Biuletyn EU Welcome - styczeń 2011

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

czw sty 13, 2011 4:06 am

.

Witajcie!


Szczęśliwego Nowego roku dla naszych czytelników! Na ten moment nasz biuletyn subskrybuje około tysiąca osób, a także można go znaleźć na naszej stronie i lokalnych forach internetowych. Każdy z nas w EU Welcome chciałby życzyć Wam wielu sukcesów i radości w 2011 roku.

Wiele polskich sklepów w Hampshire i Dorset będzie umieszczało na wystawach plakat Everyone Welcome. To jest część naszej kampanii, którą organizujemy wspólnie z Tomasz Dyl PR i Polskim Kurierem, a która ma na celu informowanie ludzi z różnych środowisk, że są oni mile widziani i zapraszani do odwiedzania tychże sklepów.

W 2011 w dalszym ciągu będziemy kontynuować i rozszerzać zakres prac z pozostałymi europejskimi społecznościami na terenie Southampton. Jeśli macie pomysły co moglibyśmy jeszcze zrobić koniecznie dajcie nam znać!

Nasze numery pozostają bez zmian:

- Dave ( euwelcome@yahoo.co.uk ) 07786 392886,
- Anna ( ania_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07928 362088,
- Adriana ( adriana_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07917 879259.
- Ana T ( ana_euwelcome@yahoo.co.uk ) (Ana rozmawia po rosyjsku i litewsku. Prosimy o cierpliwość, Ana nie jest w stanie odbierać telefonu i odpowiadać na emaile każdego dnia) 07902 381378
- Iga ( iga_euwelcome@yahoo.co.uk ) (Iga organizuje indywidualne spotkania dla osób zestresowanych lub potrzebujących emocjonalnego wsparcia) 07577 620786.
W skrócie:
 • Kalendarium:

  Cztery sesje porad
  Przedszkole
  Polskie audycje w radiu
  Międzynarodowy Festiwal Foyes Corner

  Informacje:

  Nauczyciele poszukiwani
  Potrzebni wolontariusze do pracy w Community Café
  Miedzynarodowy Festiwal Foyes Corner
  Przydatne linki

  Ćwicz swój angielski:

  Study English 24
  Szkoła języków obcych ABC
  Say OK
  Southampton Language College
  Bfluent School of English
  Southampton ESOL Information Line

  Ogłoszenia:

  Potrzebna opiekunka
  Polska opiekunka
  Usługi fotograficzne
  Przedłużanie rzęs
  Serwis komputerowy
  Tłumaczenia (2 oferty)
  Usługi prawne i księgowe (6 ofert)


Kalendarium6 stycznia (czwartek)
Sesja porad we Freemantle Community Centre (Randolph Street, Southampton, SO15 3HF) w godzinach 18:00-20:00. Spotkanie to odbywa się w każdy pierwszy czwartek miesiąca.


12 stycznia (środa)
Sesja porad w Polskim Klubie (507 Portswood Road, SO17 2TH) w godzinach 19:00-21:00.


21 stycznia
Piątkowy wieczór porad w George Williams House (YMCA Building, Cranbury Place, SO14 0LG, niedaleko London Road and Inner Avenue) w godzinach 18:00-20:00.


25 stycznia
Sesja porad z GMB w GMB Learning Centre (St Mark's School, Stafford Road, Shirley, SO15 5TE) w godzinach 14:30-16:00.


3 lutego (czwartek)
Sesja porad we Freemantle Community Centre.


9 lutego (środa)
Sesja porad w Polskim Klubie.


18 lutego (piątek)
Piątkowy wieczór porad.


22 lutego (wtorek)
Sesja porad z GMB.


maj 2011
Międzynarodowy Festiwal Foyes Corner.


polskie audycje w radiu Unity 101
The Music Show można usłyszeć każdej trzeciej niedzieli miesiąca w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane są każdego czwartego piątku miesiąca o 15:00.


każdy wtorek
Nasze przedszkole w kościele St Boniface Church (Shirley High Street). Spotykamy się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Zapraszamy na godzinę 10:00.InformacjePolka przygotowująca zajęcia po polsku dla angielskich profesjonalistów poszukuje nauczycieli z dobrym angielskim. Po więcej informacji prosimy o kontakt z EU Welcome.


