zmiana nazwiska po ślubie w dokumentach

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
wodniczek87
Gość
Posty: 20
Rejestracja: wt lut 22, 2011 4:43 pm

pt lut 25, 2011 7:21 pm

jestem po ślubie w polsce. zmieniełam dowód osobisty i prawko. chciałabym tu w anglii teraz wszystko pozmieniać i w związku z tym mam pytanie cczy potrzebuję aktu małżeństwa do zmian danych w banku i NIN??
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

pt lut 25, 2011 7:32 pm

Ja tez slub bralam w Polsce i przez kilka lat uzywalam tylko swojego nazwiska. Niedawno zadecydowalam przyjac nazwisko meza i wszelkie zmiany dokonywalam na podstawie paszportu. Nikt nigdy nie chcial ode mnie aktu malzenstwa, ani jakis specjalnych tlumaczen. Wszystko odbylo sie bez problemu. Pamietam, ze Home Office tez mialam na swoje nazwisko i nigdy ich o zmianie nie powiadomilam, ale tu jest system zcentralizowany i zmiana "dokonala sie sama" rowniez i u nich. To bylo kilka lat temu, wiec nie wiem, czy nadal takie zasady obowiazuja. Ja nie mialam zadnych problemow.
Pozdrawiam i powodzenia :)
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz lut 27, 2011 6:29 pm

Blubell ma racje, nikt nie bedzie Ciebie pytal o akt slubu bo ten dokument jest wiazacy w prawie na terenie RP, poza granicami liczy sie Twoj obecny dokument stwierdzajacy Twoja tozsamosc,na podstawie ktorego przekraczasz granice panstwa- paszport, dowod osobisty.
Obrazek
wodniczek87
Gość
Posty: 20
Rejestracja: wt lut 22, 2011 4:43 pm

wt mar 08, 2011 3:51 pm

no i jednk nie jest tak łatwo. W banku (lloyds) żeby zmienić dane potrzebuję aktu małżeństwa. Mówili że musi być oryginał ale nie trzeba przetłumaczać. No ciekawe... A tam jest wszystko po Polsku... No nic... w takim razie udam się z tym do jakiegoś polskiego pracownika:)
dzięki za wszystkie odpowiedzi:)
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

śr mar 09, 2011 11:56 am

Myslę,że dlatego nie wymagają tłumaczenia bo w bankach pracuje już dużo Polaków, oni potwierdzą ważność Twojego dokumentu, dobrze wiedzieć o tych sprawach, będę się z tym zmagać już pod koniec sierpnia.
Obrazek
ODPOWIEDZ