Biuletyn EU Welcome - wrzesień 2010

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

pt wrz 03, 2010 1:47 am

.

Witajcie!

Francuzi nazywają ten czas La Rentrée. Dzieci wracają do szkoły, a dla wielu z nas koniec lata jest okresem, gdy zaczynamy w życiu coś nowego. W EU Welcome zawsze jesteśmy gotowi pomóc ludziom spełnić się w ich pracy i żyć tak jak sobie wyśnili. Także jeśli tylko myślicie, że możemy się na coś przydać w przekształcaniu marzeń w rzeczywistość skontaktujcie się z nami:

- Dave ( euwelcome@yahoo.co.uk ) 07786 392886,
- Ania ( ania_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07928 362088,
- Adriana ( adriana_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07917 879259.

Iga jest teraz w stanie również zaoferować trochę swojego czasu na spotkania w cztery oczy dla osób potrzebujących emocjonalnego wsparcia lub dla tych którzy są szczególnie zestresowani:

- Iga ( iga_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07577 620786

Pamiętajcie też o naszych cyklicznych Advice Evenings, są już trzy do wyboru każdego miesiąca!
W skrócie
 • Kalendarium:

  Trzy Wieczory Porad (Advice Evenings)
  Dwa kursy dla wolontariuszy
  Europejski Dzień Języków
  Festiwal Music in the City
  Październikowe Wieczory Porad
  Spotkania rodzin z dziećmi
  Polskie audycje w radiu

  Wolontariat:

  No Limits i pomoc młodym ludziom
  Potrzebni wolontariusze do ustnych tłumaczeń
  EU Welcome poszukuje wolontariuszy do pracy z dziećmi

  Informacje:

  Zapraszamy do polskiej szkółki sobotniej
  Music in the City - Artyści poszukiwani
  Polskie książki w Southampton
  Europejski Dzień Języków na Burgess Road
  SOS Polonia - nowe biuro
  Usługi psychologiczne z NHS
  Linki

  Ćwicz swój angielski:

  Eastleigh College
  Say OK
  Southampton Language College
  Southampton ESOL Information Line
  Bfluent School of English

  Pozostałe społeczności:

  Informacje dla Łotyszów
  Dziecięca grupa zabaw dla Rosjan
  Family Fun Day dla Rosjan

  Ogłoszenia:

  Konta w banku
  Poszukiwane mieszkanie
  Tłumaczenia (2 oferty)
  Polski instruktor nauki jazdy
  Polska opiekunka
  Serwisy komputerowe (3 oferty)
  Masaż i fizjoterapia
  Wydłużanie rzęs
  Poszukiwani sprzedawcy
  Księgowi (2 oferty)
  Kancelarie prawne (2 oferty)


Kalendarium2 września (czwartek) - Każdego pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy do Freemantle Community Centre (Randolph Street, Southampton, SO15 3HF) w godzinach 18:00-20:00. Są one otwarte dla wszystkich obywateli UE. Dostępni są polscy tłumacze. Pomagamy wypełnić formularze, doradzamy w różnych sprawach takich jak zasiłki, mieszkanie, zdrowie czy szkolnictwo. Lokalny Safer Neighbourhood Team (Zespół ds. Bezpieczniejszej Społeczności) jest również obecny by doradzać w sprawach bezpieczeństwa, przyjmować raporty na temat drobnej przestępczości, wandalizmu itp. czy też oferować ogólne wsparcie.

3 września (piątek) - Nasz następny piątkowy Wieczór Porad (Advice Evening) odbędzie się 3 września w godzinach od 18:00-20:00. Zapraszamy do George Williams House, budynek YMCA (Cranbury Place, SO14 0LG, w pobliżu Inner Avenue i London Road). Jeśli macie pytania lub problemy postaramy się pomóc.

8 września (środa) - Środowy Wieczór Porad w Polskim Klubie (Advice Evening at the Polish Club), zapraszamy pomiędzy 19:00 a 21:00 do Polskiego Klubu oczywiście (507 Portswood Road, SO17 2TH). Pomożemy wypełnić formularze, poradzimy w sprawie zasiłku itp. itd.

8 września (środa) - Początek kursu dla wolontariuszy w Southampton General Hospital. Więcej szczegółów w sekcji Wolontariat naszego biuletynu.

