DRŻĄCA KIEROWNICA help

Posty związane z naszymi furami
ODPOWIEDZ
yag
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 02, 2010 4:29 pm

śr wrz 22, 2010 4:38 pm

Czesc mam problem jak w tytule przy wiekszych predkosciach drzy mi kierownica chodz calkiem niedawno tego nie bylo.przyznam ze jakis czas temu nie zorientowalem sie ze mam przebita opone i przemierzylem na niej jakis 400metrow zanim znalazlem stosowne miejsce by zaparkowac.wiem ze przyczyn moze byc wiele chodz auto jest stosunkowo mlode to czy moze byc to wina felgi(ktora nie wyglada w zaden sposob na uszkodzona)??
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

śr wrz 22, 2010 6:35 pm

yag pisze:Czesc mam problem jak w tytule przy wiekszych predkosciach drzy mi kierownica chodz calkiem niedawno tego nie bylo.przyznam ze jakis czas temu nie zorientowalem sie ze mam przebita opone i przemierzylem na niej jakis 400metrow zanim znalazlem stosowne miejsce by zaparkowac.wiem ze przyczyn moze byc wiele chodz auto jest stosunkowo mlode to czy moze byc to wina felgi(ktora nie wyglada w zaden sposob na uszkodzona)??
sprawdz felge, np. zakladajac zapasowke, albo zbieznosc.
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

śr wrz 22, 2010 8:13 pm

Na 99% masz krzywą felgę jedź i ją wyważ...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

śr wrz 22, 2010 9:17 pm

mi drzalo powyzej 70 mph i na dodatek sciagalo w jedna strone jak puszczalem kierownice, po dojezdzie do pl wywazylem kola przednie, mialy rozne cisnienia (!) czego nie sprawdzilem przed wyjazdem a na dodatek opony byly zdarte od srodka wiec musialem geometrie tez robic za 100pln, wywazenie 18pln, a pozniej nowy komplet opon 280funtow :) ale juz ok
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

czw wrz 23, 2010 9:25 am

Mam identyczna sytuacje jaka miał Pablo , przy 70 -ce pojawiaja sie drgania i tak samo sciaga .Ile taka impreza z geometria i wywazeniem tutaj kosztuje - moze sie ktos orietuje ? I drugie pyt. - moze ktos podpowie gdzie mozna uzywane opony w miare tanio .....Z gory dziekuje
Awatar użytkownika
Kris
Bardzo odważny
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 08, 2007 10:51 pm
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

czw wrz 23, 2010 2:36 pm

Ja mialem podobnie - drzenie przy okreslonej szybkosci (mniejszej niz 70), no ale bylo. Wywazylem wszystkie kola, do tego geometria i jak reka odjal. Zadnego drzenia, auta nie sciaga, kierownica prosto - gdy kola prosto. Wszystkie prace zrobione przez miejscowych (Tyreland Eastleigh - akurat kolo mojego miejsca pracy, wiec mialem 10% znizki) i za calosc zaplacilem 36 czy 38 ... jakos tak ... co mysle nie jest drogo.
Co do osoby z pierwszego postu tego watku. Przy przebiciu opony mogla sie jakos felga zwichrowac lub poprostu stracic poprawny balans ... czesto sie tak zdarza gdy np nieswiadomie najedziesz na kraweznik czy cos. Kup nowe (uzywane opony) i dopiero wtedy zrob balans kol i do tego zbieznosc. Napewno pomoze. Nie rob tego PRZED zalozeniem nowych opon bo to nie bedzie mialo sensu. Zawsze robisz balans kola z opona, wiec jak zrobisz balans na starej oponie, a pozniej zalozysz nowa to juz balans bedzie przeklamany, wiec kasa w bloto. Poza tym wiele firm oponiarskich robi balans za friko jesli kupisz u nich opony, do tego mozna dogadac cene geometrii i jak dobrze pojdzie to zrobisz wszystko w miare tanio i sprawnie za jednym zamachem w jednej firmie. Moge polecic Tyreland ale to jedyny garaz z oponami w UK w jakim w zyciu bylem wiec nie mam porownania, ale zadowolony z obslugi jestem

