Biuletyn EU Welcome - marzec 2011

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

ndz mar 06, 2011 9:03 pm

.

Witajcie!


Jest marzec i czuć już wiosnę w powietrzu. Worker Registration Scheme przejdzie pod koniec kwietnia do historii, może więc powinniśmy zorganizować przyjęcie z tej okazji? Od maja wszyscy nowo przybyli z ośmiu krajów, które zostały przyłączone do Unii Europejskiej w 2004 roku, nie będą już musieli rejestrować się w Home Office po rozpoczęciu pracy.

EU Welcome
z przykrością informuje, że nie będzie już więcej oferować pomocy i wsparcia w języku litewskim. Aczkolwiek, w dalszym ciągu można korzystać z usług osób rozmawiających po łotewsku i rosyjsku. Po więcej informacji prosimy dzwonić lub wysłać sms pod numer 07786 392886 lub email na adres jana_euwelcome@yahoo.co.uk.

Kontakt z nami:

- Dave ( euwelcome@yahoo.co.uk ) 07786 392886,
- Anna ( ania_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07928 362088,
- Adriana ( adriana_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07917 879259.
- Iga ( iga_euwelcome@yahoo.co.uk ) (Iga organizuje indywidualne spotkania dla osób zestresowanych lub potrzebujących emocjonalnego wsparcia) 07577 620786.
W skrócie:
 • Kalendarium:

  Cztery sesje porad
  Bollywood Barat
  Międzynarodowy Festiwal Foyes Corner
  Przedszkole
  Polskie audycje w radiu

  Praca:

  Praca dla ogrodnika
  Praca dla malarza

  Wolontariat:

  Southampton Rape Crisis Service
  Bollywood Baraat poszukuje tancerzy
  Międzynarodowy Festival Foyes Corner

  Informacje:

  Psychoterapia oraz porada psychologiczna
  Bezpłatna pomoc - CV, interview, praca
  Ankieta i bon do wygrania
  Przydatne linki

  Ćwicz swój angielski:

  Study English 24
  Szkoła języków obcych ABC
  Say OK
  Southampton Language College
  Bfluent School of English
  Southampton ESOL Information Line

  Ogłoszenia:

  Usługi fotograficzne
  Przedłużanie rzęs
  Tłumaczenia (2 oferty)
  Polska opiekunka
  Usługi prawne i księgowe (5 ofert)


Kalendarium3 marca (czwartek)
Sesja porad we Freemantle Community Centre (Randolph Street, Southampton, SO15 3HF) w godzinach 18:00-20:00. Spotkanie to odbywa się w każdy pierwszy czwartek miesiąca.


9 marca (środa)
Sesja porad w Polskim Klubie (507 Portswood Road, SO17 2TH) w godzinach 19:00-21:00.


18 marca (piątek)
Piątkowy wieczór porad w George Williams House (YMCA Building, Cranbury Place, SO14 0LG, niedaleko London Road and Inner Avenue) w godzinach 18:00-20:00.


22 marca (wtorek)
Sesja porad z GMB w GMB Learning Centre (St Mark's School, Stafford Road, Shirley, SO15 5TE) w godzinach 14:30-16:00.


7 kwietnia (czwartek)
Sesja porad we Freemantle Community Centre.


13 kwietnia (środa)
Sesja porad w Polskim Klubie.


15 kwietnia (piątek)
Piątkowy wieczór porad.


19 kwietnia (wtorek)
Sesja porad z GMB.


21 maja (sobota)
Bollywood Baraat in Southampton's Guildhall Square (szczegóły we wnętrzu biuletynu).


maj
Międzynarodowy Festiwal Foyes Corner.


polskie audycje w radiu Unity 101
The Music Show można usłyszeć każdej trzeciej niedzieli miesiąca w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane są każdego czwartego piątku miesiąca o 15:00.


każdy wtorek
Nasze przedszkole w kościele St Boniface Church (Shirley High Street). Spotykamy się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Zapraszamy na godzinę 10:00.PracaPraca dla ogrodnika. Posh Pads Agencja Nieruchomości mieszcząca się na Bedford Place i zajmująca się wynajmem mieszkań studenckich poszukuje do pracy ogrodnika z doświadczeniem z możliwością adaptacji do zróżnicowanego zakresu obowiązków (tzw. DYI). Wymagana znajomość języka angielskiego. Wynagrodzenie £60 za dzień. Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod numerem 07500 134 134 lub mailowo na adres eve@poshpads.com


Praca dla malarza. Posh Pads Agencja Nieruchomości mieszcząca się na Bedford Place i zajmująca się wynajmem mieszkań studenckich poszukuje do pracy malarza z doświadczeniem.