18 września (sobota) - Kurs wprowadzający dla wolontariuszy w No Limits. Więcej w dziale Wolontariat.

24 września (piątek) - W ten Europejski Dzień Języków zapraszamy do biblioteki na Burgess Road. Będzie coś tak dla zgłodniałych lektury, jak i kultury, lub po prostu... zgłodniałych. Szczegóły w części informacyjnej biuletynu.

1 października (piątek) - Data początku festiwalu Music in the City. Artyści poszukiwani! Więcej szczegółów w dalszej części biuletynu.

7 października (czwartek) - Jeśli ominął was nasz wrześniowy czwartkowy Wieczór Porad, zapraszamy na podobne spotkanie już 7 października w podobnych godzinach.

13 października (środa) - A oto data kolejnego środowego Advice Evening w Polskim Klubie.

15 października (piątek) - Październikowe wydanie piątkowego Wieczoru Porad.

każdy wtorek - Spotkania rodzin z dziećmi w kościele St Boniface Church (Shirley High Street) odbywają się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Wszystkie rodziny z Europy Środkowej i Wschodniej zapraszamy na godzinę 10:00.

polskie audycje w radiu Unity 101 - The Music Show można usłyszeć każdej trzeciej niedzieli miesiąca w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane są każdego czwartego piątku miesiąca o 15:00.WolontariatNo Limits oferuje bezpłatne i poufne informacje, porady i wparcie dla młodzieży w wieku od 11 do 25 lat. Poszukują oni wolontariuszy w podobnym wieku do pracy nad problemami bezdomności, finansów, zdrowia seksualnego, zawodów miłosnych, edukacji czy samotności. Razem, podążając tempem osób potrzebujących wsparcia, pracujemy z nimi rozpatrując wszystkie możliwe wyjścia z ich trudnej sytuacji. No Limits organizuje kurs przygotowawczy dnia 18 września. Po więcej informacji lub by zgłosić chęć udziału prosimy o kontakt emailem angi.weller@nolimits-southampton.org.uk lub telefonicznie 02380 236 237.


Southampton University Hospitals Trust poszukuje wolontariuszy, którzy płynnie posługują się drugim językiem do ustnych tłumaczeń dla pacjentów, których pierwszym językiem nie jest angielski.

SUHT organizuje 12 tygodniowy kurs, rozpoczynający się w środę 8 września w Southampton General Hospital. Spotkania będą raz w tygodniu w godzinach 12:00-14:00 do 24 listopada.

W celu aplikacji lub po więcej informacji prosimy o kontakt z Southampton General Hospital Voluntary Services pod numerem 023 8079 4688 lub emailem volunteers@suht.swest.nhs.uk.Każdego wtorkowego poranka EU Welcome prowadzi na Shirley grupę zabaw. Obecnie poszukujemy wolontariuszy do pomocy przy tym przedsięwzięciu. Jeśli lubisz pracę z dziećmi i ich rodzicami, i posiadasz pomysły na organizację kreatywnych zabaw daj nam znać telefonicznie 07786 392886 lub emailem euwelcome@yahoo.co.uk.InformacjeNowa polska szkółka sobotnia otwiera swe podwoje już w tym miesiącu. Szczegóły na stronie szkoły


Music in the City jest nową inicjatywą mającą na celu poprawienie statusu muzyki komponowanej i granej w Southampton. Pomiędzy 1 a 10 października odbędzie się niewielki festiwal. Nie będzie to może Glastonbury, bardziej jak ten w Edynburgu, a głównym zamiarem jest udostępnienie mieszkańcom Southampton platformy do wykonywania muzyki i zabawy przy muzyce. Poszukujemy więc artystów z różnych społeczności, którzy chcieliby zgłosić chęć udziału w koncercie. Prosimy o kontakt z Tonym Gummem pod numerem 07917 883932 lub przez email mitc@southampton.gov.uk.


Polskie książki w Southampton!

Zachęcamy wszystkich do czytania polskich książek. Tych, którzy jeszcze nie wiedzą informujemy że w bibliotekach na terenie całego miasta znajdują się książki w języku polskim, które zalegają półki i czekają na czytelników. Wystarczy wejść na stronę bibliotek w Southampton aby przejrzeć katalog i zorientować się w ofercie.

