Biuletyn EU Welcome - kwiecień 2011

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

sob kwie 02, 2011 2:40 am

.

Witajcie!


Czy wypełniliście już formularz spisu ludności? W dalszym ciągu nie jest za późno aby to zrobić. Przez następne kilka tygodni pracownicy Office for National Statistics będą wizytować domy tych, od których ONS wciąż nie otrzymało tego dokumentu.

Wspomniane wizyty mają na celu pomoc tym, którzy mogą mieć problemy z wykonaniem tego zadania. Tym, którzy odmówią wypełnienia formularza grozi grzywna w wysokości do £1000.

Formularze w różnych językach znajdziecie na oficjalnej stronie spisu ludności. Polskie tłumaczenie można pobrać stąd. Po poradę w języku polskim możecie dzwonić pod numer 0300 0201 143.

Jeśli rozmawiacie po angielsku ale macie znajomych, którzy nie opanowali jeszcze języka i którzy mogą nie być świadomi tego obowiązku, prosimy poinformujcie ich o tym. Byłoby przykro widzieć osoby ukarane i wpisane do rejestru karnego tylko za to, że zwyczajnie nie wiedziały lub zrozumiały o konieczności tej powinności.


Jak zwykle przypominamy, że zawsze możecie kontaktować się z nami telefonicznie albo mailowo:

- Dave ( euwelcome@yahoo.co.uk ) 07786 392886,
- Anna ( ania_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07928 362088,
- Adriana ( adriana_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07917 879259.
- Iga ( iga_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07577 620786 - Iga organizuje indywidualne spotkania dla osób zestresowanych lub potrzebujących emocjonalnego wsparcia.
W skrócie:
 • Kalendarium:

  Chór w Romsey
  Cztery sesje porad
  Międzynarodowy Festiwal Foyes Corner
  Polskie audycje w radiu
  Przedszkole

  Praca:

  Praca dla barmana
  Opiekunowie dzieci niepełnosprawnych
  Praca w agencji nieruchomości

  Informacje:

  Kwestionariusz dla pań
  BBC 3 szuka osób do reportażu
  Wycieczka po szpitalu Royal South Hants
  Międzynarodowy festiwal Foyes Corner
  Chór z Litwy w Romsey
  Dzieci niepełnosprawne
  Przydatne linki

  Ćwicz swój angielski:

  Study English 24
  Szkoła języków obcych ABC
  Say OK
  Southampton Language College
  Bfluent School of English
  Southampton ESOL Information Line

  Ogłoszenia:

  Nowy sklep w Southampton
  Polska opiekunka
  Przedłużanie rzęs
  Tłumaczenia (2 oferty)
  Psychoterapia oraz porada psychologiczna
  Usługi fotograficzne
  Usługi prawne i księgowe (5 ofert)


Kalendarium7 kwietnia (czwartek)
Wizyta litewskiego chóru w Romsey. Więcej o tym wydarzeniu w sekcji Informacje.


7 kwietnia oraz 5 maja (czwartek)
Sesja porad we Freemantle Community Centre (Randolph Street, Southampton, SO15 3HF) w godzinach 18:00-20:00. Spotkanie to odbywa się w każdy pierwszy czwartek miesiąca.


13 kwietnia oraz 11 maja (środa)
Sesja porad w Polskim Klubie (507 Portswood Road, SO17 2TH) w godzinach 19:00-21:00.


15 kwietnia (piątek)
Piątkowy wieczór porad w George Williams House (YMCA Building, Cranbury Place, SO14 0LG, niedaleko London Road and Inner Avenue) w godzinach 18:00-20:00. To będzie nasze ostatnie spotkanie w tym miejscu. Nasza majowa sesja (20 maja) odbywać się będzie w innym miejscu. Jakim? O tym za miesiąc.


19 kwietnia oraz 24 maja (wtorek)
Sesja porad z GMB w GMB Learning Centre (St Mark's School, Stafford Road, Shirley, SO15 5TE) w godzinach 14:30-16:00.