Wymagane:

- własne narzędzia
- transport
- znajomość języka angielskiego

Wynagrodzenie w zależności od doświadczenia. Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod numerem 07500 134 134 lub mailowo na adres eve@poshpads.com.WolontariatSouthampton Rape Crisis Service poszukuje obecnie wolontariuszy, zarówno kobiety jak i mężczyzn, do wzięcia udziału w tegorocznym programie szkolenia. Poszukujemy tłumaczy dla osób korzystających z usług poradnictwa lub tych którzy przechodzą przez proces wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, a także osób mogących pracować bezpośrednio w poradnictwie, w języku polskim lub angielskim.

Trening odbywa się w każdy piątek w godzinach 9:00-16:00 przez sześć tygodni, a pierwsze spotkanie jest zaplanowane na 13 maja.

Zainteresowane osoby proszę o kontakt telefoniczny lub email w celu otrzymania aplikacji. Viv Hill, Senior Practitioner (PO Box 1401, Southampton, Hampshire, SO18 9AD), tel. 02380636312, email: srcvivh@yahoo.co.uk.

Zobacz archiwalne wydanie biuletynu EU Welcome po więcej informacji o Southampton Rape Crisis Service.Poszukiwani tancerze i tancerki.

Poszukujemy pewnych siebie osób w wieku 16-35 lat z dwuletnim doświadczeniem w jakimkolwiek stylu tanecznym. Doświadczenie estradowe nie jest wymagane. Zadaniem będzie wykonanie od 2 do 4 tańców (w większości w stylu Bollywood) podczas dużej imprezy na świeżym powietrzu pod nazwą Bollywood Baraat in Southampton's Guildhall Square.

Bollywood Baraat jest ambitnym projektem prowadzonym przez Art Asia we współpracy z City Eye, The Nuffield Theatre i The John Hansard Gallery. 21 maja na placu Guildhall Square w Southampton miasto będzie prezentować ślub roku. Bollywood Baraat to spektakularne wydarzenie na żywo z profesjonalną obsadą, łączące elementy karnawału, teatru, filmu, muzyki i tańca. W prawdziwym Bollywood taniec jest integralną częścią produkcji dlatego też pragniemy zebrać grupę doświadczonych tancerzy do wykonania układów choreograficznych do specjalnie przygotowanej na Bollywood Baraat muzyki. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny i oczekujemy publiczności idącej w tysiące.

Nasi wykonawcy będą musieli wziąć udział w próbach i występach w następujące dni:

- 3-6, 10-12 i 17-19 maja w godzinach 16:00-21:00
- 7 i 20 maja w godzinach 11:00-20:00
oraz
- 21 maja w godzinach 9:00-22:00 (dzień występu)

Próby odbywać się będą w Southampton i będą prowadzone przez jednego z najwybitniejszych tancerzy i choreografów Bollywood w Wielkiej Brytanii - Rakhi Sood - który nauczać będzie tańców specjalnie przygotowanych na tę okazję.

Nie przewidziano wynagrodzenia za wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu. Kandydaci będą musieli przejść przez proces selekcji w celu wyłonienia składu grupy.

Chętnych zapraszam do przysyłania krótkich emaili wyszczególniających doświadczenie taneczne oraz zawierających dane kontaktowe do Lucy Jenner pod adres lucy.jenner@artasia.org.uk lub dzwonienia pod numer 023 8022 6212 w celu uzyskania więcej informacji.

Termin przyjmowania aplikacji to 11 marca. Wybór obsady nastąpi 19 marca.Międzynarodowy Festiwal Foyes Corner.

Masz od 0-99 lat? Lubisz rysować, tańczyć, śpiewać? A może masz jakieś inne talenty/hobby? Jeśli tak i chciałbyś zaangażować się w coś fantastycznego i przy okazji pokazać co sprawia Tobie przyjemność, może przyłączysz się do nas?!

Szkoła St Mark's w Shirley w połączeniu z EU Welcome organizuje Międzynarodowy Festiwal Voice Corner w maju i właśnie teraz potrzebna jest nam Twoja pomoc! Poszukujemy ludzi, którzy mają coś interesującego do pokazania i chcieliby wziąć udział w naszym festiwalu. Jeśli jesteś muzykiem, potrafisz malować, robisz kartki okolicznościowe, biżuterię, masz własny zespół muzyczny/taneczny lub coś innego co chciałbyś pokazać naszej międzynarodowej wspólnocie Southampton, proszę skontaktuj się z nami pod adresem art_euwelcome@yahoo.co.uk.

