektakli na świecie.

Możecie stać się świadkami emocjonującego pokazu tańca, żywego koloru i uderzającego piękna ze wspaniałą choreografią, śpiewem i muzyką. To jedyne w swoim rodzaju widowisko w wykonaniu niezrównanego zespołu, który wiruje, podskakuje, unosi się w powietrzu i przytupuje otoczony cudownym potokiem dźwięku i ruchu, rytmu i muzyki, razem świętujących kulturowe dziedzictwo Polski.

Bilety można nabyć telefonicznie (02380 711811), na stronie internetowej, osobiście w sklepie ticket south w The Marlands oraz w kasach teatru.Czy kochasz jazz? A czy wiesz że Southampton Jazz Club jest jednym z najstarszych i działającym bez przerw klubem jazzowym na południu Anglii?

Southampton Jazz Club gościł wielu z najwspanialszych współczesnych muzyków jazzowych i teraz zaprasza Cię w swoje podwoje do jego nowego domu w lokalu Soul Cellar, usytuowanym w kulturalnym sercu Southampton (Southampton’s Cultural Quarter), w co trzeci poniedziałek każdego miesiąca.

Phil Aldridge, przewodniczący Southampton Jazz Club. Kontakt 023 8077 6731 lub 07766 684471.Próbujemy zrzeszyć grupę rodzin dotkniętych niepełnosprawnością dzieci w okręgu Hampshire i Dorset w celu wymiany informacji, doświadczeń i współpracy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt z Edytą pod numerem telefonu 07861725058 lub mailowo h.edyta10@wp.pl.


Zapraszamy na wspaniałą stronę Polskiej Parafii Katolickiej a także stronę Polskiego Klubu.


Nie zapomnijcie zajrzeć na naszą stronę, a kompletnym nowicjuszom w Southampton polecamy Southampton Newcomers.


Strona internetowa SOS Polonia to www.sospolonia.net.Ćwicz swój angielskia) Lekcje języka angielskiego dla dzieci i dorosłych na każdym poziomie zaawansowania.

- Nacisk na wszelkie aspekty nauki języka: słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie oraz gramatyka.
- Szczegółowa ocena wstępna i dostosowanie programu oraz metody nauczania do indywidualnych potrzeb klienta.
- Profesjonalna pomoc w przygotowaniu do egzaminów typu ESOL czy FCE.
- Wykwalifikowany nauczyciel z doświadczeniem.
- Atrakcyjne ceny.
- Materiały do nauki wliczone w koszt lekcji.
- Zajęcia odbywają się w dogodnym czasie oraz miejscu.

W celu uzyskania dalszych informacji, proszę o kontakt mailowy na adres studyenglish24@yahoo.com lub telefoniczny pod numerem 07964 311061.b) Szkoła Języków ABC – mała szkoła z przyjazną atmosferą. Zajęcia na Shirley i St Mary's. U nas nauczysz się angielskiego 4 x szybciej metodą Callana. Małe grupy, niedrogo, elastyczne metody płatności, rezultat gwarantowany.

Od lutego nowe grupy! Zapisz się dzisiaj na niezobowiązującą, darmową lekcję próbną!

Zadzwoń - mówimy po polsku 07860 459015. Przyślij nam email ABCSouthampton@gmail.com. GG 28301310. Znajdź nas na Naszej Klasie, Facebooku, frype.com.d) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Nasze biuro znajduje się teraz na Lodge Road. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić naszą stronę w Internecie.e) Skontaktuj się z Southampton ESOL Information Line po informacje na temat lekcji angielskiego pod numerem 02380 233772 lub mailowo esol@clearproject.org.uk.OgłoszeniaPolska opiekunka Bajka. Telefon 02380 584 594 lub 07915 669 685, email bajka.pol.opiekunka@op.pl.


Nowo otwarty polski sklep z firanami itp. Net Curtain World, 47a Victoria Road, Southampton, SO19 9DY. Email witorozec@poczta.fm, telefon O79O2 778685.


Polski instruktor nauki jazdy w Southampton i okolicach. Robert Rosa, telefon 07783297305, email Roberto.Instruktor@googlemail.com. Konkurencyjne ceny, dojazd do klienta, elastyczne godziny zajęć, wypożyczanie samochodu na egzaminy.


Profesjonalne przedłużanie rzęs, dojazd do klientki (gratis na terenie Southampton). Najlepsza cena w mieście! Wysoki poziom wykonywanych usług. Więcej na naszej stronie. Telefon 07877 928684.


Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm w całej Wielkiej Brytanii. Bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Przystępne ceny oraz promocja dla pierwszych 10 klientów! Beata Kaźmierczak, tel. 0208 4264 515, kom. 07796 127767, e-mail ti.phoenix@yahoo.com.


Bestword - Tłumaczenia przysięgłe, dyplomy, akty, niekaralność ( CRB ) i inne dokumenty. Krótkie terminy. Jola, tel. 07856852681, 0208 350 5382, e-mail joanmarmag@yahoo.com.


Brutton & Co Solicitors oferują usługi dla polskich klientów w języku polskim i angielskim za pośrednictwem prawnika wykwalifikowanego w angielskim prawie - pani Anny Agnieszki Douglass. Anna specjalizuje się w prywatnych i komercyjnych transakcjach mieszkaniowych. Anna.Douglass@brutton.co.uk, tel. 01329 236171. Brutton & Co Solicitors, West End House, 288 West Street, Fareham, Hampshire, PO16 0AJ.