Central Hall Community Cafe szukają wolontariuszy. Community Café odbywa się każdej niedzieli w Central Hall od lutego 2007 w godzinach 17:00-18:00. Głównymi bywalcami są osoby bezdomne lub w ciężkiej sytuacji, aczkolwiek drzwi pozostają otwarte dla każdego. Café jest organizowane i prowadzone w całości przez wolontariuszy, a finansowane wspólnie przez kościoły New Community i City Life.

Etosem i celem Café było od zawsze nie tylko 'dostarczanie głodnym, bezbronnym i bezdomnym zdrowego, ciepłego posiłku każdego tygodnia'. Naszym pragnieniem jest kreowanie bezpiecznego i przyjacielskiego środowiska, do którego każdy może dołączyć, gdzie każdy jest serdecznie witany i szanowany bez względu na wiek, wiarę, pochodzenie czy sytuację w jakiej się znajduje.

Wolontariusze mogą wybrać w jaki sposób chcą pomagać. Café odwiedza co tydzień ponad 20 osób z Polski, w związku z tym wolontariusze mówiące po polsku byliby bardzo mile widziani. Zainteresowanych prosimy o kontakt z communitycafe@newcommunity.org.uk lub EU Welcome po więcej szczegółów.Międzynarodowy Festiwal Foyes Corner.

Masz od 0-99 lat? Lubisz rysować, tańczyć, śpiewać? A może masz jakieś inne talenty/hobby? Jeśli tak i chciałbyś zaangażować się w coś fantastycznego i przy okazji pokazać co sprawia Tobie przyjemność, może przyłączysz się do nas?!

Szkoła St Mark's w Shirley w połączeniu z EU Welcome organizuje Międzynarodowy Festiwal Voice Corner w maju przyszłego roku i właśnie teraz potrzebna jest nam Twoja pomoc! Poszukujemy ludzi, którzy mają coś interesującego do pokazania i chcieliby wziąć udział w naszym festiwalu. Jeśli jesteś muzykiem, potrafisz malować, robisz kartki okolicznościowe, biżuterię, masz własny zespół muzyczny/taneczny lub coś innego co chciałbyś pokazać naszej międzynarodowej wspólnocie Southampton, proszę skontaktuj się z nami pod adresem art_euwelcome@yahoo.co.uk.

Czekamy na Twoje zgłoszenie!Zapraszamy na wspaniałą stronę Polskiej Parafii Katolickiej.


Nie zapomnijcie zajrzeć na naszą stronę, a kompletnym nowicjuszom w Southampton polecamy Southampton Newcomers.


Strona internetowa SOS Polonia to www.sospolonia.net.Ćwicz swój angielskia) Lekcje języka angielskiego dla dzieci i dorosłych na każdym poziomie zaawansowania.

- Nacisk na wszelkie aspekty nauki języka: słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie oraz gramatyka.
- Szczegółowa ocena wstępna i dostosowanie programu oraz metody nauczania do indywidualnych potrzeb klienta.
- Profesjonalna pomoc w przygotowaniu do egzaminów typu ESOL czy FCE.
- Wykwalifikowany nauczyciel z doświadczeniem.
- Atrakcyjne ceny.
- Materiały do nauki wliczone w koszt lekcji.
- Zajęcia odbywają się w dogodnym czasie oraz miejscu.

W celu uzyskania dalszych informacji, proszę o kontakt mailowy na adres studyenglish24@yahoo.com lub telefoniczny pod numerem 07964311061.b) Szkoła Języków ABC – lekcje angielskiego na Shirley i St. Mary’s. Szybko, zabawnie i niedrogo. Bez zadań domowych. 4 x szybciej. Darmowa lekcja próbna, lekcje wieczorami i w weekendy, małe grupy, rezultat gwarantowany, nowe grupy.

Shirley – wtorki i czwartki od 19.00 do 21.00, początek 21 września!

Telefon 07860459015, email ABCSouthampton@gmail.comc) Say OK - pierwsza polska szkoła języka Angielskiego od £3.20 za godzinę nauki. Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne Cambridge University, telefon 02381 789 464, 07878 288 050.

Metoda Callana to bardzo skuteczna metoda nauczania, która główny nacisk kładzie na najważniejszy, a zarazem najtrudniejszy aspekt języka - mówienie.