Na stronie należy wybrać Library Catalogue a następnie opcje Advanced. Dalej należy wybrać Language: Polish, All locations i All Collections. Książki można również zarezerwować on line a po otrzymaniu informacji, że książka jest już dostępna, odebrać w dowolnej bibliotece w Southampton (Central Library, Bitterne, Burgess Road, Cobbett, Milbrook, Lordshill, Portswood, Shirley, Thornhill, Weston, Woolston).

Przypominamy również, że do biblioteki może zapisać się każdy kto posiada ważny dokument potwierdzający tożsamość. Tym, którzy nie radzą sobie z językiem angielskim oferujemy pomoc w języku polskim. Uwaga! Dostępne są również książki dla dzieci. Życzymy ciekawej lektury.Kolejna wiadomość dla spragnionych lektury i nie tylko! Uczcij swój język w bibliotece! Przybądź do biblioteki na Burgess Road by cieszyć się swoim językiem i kulturą z innymi w ten Europejski Dzień Języków. Zapraszamy w godzinach 11:00-13:00 w piątek 24 września. A oto co się będzie działo.

Dziecięce opowieści i rymowanki w różnych językach. Książki, książki i jeszcze raz książki, czyli pokaz obcojęzycznych książek dostępnych w bibliotekach w Southampton. Tańce i muzyka z różnych kultur. Udostępnienie nowej kolekcji chińskich książek podarowanych przez Centre of Contemporary China przy Uniwersytecie Southampton. Jadło! Bufet pełen przysmaków, oczywiście z różnych zakątków świata.

Yan Zhou, Neighbourhood Librarian Southampton Central Library, tel. 023 80832216, email yan.zhou@southampton.gov.uk.SOS Polonia zmienia siedzibę! Możecie nas teraz znaleźć pod adresem Britannia Suite, Terminus Terrace, Southampton, SO14 3FD. Adres naszej strony pozostaje bez zmian.


Usługi psychologiczne w Southampton - nowy serwis.

Od niedawna działa w Southampton nowy serwis oferujący usługi psychologiczne osobom doświadczającym trudności psychologicznych takich jak depresje czy zaburzenia lękowe. Serwis ten nosi nazwę Steps to Wellbeing.

Oferują oni krótkoterminowe interwencje oparte na podejściu poznawczo-behawioralnym oraz krótkoterminową terapię poznawczo-behawioralną. Steps to Wellbeing działa w ramach państwowej służby zdrowia (NHS) w związku z czym jego usługi są bezpłatne. Każdy kto chciałby uzyskać skierowanie do Steps to Wellbeing może poprosić o to swojego lekarza pierwszego kontaktu (GP) lub wypełnić formularz zgłoszeniowy, który można znaleźć na naszej stronie i wysłać na podany na nim adres.

Steps to Wellbeing zapewnia możliwość pracy psychologicznej w języku polskim – jednym z ich pracowników jest polski psycholog.Zapraszamy na wspaniałą stronę Polskiej Parafii Katolickiej.


Nie zapomnijcie zajrzeć na naszą stronę a kompletnym nowicjuszom w Southampton polecamy Southampton Newcomers.Ćwicz swój angielskia)Eastleigh College - praktykuj konwersacje i rozumienie ze słuchu, popraw umiejętność czytania i pisania, poszerz słownictwo, przyswój gramatykę angielską i poznaj nowych znajomych. Nauka odbywa się w przyjaznej, komfortowej atmosferze. Dostępne są kursy poranne jak i wieczorne.

Aby otrzymać cennik i zapisać się na ocenę umiejętności ESOL prosimy dzwonić 02380 911000 z informacją czy interesują Państwa studia part-time czy też full-time.b) Say OK - szkoła języka angielskiego. Metoda Callana to bardzo skuteczna metoda nauczania, która główny nacisk kładzie na najważniejszy, a zarazem najtrudniejszy aspekt języka - mówienie.

Bezpłatne lekcje próbne, małe grupy 8-10 osób, brak zadań domowych, mówisz od pierwszych zajęć, możliwość nauki przez Skype.