Kris
[img]http://img256.imageshack.us/img256/3926/sig2pk.jpg[/img]
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

czw wrz 23, 2010 5:00 pm

thyrfing pisze:Mam identyczna sytuacje jaka miał Pablo , przy 70 -ce pojawiaja sie drgania i tak samo sciaga .Ile taka impreza z geometria i wywazeniem tutaj kosztuje - moze sie ktos orietuje ? I drugie pyt. - moze ktos podpowie gdzie mozna uzywane opony w miare tanio .....Z gory dziekuje
nie pamietam, ile placilam za wywazanie, ale co do opon uzywanych, to ja polecam garaz na Shirley - Flinston, to jest boczna od Romsey Road, szefem jest taki calkiem mily pan - Dave chyba mu na imie. Tylko tam jezdze i nigdy nie narzekalam.
Wlasnie pytalam meza, i on mowi, ze za geometrie placilismy cos ok. £30.
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

czw wrz 23, 2010 5:47 pm

Dziekuje raz jeszcze za pomoc , mysle ze sie przyda .Musze w koncu zbalansowac opony i ustawic geometrie bo mi sie w koncu na drazki rzuci i zaplace slono za skapstwo a raczej głupote .
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

czw wrz 23, 2010 5:58 pm

Ja osobiście odradzam kupowanie używanych opon! policzcie sobie ile zapłacicie za używkę....20-25-30 za sztukę i teraz ile czasu na takiej oponie pojezdźicie? sezon ? max 1,5 zaoszczędzicie ile? na komplecie 4 opon może ze 40-60Ł ale musicie i tak wydac następne pienądze szybciej niż ktos kto ma nowe więc to tylko pozorna oszczędnośc... a za nową oponę zapłacicie już od 40Ł która wystarczy na 3 może 4 lata w zależności ile kto jździ.... 8)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

czw wrz 23, 2010 6:21 pm

Jimmy , wszystko jest wzgledne :wink: .W moim przypadku glupota jest kupno nowych kapci , gdyz w perspektywie mam sprzedaz auta za rok moze troszke dłuzej . Rozumiem iz odnosisz sie do nowego samochodu , to ma sens ..... ale sa wyjatki
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

czw wrz 23, 2010 6:53 pm

Jimmy pisze:Ja osobiście odradzam kupowanie używanych opon! policzcie sobie ile zapłacicie za używkę....20-25-30 za sztukę i teraz ile czasu na takiej oponie pojezdźicie? sezon ? max 1,5 zaoszczędzicie ile? na komplecie 4 opon może ze 40-60Ł ale musicie i tak wydac następne pienądze szybciej niż ktos kto ma nowe więc to tylko pozorna oszczędnośc... a za nową oponę zapłacicie już od 40Ł która wystarczy na 3 może 4 lata w zależności ile kto jździ.... 8)
to zalezy od profilu i takich tam jeszcze, co podnosza cene. ja za nowa opone do swojego auta musze zaplacic ok £100, a uzywana ok. 40-50. jednak wziawsze pod uwage fakt, ze robimy troche kilometrow, to zdecydowalismy sie na nowe. co innego, jak chce sie auto tylko pod MOT zrobic, a pozniej je pchnac, ale jak sie chce dluzej pojezdzic to mysle, ze warto zainwestowac.
no, ale chociaz dobrze, ze doszlismy do wspolnych wnioskow - musisz wywazyc te kola :)
pozdrawiam
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

czw wrz 23, 2010 9:01 pm

na oponach sie nie oszczedzi, kiedys kupilem dwie nowe opony watpliwej jakosci marki Wanli, i co sie okazalo byly 2x gorsze niz te uzywane, zdarte ale z markowej gumy, szczegolnie na wodzie. Teraz mam Kontinentale i co z tego ze podobno starcza mi na 20k miles jesli mam wieksza pewnosc wiozac rodzine.
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
yag
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 02, 2010 4:29 pm