Czekamy na Twoje zgłoszenie!
InformacjePsychoterapia oraz porada psychologiczna.

Czasem, zdarzają się w życiu momenty, kiedy możesz czuć się osamotniony, zagubiony czy smutny. Bywa, że jest to związane z utratą kontaktu z bliskimi, na przykład w związku z emigracją do UK, ale czasem jest to uczucie, które na pozór wydaje się nas dotykać bez żadnego widocznego powodu. Czasem zdarza się, że związek, który się budowało z drugą osobą rozpada się i nie wiadomo, co zrobić dalej. Zmiana kariery również może potencjalnie wywołać destabilizację w życiu, jak i zmiany, do których czasem ciężko jest się przyzwyczaić.

Rożne są powody, dla których możesz zdecydować się na wizytę u terapeuty. Wymienione powyżej to tylko przykłady, ponieważ nie sposób wymienić wszystkie sytuacje w życiu, które mogą być przytłaczające, powodujące chaos czy będące trudne emocjonalnie do poradzenia sobie z nimi.

Nazywam się Joanna Bieszczad. Jestem doświadczoną psychoterapeutką prowadzącą indywidualną terapię w Southampton i okolicach. Ukończyłam studia psychologiczne na University of East London – BSc(Hons) Psychology i obecnie piszę pracę doktorską z Psychoterapii na Midldlesex University . W terapii staram się kreować pozytywną atmosferę, aby móc wspólnie z klientem pracować w kierunku rozpoznania i dogłębnego poznania problemu.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub umówić się na pierwszą wizytę (konsultację), proszę o kontakt telefoniczny 07845 978 843 lub e-mailowy joanna@rhea-counselling.co.uk

Wiece informacji możesz również znaleźć na mojej stronie internetowej.Shirley Waren Learning Centre oferuje bezpłatną pomoc przy wypełnianiu CV, praktykowaniu interview i poszukiwaniu pracy. Po więcej szczegółów i w celu umówienia się na spotkanie prosimy o kontakt z Melanie email:melanie@warrencentre.co.uk, tel. 07510 775798.


Wypełnij ankietę i wygraj bon o wartości 20 funtów do TK Maxx! Poszukuje osób z Southampton, które zechciałyby poświecić 3 minuty i wypełniły ankietę, która składa się z 13 prostych pytań. Więcej informacji i ankietę znajdziecie pod tym linkiem oraz na www.polsoc.co.uk. Proszę o przesłanie tej informacji do innych osób z Southampton w celu zwiększenia rzetelności ankiety.


Zapraszamy na wspaniałą stronę Polskiej Parafii Katolickiej a także stronę Polskiego Klubu.


Nie zapomnijcie zajrzeć na naszą stronę, a kompletnym nowicjuszom w Southampton polecamy Southampton Newcomers.


Strona internetowa SOS Polonia to www.sospolonia.net.Ćwicz swój angielskia) Lekcje języka angielskiego dla dzieci i dorosłych na każdym poziomie zaawansowania.

- Nacisk na wszelkie aspekty nauki języka: słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie oraz gramatyka.
- Szczegółowa ocena wstępna i dostosowanie programu oraz metody nauczania do indywidualnych potrzeb klienta.
- Profesjonalna pomoc w przygotowaniu do egzaminów typu ESOL czy FCE.
- Wykwalifikowany nauczyciel z doświadczeniem.
- Atrakcyjne ceny.
- Materiały do nauki wliczone w koszt lekcji.
- Zajęcia odbywają się w dogodnym czasie oraz miejscu.

W celu uzyskania dalszych informacji, proszę o kontakt mailowy na adres studyenglish24@yahoo.com lub telefoniczny pod numerem 07964311061.b) Szkoła Języków ABC – mała szkoła z przyjazną atmosferą. Zajęcia na Shirley i St Mary's. U nas nauczysz się angielskiego 4 x szybciej metodą Callana. Małe grupy, niedrogo, elastyczne metody płatności, rezultat gwarantowany.

Od lutego nowe grupy! Zapisz się dzisiaj na niezobowiązującą, darmową lekcję próbną!