22 maja (niedziela)
Międzynarodowy festiwal Foyes Corner. Szczegóły wewnątrz biuletynu.


polskie audycje w radiu Unity 101
The Music Show można usłyszeć każdej trzeciej niedzieli miesiąca w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane są każdego czwartego piątku miesiąca o 15:00.


każdy wtorek***
Nasze przedszkole w kościele St Boniface Church (Shirley High Street). Spotykamy się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Zapraszamy na godzinę 10:00. ***UWAGA! Wyjątkowo zajęć NIE BĘDZIE 19 i 26 kwietnia.PracaPoszukiwany barman do pracy w kawiarni w centrum Southampton. Obowiązki to przygotowywanie i serwowanie kawy i posiłków, obsługa kasy i inne typowe zajęcia, jeśli zajdzie taka potrzeba. Doświadczenie mile widziane, ale nie jest wymagane, jako że zapewniony będzie trening. Wymagana jest za to dobra znajomość mówionego angielskiego. Praca 5 dni w tygodniu w wybrane dni od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 9:00-18:00. Wynagrodzenie £6/godz. Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie CV do Nor Gure na adres norgure@hotmail.com.


Polskie niepełnosprawne dzieci i młodzież potrzebuje do pomocy polskojęzycznych opiekunów. Praca polega na odciążaniu rodziców w miejscu zamieszkania dzieci, ewentualne wyjście na spacer lub inne miejsca rozrywki. Pracodawcą jest agencja Smile. Osoby chcące podjąć tę prace, znające dobrze język angielski, mające samochód i prawo jazdy proszone są o kontakt z Sarą pod numerem 02380 616215.

Dla nas, rodziców tych dzieci, ważne jest aby mogły one komunikować swoje potrzeby w języku polskim, gdyż niepełnosprawność intelektualna nie pozwala im nauczyć się drugiego języka. Angielski pomoże natomiast kandydatom w pracy z dziećmi anglojęzycznymi. Doświadczenie w pracy z niepełnosprawnymi mile widziane.Posh Pads – Agencja nieruchomości mieszcząca się na Bedford Place i zajmująca się wynajmem mieszkań studenckich poszukuje do pracy ambitnej, energicznej osoby.

Oczekujemy od kandydatów:
- bardzo dobrej znajomości języka angielskiego,
- praktycznych umiejętności pracy z komputerem (Word, Excel, Outlook),
- bardzo dobrej organizacji pracy,
- operatywności,
- dyspozycyjności,
- pracy według własnej inicjatywy,
- komunikatywności i łatwości nawiązywania kontaktów,
- wysokiej kultury osobistej,
- umiejętności sprzedażowych.

Oferujemy:
- interesująca pracę w ciekawym miejscu,
- pracę w młodym zespole,
- możliwość rozwoju kariery zawodowej w nieruchomościach.

Wynagrodzenie do uzgodnienia. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres: recruitment@poshpads.com.
InformacjeKrótki kwestionariusz do wypełnienia przez panie.


Czy znasz kogoś z Europy Wschodniej (w szerokim tego terminu znaczeniu), kto wkrótce będzie rozpoczynał nowe życie w Wielkiej Brytanii?

BBC 3 poszukuje osób z Europy Wschodniej w wieku od 18 do 30 lat, które zdecydowały się opuścić ich dotychczasowe miejsca zamieszkania i rozpocząć nowy rozdział życia w Wielkiej Brytanii. Chcielibyśmy nawiązać kontakt z osobami, które zamierzają przyjechać w kwietniu i które nie miałyby nic przeciwko nagrywaniu ich pierwszych dni w obcym kraju.

Wybranym kandydatom zapewnimy również w pełni opłaconą jednodniową podróż do ekscytującego miejsca w Wielkiej Brytanii.

Jeśli znasz kogoś takiego, czy to członka własnej rodziny, znajomego lub przyjaciela, prosimy o kontakt z nami. Osoba ta musi znać język angielski.

Email: Georgina.madley@bbc.co.uk, telefon: 00 44 161 244 3968.Czy interesują cię tematy zdrowotne? W środę 4 maja w godzinach 17:30-19:00 EU Welcome organizuje wycieczkę po Southampton NHS Treatment Centre w szpitalu Royal South Hants. Zapewniamy bezpłatne jedzenie! Aby otrzymać zaproszenie pisz na adres euwelcome@yahoo.co.uk.