pt wrz 24, 2010 6:47 pm

Ja mialem podobnie - drzenie przy okreslonej szybkosci (mniejszej niz 70), no ale bylo. Wywazylem wszystkie kola, do tego geometria i jak reka odjal. Zadnego drzenia, auta nie sciaga, kierownica prosto - gdy kola prosto. Wszystkie prace zrobione przez miejscowych (Tyreland Eastleigh - akurat kolo mojego miejsca pracy, wiec mialem 10% znizki) i za calosc zaplacilem 36 czy 38 ... jakos tak ... co mysle nie jest drogo.
Co do osoby z pierwszego postu tego watku. Przy przebiciu opony mogla sie jakos felga zwichrowac lub poprostu stracic poprawny balans ... czesto sie tak zdarza gdy np nieswiadomie najedziesz na kraweznik czy cos. Kup nowe (uzywane opony) i dopiero wtedy zrob balans kol i do tego zbieznosc. Napewno pomoze. Nie rob tego PRZED zalozeniem nowych opon bo to nie bedzie mialo sensu. Zawsze robisz balans kola z opona, wiec jak zrobisz balans na starej oponie, a pozniej zalozysz nowa to juz balans bedzie przeklamany, wiec kasa w bloto. Poza tym wiele firm oponiarskich robi balans za friko jesli kupisz u nich opony, do tego mozna dogadac cene geometrii i jak dobrze pojdzie to zrobisz wszystko w miare tanio i sprawnie za jednym zamachem w jednej firmie. Moge polecic Tyreland ale to jedyny garaz z oponami w UK w jakim w zyciu bylem wiec nie mam porownania, ale zadowolony z obslugi jestem

wlasnie wydaje mi sie ze wywazenie i geometria bedzie stanowic tu kluczowa role by pozbyc sie problemu...opony sa nowe i w zasadzie nie przebila sie a dziwnym trafem zeszlo do konca powietrze.po napompowaniu jezdze dalej i tu drugie pytanie oponka pewnie zostala delikatnie pocieta przez felge i zastanawiam sie czy nie bedzie trzeba jej sprawdzic..moze mial ktos podobne doswiadczenia i wie wiecej na ten temat czy rzeczywiscie w takich przypadkach ulega zniszczeniu opona?pozdrawiam yag
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

sob wrz 25, 2010 1:51 pm

pablo_el_diablo pisze:na oponach sie nie oszczedzi, kiedys kupilem dwie nowe opony watpliwej jakosci marki Wanli, i co sie okazalo byly 2x gorsze niz te uzywane, zdarte ale z markowej gumy, szczegolnie na wodzie. Teraz mam Kontinentale i co z tego ze podobno starcza mi na 20k miles jesli mam wieksza pewnosc wiozac rodzine.
co innego, jak chce sie auto tylko pod MOT zrobic, a pozniej je pchnac, ale jak sie chce dluzej pojezdzic to mysle, ze warto zainwestowac.

Dokładnie na oponach, tarczach i klockach hamulcowych nie powinno się oszczędzac, ani tylko dla MOT ani z żadnych innych powodów ponieważ to decyduje o naszym życiu oraz innych użytkowników dróg lub przechodniów!!! szczególnie w deszczowych lub zimowych warunkach!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
komar
Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: śr lut 10, 2010 8:25 pm
Lokalizacja: Basset

ndz wrz 26, 2010 8:26 pm

bluebell pisze:
thyrfing pisze:Mam identyczna sytuacje jaka miał Pablo , przy 70 -ce pojawiaja sie drgania i tak samo sciaga .Ile taka impreza z geometria i wywazeniem tutaj kosztuje - moze sie ktos orietuje ? I drugie pyt. - moze ktos podpowie gdzie mozna uzywane opony w miare tanio .....Z gory dziekuje
nie pamietam, ile placilam za wywazanie, ale co do opon uzywanych, to ja polecam garaz na Shirley - Flinston, to jest boczna od Romsey Road, szefem jest taki calkiem mily pan - Dave chyba mu na imie. Tylko tam jezdze i nigdy nie narzekalam.
Wlasnie pytalam meza, i on mowi, ze za geometrie placilismy cos ok. £30.
ODPOWIEDZ