142 Lodge Road, Roxan Business Centre, Southampton SO14 6QR, learn@sayok.co.uk, telefon 02381 789 464 lub 07878 288 050.c) Southampton Language College jest, akredytowaną przez British Council, szkołą językową, która oferuje zarówno ogólny kursy języka angielskiego jak i kursy przygotowujące do egzaminów, poranne, popołudniowe i wieczorne. 30 London Road, Southampton SO15 2AG, tel. 02380 231397.


d) Skontaktuj się z Southampton ESOL Information Line po informacje na temat lekcji angielskiego pod numerem 02380 233772 lub mailowo esol@clearproject.org.uk.


e) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Nasze biuro znajduje się teraz na Lodge Road. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić nasą stronę w Internecie.
Pozostałe społecznościJeśli posiadacie znajomych, którym mogą przydać się poniższe informacje, dajcie im znać.


Informacja dla Łotyszów.

Sveiki Tautieši! Takā Jūsu interese izrādījās milzīga un ļoti liela tad, turpinām strādāt! Nākošā nu jau dibināšanas sapulce 10 septembrī 19,00 vakarā!

Adrese iepriekšējā! Northam Centre, Kent Street, Northam, Southampton, SO14 5SP, entrance in Peel Street. Telefons uzziņām: 07938019204.Wkrótce wystartuje grupa dla mam z dziećmi dla rodzin mówiących po rosyjsku mieszkających w Southampton. Więcej informacji udziela Elena pod numerem 07982 729 501 lub emailem elena@rhythmicpenguin.net.


Russian Speaking Support Group operująca w Hampshire organizuje Family Fun Day dla rodzin operujących językiem rosyjskim, w sobotę 11 września w Landport Community Centre w godzinach 11:00-13:00. Będzie muzyka, zabawki, książki, gry, malowanie twarzy, przekąski, zajęcia i konkursy. Wstęp £1 za rodzinę (malowanie twarzy i loteria fantowa za dodatkową opłatą).

Więcej informacji pod numerami 07983851664 i 02392 294013.

В Субботу 11 Сентября 2010 Группа поддержки русскоговорящего населения Хампшира проводит День для всей семьи в центре Ландпорт в Портсмуте с 11:00 до 13:00.
Игрушки и интересные игры для детей, книги, разукрашивание лиц, конкурсы, чай с печеньем и общение. Вход £1 за семью.

За дополнительной информацией пишите или звоните 07983851664, 02392 294013.

*Дополнительная оплата за разукрашивание лиц, конкурсы и буфет.Ogłoszenia


Czy macie problem z otwarciem konta bankowego? United Savings & Loans postarają się Wam pomóc.

Jeśli dopiero co zjawiliście się w Wielkiej Brytanii, zapewne nie posiadacie niektórych dokumentów, jakie większość banków w mieście wymaga do otwarcia konta. Bez konta bankowego możecie być zmuszeni do realizowania czeków co może kosztować Was nawet ponad 10% ich wartości za każdym razem. Będziecie też płacić więcej za media i usługi komunalne (gaz, woda, elektryczność, podatek), jako że nie będzie Wam przysługiwać zniżka za płatność przez polecenie zapłaty (direct debit).

US&L może udostępnić Wam konto bankowe z przydzieloną do niego kartą debetową Visa, dzięki której będziecie w stanie dokonywać zakupów przez Internet czy w miejscach oferujących usługę "Chip and PIN", a także wypłacać gotówkę z bankomatów. Current Account pozwoli Wam również na ustanawianie płatności poprzez polecenie zapłaty czy też polecenie przelewu (standing order), co oznacza, że nigdy nie ominiecie ważnego terminu płatności w przyszłości.

W United Savings & Loans (US&L) będziemy potrzebować jedynie podstawowego dowodu tożsamości i potwierdzenia adresu zamieszkania. Akceptujemy listy z organizacji rządowych dopóki jest na nich Wasze nazwisko i adres. Zapraszamy do naszego biura w Southampton lub prosimy o telefon lub email by dowiedzieć się więcej.

United Savings & Loans, 338 Shirley Road, Southampton, SO15 3HJ, tel. 023 8077 9247, email info@usal.org.uk.Para, obydwoje w wieku 30 lat, z małym dzieckiem wynajmie mieszkanie z jedną sypialnią na rok lub dłużej. Preferowana lokalizacja w okolicach Shirley/Hill Lane, aczkolwiek inne propozycje również będą brane pod uwagę. Wynajem musi rozpoczynać się jeden miesiąc naprzód od czasu złożenia oferty z powodu wymaganego czasu wypowiedzenia w miejscu dotychczasowego pobytu. Kontakt emailem xramunas@yahoo.com.