Zadzwoń - mówimy po polsku 07860 459015. Przyślij nam email ABCSouthampton@gmail.com. GG 28301310. Znajdź nas na Naszej Klasie, Facebooku, frype.com.c) Say OK - pierwsza polska szkoła języka Angielskiego od £3.20 za godzinę nauki. Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne Cambridge University, telefon 02381 789 464, 07878 288 050.

Metoda Callana to bardzo skuteczna metoda nauczania, która główny nacisk kładzie na najważniejszy, a zarazem najtrudniejszy aspekt języka - mówienie.

Zajęcia przez cały tydzień, rano, wieczorem i w weekendy. Bezpłatne lekcje próbne, małe grupy 8-10 osób, brak zadań domowych, mówisz od pierwszych zajęć, możliwość nauki przez Internet - platforma e-learningowa oraz Skype.

Nowość! Dostęp do sekretariatu internetowego dla naszych uczniów oraz specjalna platforma internetowa, gdzie znajdziesz dodatkowe 500 godzin nauki, specjalnie dla Ciebie – ćwiczysz słownictwo, dyktanda oraz gramatykę.

Szkoła oferuje również tłumaczenia ustne, pisemne, przysięgłe oraz certyfikowane.

Szkoła prowadzi też specjalistyczne kursy:
- egzaminacyjne First Certificate FCE
- egzaminacyjne Advanced Certificate in English CAE
- Skills for Life
- kursy przygotowane pod Twój konkretny zawód oraz dla rodziców, którzy chcą pomóc dzieciom w zadaniach domowych

142 Lodge Road, Roxan Business Centre, Southampton SO14 6QR, learn@sayok.co.uk, telefon 02381 789 464 lub 07878 288 050. Start with SAY OK today.d) Southampton Language College jest, akredytowaną przez British Council, szkołą językową, która oferuje zarówno ogólny kursy języka angielskiego jak i kursy przygotowujące do egzaminów, poranne, popołudniowe i wieczorne. 30 London Road, Southampton SO15 2AG, tel. 02380 231397.


e) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Nasze biuro znajduje się teraz na Lodge Road. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić naszą stronę w Internecie.f) Skontaktuj się z Southampton ESOL Information Line po informacje na temat lekcji angielskiego pod numerem 02380 233772 lub mailowo esol@clearproject.org.uk.OgłoszeniaSilesia Photography - usługi fotograficzne dla Ciebie, Twojej rodziny i biznesu. Oferujemy:

- sesje w studio i w plenerze (od £49 za najmniejszy pakiet)
- sesje narzeczeńskie tzw. przedślubna sesja
- zdjęcia ślubne
- sesje dla przyszłej mamy (ciążowe) oraz sesje noworodków - w domu lub studio (obie sesje 20% taniej)
- zdjęcia rodzinne w studio - każda sesja inna i niepowtarzalna!
- zdjęcia portretowe dzieci/party urodzinowe
- zdjęcia reportażowe z imprez (chrzciny, urodziny i inne)

Ponadto:
- jeśli chcesz na chwile zostać modelką/modelem to zapraszam na sesje!
- sesja w studio jako prezent urodzinowy dla kogoś! - zamów voucher przez telefon
- zdjęcia i projekty graficzne wizytówek/ulotek - zareklamuj swoje usługi lub biznes profesjonalnie

Portfolio dostępne na Facebook: Silesia Photography Kate Wojewodka.

Więcej informacji pod telefonem: 07922 822209.Profesjonalne przedłużanie rzęs, dojazd do klientki (gratis na terenie Southampton). Najlepsza cena w mieście! Wysoki poziom wykonywanych usług. Więcej na naszej stronie. Telefon 07877 928684.


Bestword - Tłumaczenia przysięgłe, dyplomy, akty, niekaralność ( CRB ) i inne dokumenty. Krótkie terminy. Jola, tel. 07856852681, 0208 350 5382, e-mail joanmarmag@yahoo.com


Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm w całej Wielkiej Brytanii. Bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Przystępne ceny oraz promocja dla pierwszych 10 klientów! Beata Kaźmierczak, tel. 0208 4264 515, kom. 07796 127767, e-mail ti.phoenix@yahoo.com.


Polska opiekunka Bajka. Telefon 02380 584 594 lub 07915 669 685, email bajka.pol.opiekunka@op.pl.