Zajęcia przez cały tydzień, rano, wieczorem i w weekendy. Bezpłatne lekcje próbne, małe grupy 8-10 osób, brak zadań domowych, mówisz od pierwszych zajęć, możliwość nauki przez Internet - platforma e-learningowa oraz Skype.

Nowość! Dostęp do sekretariatu internetowego dla naszych uczniów oraz specjalna platforma internetowa, gdzie znajdziesz dodatkowe 500 godzin nauki, specjalnie dla Ciebie – ćwiczysz słownictwo, dyktanda oraz gramatykę.

Szkoła oferuje również tłumaczenia ustne, pisemne, przysięgłe oraz certyfikowane.

Szkoła prowadzi też specjalistyczne kursy:
- egzaminacyjne First Certificate FCE
- egzaminacyjne Advanced Certificate in English CAE
- Skills for Life
- kursy przygotowane pod Twój konkretny zawód oraz dla rodziców, którzy chcą pomóc dzieciom w zadaniach domowych

142 Lodge Road, Roxan Business Centre, Southampton SO14 6QR, learn@sayok.co.uk, telefon 02381 789 464 lub 07878 288 050. Start with SAY OK today.d) Southampton Language College jest, akredytowaną przez British Council, szkołą językową, która oferuje zarówno ogólny kursy języka angielskiego jak i kursy przygotowujące do egzaminów, poranne, popołudniowe i wieczorne. 30 London Road, Southampton SO15 2AG, tel. 02380 231397.


e) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Nasze biuro znajduje się teraz na Lodge Road. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić naszą stronę w Internecie.f) Skontaktuj się z Southampton ESOL Information Line po informacje na temat lekcji angielskiego pod numerem 02380 233772 lub mailowo esol@clearproject.org.uk.OgłoszeniaPotrzebna opiekunka do dwuletniego chłopca, która zaopiekuje się nim u mnie w domu popołudniami od 14:15 do 22:15 we wtorki i w co drugi weekend. Najchętniej także mama, której będę mogla odwdzięczyć się w ten sam sposób. Kontakt Anna 07707617964, kj.anna@ymail.com.


Polska opiekunka Bajka. Telefon 02380 584 594 lub 07915 669 685, email bajka.pol.opiekunka@op.pl.


Silesia Photography - usługi fotograficzne dla Ciebie, Twojej rodziny i biznesu. Oferujemy:

- sesje w studio i w plenerze (od £49 za najmniejszy pakiet)
- sesje narzeczeńskie tzw. przedślubna sesja
- zdjęcia ślubne
- sesje dla przyszłej mamy (ciążowe) oraz sesje noworodków - w domu lub studio (obie sesje 20% taniej)
- zdjęcia rodzinne w studio - każda sesja inna i niepowtarzalna!
- zdjęcia portretowe dzieci/party urodzinowe
- zdjęcia reportażowe z imprez (chrzciny, urodziny i inne)

Ponadto:
- jeśli chcesz na chwile zostać modelką/modelem to zapraszam na sesje!
- sesja w studio jako prezent urodzinowy dla kogoś! - zamów voucher przez telefon
- zdjęcia i projekty graficzne wizytówek/ulotek - zareklamuj swoje usługi lub biznes profesjonalnie

Portfolio dostępne na Facebook: Silesia Photography Kate Wojewodka.

Więcej informacji pod telefonem: 07922 822209.Profesjonalne przedłużanie rzęs, bezpłatny dojazd do klientki (gratis na terenie Southampton). Najlepsza cena w mieście! Wysoki poziom wykonywanych usług. Więcej na naszej stronie. Telefon 07877 928684.


Sabot Studio - naprawy i serwis komputerowy w Basingstoke, Reading i Southampton.

Masz dość długiego uruchamiania się Systemu Windows? Irytuje Cię ciągłe wieszanie się systemu? Podejrzewasz w swoim systemie wirusa, ale nie bardzo wiesz jak się go pozbyć? Chcesz rozbudować swój komputer, złożyć nowy zestaw komputerowy? Planujesz zbudować sieć komputerową w domu? Chcesz podłączyć swój komputer do internetu i zabezpieczyć się przed intruzami? Może po prostu potrzebujesz kilku lekcji z obsługi komputera?