Bestword - Tłumaczenia przysięgłe, dyplomy, akty, niekaralność (CRB) i inne dokumenty. Krótkie terminy. Jola, tel. 07856852681, 0208 350 5382, e-mail joanmarmag@yahoo.com


Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm w całej Wielkiej Brytanii. Bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Przystępne ceny oraz promocja dla pierwszych 10 klientów! Beata Kaźmierczak, tel. 0208 4264 515, kom. 07796 127767, e-mail ti.phoenix@yahoo.com.


Robert Rosa, polski instruktor jazdy w Southampton i okolicach. Pierwsza lekcja gratis, konkurencyjne ceny, dojazd do klienta, wypożyczanie samochodu na egzamin. Pomoce naukowe w języku polskim. Zadzwoń: 07783 297305. Roberto.Instruktor@googlemail.com.


Polska opiekunka Bajka. Telefon 02380 584 594 lub 07915 669 685, email bajka.pol.opiekunka@op.pl.


Miewasz problemy ze swoim PeCetem, laptopem? Sieć nie działa? Moje 13-letnie doświadczenie powinno rozwiązać każdy problem. Software, hardware, LAN, WiFi. Doradztwo, konsultacje, naprawy.

Computer Consulting & Service. Southampton, Eastleigh, Romsey. Dzwoń 02380260239, 07707637353 lub zajrzyj na moją stronę.Problemy z komputerem? Każdy rodzaj napraw, diagnostyka, rozbudowa, usuwanie wirusów itp. Nauris: 079380 19204 lub email naurisn@gmail.com.


Sabot Studio - naprawy i serwis komputerowy w Basingstoke, Reading i Southampton.

Masz dość długiego uruchamiania się Systemu Windows? Irytuje Cię ciągłe wieszanie się systemu? Podejrzewasz w swoim systemie wirusa, ale nie bardzo wiesz jak się go pozbyć? Chcesz rozbudować swój komputer, złożyć nowy zestaw komputerowy? Planujesz zbudować sieć komputerową w domu? Chcesz podłączyć swój komputer do internetu i zabezpieczyć się przed intruzami? Może po prostu potrzebujesz kilku lekcji z obsługi komputera?

Nasze usługi kierujemy do wszystkich w okolicach Basingstoke, Reading, Newbury, Southampton. Zadzwoń do nas, na pewno pomożemy: 01256 807 929, 078888 44 036 lub odwiedź Sabot Studio w Internecie.Masaż i fizjoterapia. Doświadczony fizjoterapeuta i masażysta. Ponad 10 lat praktyki w Polsce, Australii i 6 gwiazdkowej Spa w firmie Cunard na liniowcu Queen Victoria.

Pomoc w bólach kręgosłupa, bólach mięśniowych, fizjoterapia pourazowa, masaż leczniczy, sportowy, relaksacyjny. Michał 07543 786443, Southampton, Richmond Road. Atrakcyjne ceny! ₤15 za pół godziny!Profesjonalne wydłużanie rzęs, bezpłatny dojazd do klientki na terenie Southampton. Najlepsza cena w mieście! Wysoki poziom wykonywanych usług. Więcej na naszej stronie. Telefon 07877 928684.


Międzynarodowa korporacja poszukuje kandydatów na stanowiska sprzedawców naturalnych produktów zdrowotnych i codziennego użytku, a także menadżerów i team liderów. Jesteśmy największym na świecie hodowcą i producentem produktów z aloesu i produktów pszczelich. Oferujemy atrakcyjne zarobki, elastyczny czas pracy (10-15 godzin tygodniowo) i pełny trening i wsparcie (firma otrzymała Gold Investors in People Award).

Osoby zainteresowane proszę o wysłanie CV na adres: michal@the-tdgroup.com lub telefon na numer 02380 986916.Paweł Janicki, polski księgowy, przyjmuje teraz w nowym biurze przy 142 Lodge Road (Roxan Business Centre, Biuro 31 (parter), SO14 6QR). Omnipol Accounting Ltd służy pomocą we wszelkich rozliczeniach podatkowych oraz prowadzi licencjonowane usługi księgowe.