Międzynarodowy festiwal Foyes Corner na Shirley już 22 maja. Jeśli chciałbyś przedstawić swoje prace lub zaprezentować twórczość muzyczną na tym festiwalu pisz do nas art_euwelcome@yahoo.co.uk. Wolontariuszy chętnych do pomocy przy festiwalu prosimy o kontakt z cevn@vibert.co.uk.


7 kwietnia przybędzie do Romsey chór z Litwy. Więcej o tym wydarzeniu możecie przeczytać w Daily Echo.


Próbujemy zrzeszyć grupę rodzin dotkniętych niepełnosprawnością dzieci w okręgu Hampshire i Dorset w celu wymiany informacji, doświadczeń i współpracy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt z Edytę pod numerem telefonu 07861725058 lub mailowo h.edyta10@wp.pl.


Zapraszamy na wspaniałą stronę Polskiej Parafii Katolickiej a także stronę Polskiego Klubu.


Nie zapomnijcie zajrzeć na naszą stronę, a kompletnym nowicjuszom w Southampton polecamy Southampton Newcomers.


Strona internetowa SOS Polonia to www.sospolonia.net.Ćwicz swój angielskia) Lekcje języka angielskiego dla dzieci i dorosłych na każdym poziomie zaawansowania.

- Nacisk na wszelkie aspekty nauki języka: słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie oraz gramatyka.
- Szczegółowa ocena wstępna i dostosowanie programu oraz metody nauczania do indywidualnych potrzeb klienta.
- Profesjonalna pomoc w przygotowaniu do egzaminów typu ESOL czy FCE.
- Wykwalifikowany nauczyciel z doświadczeniem.
- Atrakcyjne ceny.
- Materiały do nauki wliczone w koszt lekcji.
- Zajęcia odbywają się w dogodnym czasie oraz miejscu.

W celu uzyskania dalszych informacji, proszę o kontakt mailowy na adres studyenglish24@yahoo.com lub telefoniczny pod numerem 07964311061.b) Szkoła Języków ABC – mała szkoła z przyjazną atmosferą. Zajęcia na Shirley i St Mary's. U nas nauczysz się angielskiego 4 x szybciej metodą Callana. Małe grupy, niedrogo, elastyczne metody płatności, rezultat gwarantowany.

Od lutego nowe grupy! Zapisz się dzisiaj na niezobowiązującą, darmową lekcję próbną!

Zadzwoń - mówimy po polsku 07860 459015. Przyślij nam email ABCSouthampton@gmail.com. GG 28301310. Znajdź nas na Naszej Klasie, Facebooku, frype.com.c) Say OK - pierwsza polska szkoła języka Angielskiego od £3.20 za godzinę nauki. Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne Cambridge University, telefon 02381 789 464, 07878 288 050.

Metoda Callana to bardzo skuteczna metoda nauczania, która główny nacisk kładzie na najważniejszy, a zarazem najtrudniejszy aspekt języka - mówienie.

Zajęcia przez cały tydzień, rano, wieczorem i w weekendy. Bezpłatne lekcje próbne, małe grupy 8-10 osób, brak zadań domowych, mówisz od pierwszych zajęć, możliwość nauki przez Internet - platforma e-learningowa oraz Skype.

Nowość! Dostęp do sekretariatu internetowego dla naszych uczniów oraz specjalna platforma internetowa, gdzie znajdziesz dodatkowe 500 godzin nauki, specjalnie dla Ciebie – ćwiczysz słownictwo, dyktanda oraz gramatykę.

Szkoła oferuje również tłumaczenia ustne, pisemne, przysięgłe oraz certyfikowane.