Daniel Sanders jest adwokatem w Paris Smith, specjalizującym się w zakresie prawa rodzinnego (rozwód, separacja, przemoc w rodzinie oraz spory o dzieci). Daniel ma polskie korzenie przez jego pochodzenie i zna polski dość dobrze. Oferuje on bezpłatne wstępne konsultacje w milej i przyjaznej atmosferze przy kawie czy herbacie. Prosimy o kontakt z Danielem Sanders z Paris Smith (1 London Road, Southampton, SO15 2AE) pod numerem telefonu 02380 482279 albo droga mailowa daniel.sanders@parissmith.co.uk. Zapraszamy też na stronę internetową Daniela.


Kancelaria prawna Eric Robinson oferuje nieodpłatną konsultacje w sprawach rodzinnych tj. rozwód, alimenty, kontakt z dzieckiem, przemoc domowa. Istnieje możliwość nieodpłatnego prowadzenia spraw rodzinnych jeżeli osoba zainteresowana będzie kwalifikowała się do Funduszu Pomocy Prawnej. Oferujemy także nieodpłatną konsultację oraz prowadzenie spraw o uzyskanie odszkodowania z tytułu poniesionych obrażeń fizycznych w wypadku w pracy lub na drodze.

Adres kancelarii: 4 Carlton Crescent (boczna London Road), Southampton, SO15 2EY, tel. 02380 226 891.

Z kancelaria możecie kontaktować się Państwo za pośrednictwem polskiej konsultantki Ewy McGonagle pod numerem telefonu 02380 218 008 w poniedziałki i środy w godzinach 9:00 do 14:30 lub przesyłając e-mail pod adres: ewa.mcgonagle@ericrobinson.co.uk.Easy Solution Accounting Ltd – Polskie Biuro Ksiegowe zaprasza:
Usługi finansowe
Księgowość
Rozliczenia podatkowe: Self-Employment /Partnership
Rejestracja działalności gospodarczej.
Limited Company Accounts
CIS Contractor’s Monthly Return/Rozliczenia kontraktorskie
PAYE - Lista Plac
Zwroty podatku:
P60/P45 –30 funtow! Półgodzinna porada oraz 0% prowizji!
Usługi Imigracyjne
Rezydentura
Formularze i certyfikaty zjazdowe
Zasiłki,benefity
Working Tax Credit, Child Tax Credit, Child Benefit i inne
Council Tax Benefit i Housing Benefit
Pomoc socjalna dla osób oczekujących lub wychowujących dzieci
Pomoc socjalna dla opiekunów dzieci lub osób niepełnosprawnych

Chcesz być na bieżąco poinformowany o zmianach dotyczących podatków czy benefitow. Publikujemy cotygodniowe artykuły o zmianach jakie zachodzą w Wielkiej Brytanii. Również dajemy porady na temat zasiłków, prowadzenia biznesu oraz wiele innych. Wystarczy ze polubisz stronę Easy Solution Accounting na Facebook by dostawać cotygodniowe wiadomości.
Gorąco polecamy !
https://www.facebook.com/easysolutionsouthampton

Tel: 07515121266
Email: info@easysolution.pl
http://www.easysolution.pl
Polskie Biuro Ksiegowe Easy Solution Accounting udziela porad na facebook.
Dowiecie sie o ulgach podatkowych, rozliczeniach i wielu innych przydatnych tematach.
Chcesz być na bieżąco poinformowany o zmianach dotyczących podatków czy benefitow. Publikujemy cotygodniowe artykuły o zmianach jakie zachodzą w Wielkiej Brytanii. Również dajemy porady na temat zasiłków, prowadzenia biznesu oraz wiele innych. Wystarczy ze polubisz stronę Easy Solution Accounting by dostawać cotygodniowe wiadomości. Zapraszamy !
https://www.facebook.com/easysolutionsouthamptonKancelaria prawna Moore Blatch Solicitors oferuje pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach w miejscu pracy, wypadkach drogowych oraz wypadkach w miejscach publicznych. Jesteśmy jedną z największych firm na południu Anglii świadczących usługi prawne dla miejscowej Polonii. Niezależny katalog prawny Legal 500 uznał nas za jedną z najlepszych kancelarii świadczących usługi w zakresie odszkodowań powypadkowych.

Sprawy prowadzimy nieodpłatnie, a nasi klienci otrzymują 100% przyznanego odszkodowania. Nasze koszta pokrywane są po zakończeniu sprawy przez ubezpieczycieli strony przeciwnej i w żadnym stopniu nie wpływają na wysokość twojego odszkodowania.

Adres: Moore Blatch Solicitors, London Court, 64 London Road, Southampton, SO15 2AH.

Po poradę w języku polskim skontaktuj się z naszymi prawnikami pod numerem 023 8071 8106 lub prześlij email na kontakt@mooreblatch.com. Możesz też odwiedzić naszą stronę w Internecie.Gdzie się podziało moje ogłoszenie? Chętnie umieszczamy ogłoszenia w naszym biuletynie nie pobierając żadnych opłat. Publikujemy je przez kilka miesięcy po czym usuwamy, aby zrobić miejsce dla innych. Jeśli twoje ogłoszenie zostało usunięte, przyślij je do nas jeszcze raz, najlepiej uaktualnione, a my zamieścimy je powtórnie! Jeśli chcesz, by twoje ogłoszenie pojawiało się co miesiąc, poinformuj nas o tym.Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886


EU Welcome jest projektem Diecezji Rzymskokatolickiej w Portsmouth. Numer rejestracyjny organizacji charytatywnej - 246871.

Możecie skontaktować się z EU Welcome pisząc na adres:
St. Edmund's Lodge
The Avenue
Southampton
SO17 1XJ

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
RTLop
Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: pn sie 23, 2021 4:48 pm

wt wrz 14, 2021 1:11 am

aby utrzymał swoje postanowienie oglądania całości produktu

Czerwiec lipny, bez dwóch zdań. U mnie nawet bardzo. Na szczęście trudny okres za mną i teraz będzie więcej luzu
ODPOWIEDZ