Nasze usługi kierujemy do wszystkich w okolicach Basingstoke, Reading, Newbury, Southampton. Zadzwoń do nas, na pewno pomożemy - 01256 807 929, 078888 44 036 lub odwiedź Sabot Studio w Internecie.Bestword - Tłumaczenia przysięgłe, dyplomy, akty, niekaralność ( CRB ) i inne dokumenty. Krótkie terminy. Jola, tel. 07856852681, 0208 350 5382, e-mail joanmarmag@yahoo.com


Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm w całej Wielkiej Brytanii. Bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Przystępne ceny oraz promocja dla pierwszych 10 klientów! Beata Kaźmierczak, tel. 0208 4264 515, kom. 07796 127767, e-mail ti.phoenix@yahoo.com.


Daniel Sanders jest adwokatem w Paris Smith, specjalizującym się w zakresie prawa rodzinnego (rozwód, separacja, przemoc w rodzinie oraz spory o dzieci). Daniel ma polskie korzenie przez jego pochodzenie i zna polski dość dobrze. Oferuje on bezpłatne wstępne konsultacje w milej i przyjaznej atmosferze przy kawie czy herbacie. Prosimy o kontakt z Danielem Sanders z Paris Smith (1 London Road, Southampton, SO15 2AE) pod numerem telefonu 02380 482279 albo droga mailowa daniel.sanders@parissmith.co.uk. Zapraszamy też na stronę internetową Daniela.


Target Accounting Ltd - biuro księgowe i finansowe, chartered certified accountants. 488 Portswood Road, Southampton, SO17 3SP. Telefon 02380 555940.


Kancelaria prawna Eric Robinson, 4 Carlton Crescent (boczna London Road), Southampton, SO15 2EY. Telefon 02380 226 891 lub bezpośredni do polskiej konsultantki Ewy McGonagle 02380 218 008 w poniedziałki i środy w godzinach 9:00-14:30.


Brutton & Co Solicitors oferują usługi dla polskich klientów w języku polskim i angielskim za pośrednictwem prawnika wykwalifikowanego w angielskim prawie, pani Anny Agnieszki Douglass. Anna specjalizuje się w prywatnych i komercyjnych transakcjach mieszkaniowych.

Anna.Douglass@brutton.co.uk, tel. 01329 236171. Brutton & Co Solicitors, West End House, 288 West Street, Fareham, Hampshire, PO16 0AJ.Omnipol Accounting Ltd – Polskie Biuro Podatkowe i Rachunkowe w Southampton. Tel. 02380 638 503, 07878 288 050.

Rozliczenia podatkowe:
- zwrot podatku tylko £25 - 0% prowizji
- księgowość
- rejestracja działalności, biznes plan

Zapraszam serdecznie - Paweł Janicki (www.omnipolaccounting.co.uk, pawel@omnipolaccounting.co.uk, 142 Lodge Road, Southampton, SO14 6QR).Kancelaria prawna Moore Blatch Solicitors oferuje pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach w miejscu pracy, wypadkach drogowych oraz wypadkach w miejscach publicznych.

Jesteśmy jedną z największych firm na południu Anglii świadczących usługi prawne dla miejscowej Polonii. Niezależny katalog prawny Legal 500 uznał nas za jedną z najlepszych kancelarii świadczących usługi w zakresie odszkodowań powypadkowych.

Sprawy prowadzimy nieodpłatnie, a nasi klienci otrzymują 100% przyznanego odszkodowania. Nasze koszta pokrywane są po zakończeniu sprawy przez ubezpieczycieli strony przeciwnej i w żadnym stopniu nie wpływają na wysokość twojego odszkodowania.

Adres: Moore Blatch Solicitors, London Court, 64 London Road, Southampton, SO15 2AH.

Po poradę w języku polskim skontaktuj się z naszymi prawnikami pod numerem 023 8071 8106 lub prześlij email na kontakt@mooreblatch.com. Możesz też odwiedzić naszą stronę w Internecie.Gdzie się podziało moje ogłoszenie? Chętnie umieszczamy ogłoszenia w naszym biuletynie nie pobierając żadnych opłat. Publikujemy je przez kilka miesięcy po czym usuwamy, aby zrobić miejsce dla innych. Jeśli twoje ogłoszenie zostało usunięte, przyślij je do nas jeszcze raz, najlepiej uaktualnione, a my zamieścimy je powtórnie! Jeśli chcesz, by twoje ogłoszenie pojawiało się co miesiąc, poinformuj nas o tym.Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
ODPOWIEDZ