Kancelaria prawna Eric Robinson oferuje nieodpłatną konsultacje w sprawach rodzinnych tj. rozwód, alimenty, kontakt z dzieckiem, przemoc domowa. Istnieje możliwość nieodpłatnego prowadzenia spraw rodzinnych jeżeli osoba zainteresowana będzie kwalifikowała się do Funduszu Pomocy Prawnej. Oferujemy także nieodpłatną konsultację oraz prowadzenie spraw o uzyskanie odszkodowania z tytułu poniesionych obrażeń fizycznych w wypadku w pracy lub na drodze.

Adres kancelarii: 4 Carlton Crescent (boczna London Road), Southampton, SO15 2EY, tel. 02380 226 891 lub bezpośredni do polskiej konsultantki Ewy McGonagle 02380 218 008 w poniedziałki i środy 9:00-14:30.Kancelaria prawna Moore Blatch Solicitors oferuje pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach w miejscu pracy, wypadkach drogowych oraz wypadkach w miejscach publicznych.

Jesteśmy jedną z największych firm na południu Anglii świadczących usługi prawne dla miejscowej Polonii. Niezależny katalog prawny Legal 500 uznał nas za jedną z najlepszych kancelarii świadczących usługi w zakresie odszkodowań powypadkowych.

Sprawy prowadzimy nieodpłatnie, a nasi klienci otrzymują 100% przyznanego odszkodowania. Nasze koszta pokrywane są po zakończeniu sprawy przez ubezpieczycieli strony przeciwnej i w żadnym stopniu nie wpływają na wysokość twojego odszkodowania.

Adres: Moore Blatch Solicitors, London Court, 64 London Road, Southampton, SO15 2AH.

Po poradę w języku polskim skontaktuj się z naszymi prawnikami pod numerem 023 8071 8106 lub prześlij email na kontakt@mooreblatch.com.Target Accounting Ltd, Biuro Księgowe i Finansowe, Chartered Certified Accountants. Profesjonalnie i rzetelnie pozbędziemy się twoich problemów natury urzędowej. W zakresie usług jakie świadczymy na rynku angielskim i polskim znajdują się:

- rozliczenia podatkowe (Tax Return)
- zwrot nadpłaconego podatku (P60/P45)
- National Insurance Number
- wymiana prawa jazdy
- CSCS (egzaminy bezpieczeństwa i higieny pracy)
- WRS (rejestracja w Home Office)
- rezydentura

- rejestracja działalności oraz kompleksowa obsługa księgowa:
-- self-employed
-- Limited Company
-- partnership
-- payroll (lista płac)
-- rejestracja oraz rozliczenie VAT
-- doradztwo biznesowe i finansowe
-- biznes plany

- konta bankowe: personalne oraz biznesowe
- tłumaczenia przysięgłe
- korespondencja urzędowa oraz tłumaczenia ustne

- uzyskanie benefitów:
-- zasiłki macierzyńskie (Child Benefit)
-- Working Tax Credit
-- Child Tax Credit

- przekazy pieniężne systemem Sami Swoi

Target Accounting Ltd, 488 Portswood Road, Southampton, SO17 3SP, tel. 02380 555 940.Gdzie się podziało moje ogłoszenie? Chętnie umieszczamy ogłoszenia w naszym biuletynie nie pobierając żadnych opłat. Publikujemy je przez kilka miesięcy po czym usuwamy, aby zrobić miejsce dla innych. Jeśli twoje ogłoszenie zostało usunięte, przyślij je do nas jeszcze raz, najlepiej uaktualnione, a my zamieścimy je powtórnie! Jeśli chcesz, by twoje ogłoszenie pojawiało się co miesiąc, poinformuj nas o tym.Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

pt wrz 03, 2010 11:50 pm

.

Music in the City

Dodam jeszcze, że polscy wykonawcy i kapele są jak najbardziej zapraszane, więc jeśli macie znajomych grajków dajcie im znać, by jak najszybciej kontaktowali się z Tonym Gummem telefonicznie 02380 915437 lub emailem mitc@southampton.gov.uk. Strona artysty, video albo demo nagrania mile widziane.

Zajrzyjcie na stronę festiwalu lub pobierzcie oficjalne ogłoszenie prasowe.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
ODPOWIEDZ