Daniel Sanders jest adwokatem w Paris Smith, specjalizującym się w zakresie prawa rodzinnego (rozwód, separacja, przemoc w rodzinie oraz spory o dzieci). Daniel ma polskie korzenie przez jego pochodzenie i zna polski dość dobrze. Oferuje on bezpłatne wstępne konsultacje w milej i przyjaznej atmosferze przy kawie czy herbacie. Prosimy o kontakt z Danielem Sanders z Paris Smith (1 London Road, Southampton, SO15 2AE) pod numerem telefonu 02380 482279 albo droga mailowa daniel.sanders@parissmith.co.uk. Zapraszamy też na stronę internetową Daniela.


Kancelaria prawna Eric Robinson oferuje nieodpłatną konsultacje w sprawach rodzinnych tj. rozwód, alimenty, kontakt z dzieckiem, przemoc domowa. Istnieje możliwość nieodpłatnego prowadzenia spraw rodzinnych jeżeli osoba zainteresowana będzie kwalifikowała się do Funduszu Pomocy Prawnej. Oferujemy także nieodpłatną konsultację oraz prowadzenie spraw o uzyskanie odszkodowania z tytułu poniesionych obrażeń fizycznych w wypadku w pracy lub na drodze.

Adres kancelarii: 4 Carlton Crescent (boczna London Road), Southampton, SO15 2EY, tel. 02380 226 891.

Z kancelaria możecie kontaktować się Państwo za pośrednictwem polskiej konsultantki Ewy McGonagle pod numerem telefonu 02380 218 008 w poniedziałki i środy w godzinach 9:00 do 14:30 lub przesyłając e-mail pod adres: ewa.mcgonagle@ericrobinson.co.uk.Omnipol Accounting Ltd – Polskie Biuro Podatkowe i Rachunkowe w Southampton. Tel. 02380 638 503, 07878 288 050.

Rozliczenia podatkowe:
- zwrot podatku tylko £25 - 0% prowizji
- księgowość
- rejestracja działalności, biznes plan

Zapraszam serdecznie - Paweł Janicki (www.omnipolaccounting.co.uk, pawel@omnipolaccounting.co.uk, 142 Lodge Road, Southampton, SO14 6QR).Kancelaria prawna Moore Blatch Solicitors oferuje pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach w miejscu pracy, wypadkach drogowych oraz wypadkach w miejscach publicznych.

Jesteśmy jedną z największych firm na południu Anglii świadczących usługi prawne dla miejscowej Polonii. Niezależny katalog prawny Legal 500 uznał nas za jedną z najlepszych kancelarii świadczących usługi w zakresie odszkodowań powypadkowych.

Sprawy prowadzimy nieodpłatnie, a nasi klienci otrzymują 100% przyznanego odszkodowania. Nasze koszta pokrywane są po zakończeniu sprawy przez ubezpieczycieli strony przeciwnej i w żadnym stopniu nie wpływają na wysokość twojego odszkodowania.

Adres: Moore Blatch Solicitors, London Court, 64 London Road, Southampton, SO15 2AH.

Po poradę w języku polskim skontaktuj się z naszymi prawnikami pod numerem 023 8071 8106 lub prześlij email na kontakt@mooreblatch.com. Możesz też odwiedzić naszą stronę w Internecie.Brutton & Co Solicitors oferują usługi dla polskich klientów w języku polskim i angielskim za pośrednictwem prawnika wykwalifikowanego w angielskim prawie, pani Anny Agnieszki Douglass. Anna specjalizuje się w prywatnych i komercyjnych transakcjach mieszkaniowych.

Anna.Douglass@brutton.co.uk, tel. 01329 236171. Brutton & Co Solicitors, West End House, 288 West Street, Fareham, Hampshire, PO16 0AJ.Gdzie się podziało moje ogłoszenie? Chętnie umieszczamy ogłoszenia w naszym biuletynie nie pobierając żadnych opłat. Publikujemy je przez kilka miesięcy po czym usuwamy, aby zrobić miejsce dla innych. Jeśli twoje ogłoszenie zostało usunięte, przyślij je do nas jeszcze raz, najlepiej uaktualnione, a my zamieścimy je powtórnie! Jeśli chcesz, by twoje ogłoszenie pojawiało się co miesiąc, poinformuj nas o tym.Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886


EU Welcome jest projektem Diecezji Rzymskokatolickiej w Portsmouth. Numer rejestracyjny organizacji charytatywnej - 246871.

Możecie skontaktować się z EU Welcome pisząc na adres:
St. Edmund's Lodge
The Avenue
Southampton
SO17 1XJ

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
ODPOWIEDZ