Szkoła prowadzi też specjalistyczne kursy:
- egzaminacyjne First Certificate FCE
- egzaminacyjne Advanced Certificate in English CAE
- Skills for Life
- kursy przygotowane pod Twój konkretny zawód oraz dla rodziców, którzy chcą pomóc dzieciom w zadaniach domowych

142 Lodge Road, Roxan Business Centre, Southampton SO14 6QR, learn@sayok.co.uk, telefon 02381 789 464 lub 07878 288 050. Start with SAY OK today.d) Southampton Language College jest, akredytowaną przez British Council, szkołą językową, która oferuje zarówno ogólny kursy języka angielskiego jak i kursy przygotowujące do egzaminów, poranne, popołudniowe i wieczorne. 30 London Road, Southampton SO15 2AG, tel. 02380 231397.


e) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Nasze biuro znajduje się teraz na Lodge Road. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić naszą stronę w Internecie.f) Skontaktuj się z Southampton ESOL Information Line po informacje na temat lekcji angielskiego pod numerem 02380 233772 lub mailowo esol@clearproject.org.uk.OgłoszeniaNowo otwarty polski sklep a w ofercie:
- firany metrażowe,
- firany dla dzieci np. Kubuś Puchatek, księżniczki, dzwoneczek i inne,
- szycie firan na wymiar okna,
- obrusy,
- ciepłe koce w rożnych rozmiarach (dla dzieci i dorosłych),
- ozdoby do firan,
- drobne przeróbki krawiecki np. skracanie spodni.

Zapraszam serdecznie!

Net Curtain World, 47a Victoria Road, Southampton, SO19 9DY. Email witorozec@poczta.fm, telefon O79O2 778685.Polska opiekunka Bajka. Telefon 02380 584 594 lub 07915 669 685, email bajka.pol.opiekunka@op.pl.


Profesjonalne przedłużanie rzęs, dojazd do klientki (gratis na terenie Southampton). Najlepsza cena w mieście! Wysoki poziom wykonywanych usług. Więcej na naszej stronie. Telefon 07877 928684.


Bestword - Tłumaczenia przysięgłe, dyplomy, akty, niekaralność ( CRB ) i inne dokumenty. Krótkie terminy. Jola, tel. 07856852681, 0208 350 5382, e-mail joanmarmag@yahoo.com


Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm w całej Wielkiej Brytanii. Bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Przystępne ceny oraz promocja dla pierwszych 10 klientów! Beata Kaźmierczak, tel. 0208 4264 515, kom. 07796 127767, e-mail ti.phoenix@yahoo.com.


Psychoterapia oraz porada psychologiczna. Odwiedź ten adres.


Silesia Photography - usługi fotograficzne dla Ciebie, Twojej rodziny i biznesu. Oferujemy:

- sesje w studio i w plenerze (od £49 za najmniejszy pakiet)
- sesje narzeczeńskie tzw. przedślubna sesja
- zdjęcia ślubne
- sesje dla przyszłej mamy (ciążowe) oraz sesje noworodków - w domu lub studio (obie sesje 20% taniej)
- zdjęcia rodzinne w studio - każda sesja inna i niepowtarzalna!
- zdjęcia portretowe dzieci/party urodzinowe
- zdjęcia reportażowe z imprez (chrzciny, urodziny i inne)

Ponadto:
- jeśli chcesz na chwile zostać modelką/modelem to zapraszam na sesje!
- sesja w studio jako prezent urodzinowy dla kogoś! - zamów voucher przez telefon
- zdjęcia i projekty graficzne wizytówek/ulotek - zareklamuj swoje usługi lub biznes profesjonalnie

Portfolio dostępne na Facebook: Silesia Photography Kate Wojewodka. Więcej informacji pod telefonem 079 228 222 09.Brutton & Co Solicitors oferują usługi dla polskich klientów w języku polskim i angielskim za pośrednictwem prawnika wykwalifikowanego w angielskim prawie, pani Anny Agnieszki Douglass. Anna specjalizuje się w prywatnych i komercyjnych transakcjach mieszkaniowych.

Anna.Douglass@brutton.co.uk, tel. 01329 236171. Brutton & Co Solicitors, West End House, 288 West Street, Fareham, Hampshire, PO16 0AJ.Daniel Sanders jest adwokatem w Paris Smith, specjalizującym się w zakresie prawa rodzinnego (rozwód, separacja, przemoc w rodzinie oraz spory o dzieci). Daniel ma polskie korzenie przez jego pochodzenie i zna polski dość dobrze. Oferuje on bezpłatne wstępne konsultacje w milej i przyjaznej atmosferze przy kawie czy herbacie. Prosimy o kontakt z Danielem Sanders z Paris Smith (1 London Road, Southampton, SO15 2AE) pod numerem telefonu 02380 482279 albo droga mailowa daniel.sanders@parissmith.co.uk. Zapraszamy też na stronę internetową Daniela.


Kancelaria prawna Eric Robinson oferuje nieodpłatną konsultacje w sprawach rodzinnych tj. rozwód, alimenty, kontakt z dzieckiem, przemoc domowa. Istnieje możliwość nieodpłatnego prowadzenia spraw rodzinnych jeżeli osoba zainteresowana będzie kwalifikowała się do Funduszu Pomocy Prawnej. Oferujemy także nieodpłatną konsultację oraz prowadzenie spraw o uzyskanie odszkodowania z tytułu poniesionych obrażeń fizycznych w wypadku w pracy lub na drodze.

Adres kancelarii: 4 Carlton Crescent (boczna London Road), Southampton, SO15 2EY, tel. 02380 226 891.

Z kancelaria możecie kontaktować się Państwo za pośrednictwem polskiej konsultantki Ewy McGonagle pod numerem telefonu 02380 218 008 w poniedziałki i środy w godzinach 9:00 do 14:30 lub przesyłając e-mail pod adres: ewa.mcgonagle@ericrobinson.co.uk.Omnipol Accounting Ltd – Polskie Biuro Podatkowe i Rachunkowe w Southampton. Tel. 02380 638 503, 07878 288 050.

Rozliczenia podatkowe:
- zwrot podatku tylko £25 - 0% prowizji
- księgowość
- rejestracja działalności, biznes plan

Zapraszam serdecznie - Paweł Janicki (www.omnipolaccounting.co.uk, pawel@omnipolaccounting.co.uk, 142 Lodge Road, Southampton, SO14 6QR).Kancelaria prawna Moore Blatch Solicitors oferuje pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach w miejscu pracy, wypadkach drogowych oraz wypadkach w miejscach publicznych.

Jesteśmy jedną z największych firm na południu Anglii świadczących usługi prawne dla miejscowej Polonii. Niezależny katalog prawny Legal 500 uznał nas za jedną z najlepszych kancelarii świadczących usługi w zakresie odszkodowań powypadkowych.

Sprawy prowadzimy nieodpłatnie, a nasi klienci otrzymują 100% przyznanego odszkodowania. Nasze koszta pokrywane są po zakończeniu sprawy przez ubezpieczycieli strony przeciwnej i w żadnym stopniu nie wpływają na wysokość twojego odszkodowania.

Adres: Moore Blatch Solicitors, London Court, 64 London Road, Southampton, SO15 2AH.

Po poradę w języku polskim skontaktuj się z naszymi prawnikami pod numerem 023 8071 8106 lub prześlij email na kontakt@mooreblatch.com. Możesz też odwiedzić naszą stronę w Internecie.Gdzie się podziało moje ogłoszenie? Chętnie umieszczamy ogłoszenia w naszym biuletynie nie pobierając żadnych opłat. Publikujemy je przez kilka miesięcy po czym usuwamy, aby zrobić miejsce dla innych. Jeśli twoje ogłoszenie zostało usunięte, przyślij je do nas jeszcze raz, najlepiej uaktualnione, a my zamieścimy je powtórnie! Jeśli chcesz, by twoje ogłoszenie pojawiało się co miesiąc, poinformuj nas o tym.Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886


EU Welcome jest projektem Diecezji Rzymskokatolickiej w Portsmouth. Numer rejestracyjny organizacji charytatywnej - 246871.

Możecie skontaktować się z EU Welcome pisząc na adres:
St. Edmund's Lodge
The Avenue
Southampton
SO17 1XJ

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
ODPOWIEDZ