Biuletyn EU Welcome - maj 2010

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

pt maja 07, 2010 8:30 pm

.

Witajcie!


Zawitała wiosna, ale jedyne o czym można usłyszeć teraz w telewizji to gorączka wyborcza! Będzie to więc temat przewodni na naszym następnym spotkaniu Talk Club 12 maja (więcej szczegółów poniżej). Porozmawiamy o rezultatach i co mogą one oznaczać dla nas wszystkich.

Pamiętajcie, że gdy tylko potrzebujecie pomocy, możecie zawsze zwrócić się do nas:
- Dave ( euwelcome@yahoo.co.uk ) 07786 392886,
- Aneta ( aneta_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07928 362088,
- Adriana ( adriana_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07917 879259.
W skrócie
 • Kalendarium:

  Warsztaty dla polskich rodzin
  Warsztaty pisania CV
  Talk Club
  Wieczór Porad
  Wieczór Porad w Polskim Klubie
  Spotkania rodzin z dziećmi
  Ciuchcia
  Polskie audycje w radiu

  Informacje:

  Nagroda za informacje o zabójcy Polaka
  Praca w policji
  Grupa Samotnych Mam
  Pomóż studentce
  Southampton Rape Crisis poszukuje wolontariuszy
  Graj w siatkówkę w New Forest
  Polski instruktor nauki jazdy
  Polski księgowy
  Kancelaria prawna (2 oferty)
  Badania opinii społecznej
  Polski doradca w banku
  SOS Polonia
  Polska Parafia Katolicka
  Ćwicz swój angielski (4 oferty)


Kalendarium10 maja (poniedziałek) - 10 maja ruszają warsztaty dla polskich rodzin. Odbywać się będą każdego poniedziałku o godzinie 9:30 w Maytree Nursery and Infants School (Derby Road, Newtown, SO14 ODE). Po więcej informacji kontaktuj się z Joanną Grajdek joanna.gradjek@southampton.gov.uk lub zajrzyj do poprzedniego wydania naszego biuletynu.


11 i 12 maja (wtorek i środa) oraz 9 czerwca (środa) - Potrzebujesz pomocy przy wypełnianiu CV? 11 maja odbędą się warsztaty pisania CV w Art House Cafe (obok Hamptons) w godzinach 15:00-17:00. 12 maja podobne warsztaty odbywać się będą w Warren Centre (info@warrencentre.co.uk) pomiędzy 12:00 a 14:00. Natomiast 9 czerwca warsztaty wracają do Art House Cafe, jednak tym razem zapraszamy od 10:00 do 12:00.

12 maja (środa) - Talk Club (507 Portswood Road, SO17 2TH) czyli miejsce spotkań dla wszystkich obywateli UE, gdzie w przyjaznym otoczeniu można spotkać interesujących gości, porozmawiać po angielsku i dowiedzieć się więcej o brytyjskiej kulturze. W tym miesiącu wyborcze wydanie specjalne. Start o godzinie 19:00.


21 maja (piątek) - Nasz następny piątkowy Wieczór Porad (Advice Evening) odbędzie się 21 maja w godzinach od 18:00 do 20:00. Zapraszamy do George Williams House, budynek YMCA (Cranbury Place, SO14 0LG, w pobliżu Inner Avenue i London Road). Jeśli masz pytania lub problemy postaramy się pomóc.


2 czerwca (środa) - na następny środowy Wieczór Porad w Polskim Klubie (Advice Evening at the Polish Club), zapraszamy pomiędzy 19:15 a 21:00 do Polskiego Klubu oczywiście (507 Portswood Road, SO17 2TH). Pomożemy wypełnić formularze, poradzimy w sprawie zasiłku itp. itd. Zapraszamy wszystkich obywateli UE. Na spotkaniu obecna będzie osoba związana ze służbą zdrowia, gotowa odpowiedzieć na wasze pytania.


każdy wtorek - Spotkania rodzin z dziećmi w kościele St Boniface Church (Shirley High Street) odbywają się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Wszystkie rodziny z Europy Środkowej i Wschodniej zapraszamy na godzinę 10:00.


każda sobota - W każdą sobotę w godzinach 10:00-12:00 Polski Klub odwiedza Ciuchcia (507 Portswood Road, SO17 2TH). Zapraszamy dzieci w wieku do 3 lat i ich rodziców. Będziemy śpiewać po polsku i angielsku, rozmawiać i wymieniać doświadczenia, a przede wszystkim dobrze się bawić. Jakby tego było mało będą też ciasteczka i kawa. Wpadnij i poznaj interesujących ludzi! (ciuchciasoton@wp.pl)


polskie audycje w radiu Unity 101 - The Music Show można usłyszeć każdej trzeciej niedzieli miesiąca w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane są każdego czwartego piątku miesiąca o 15:00.InformacjePolicja wyznacza nagrodę i apeluje o pomoc w śledztwie dotyczącym morderstwa Polaka w Southampton. Dziewięć miesięcy od morderstwa Polaka w Southampton policja oferuje nagrodę w wysokości 45000zł (£10000) mając nadzieje, że pomoże ona w uzyskaniu informacji prowadzącej do ujęcia zabójcy.

W sobotę, 18 lipca 2009r. ciało 45-letniego Wiesława Filusa zostało znalezione w jego pokoju. Detektywi z Major Crime Team (Grupa ds. Poważnych Przestępstw) z Hampshire Constabulary (Policja Hrabstwa Hampshire) wierzą, że pan Filus został pobity w ciągu dnia w piątek 17. lipca 2009, na dzień przed znalezieniem jego zwłok. Sekcja zwłok wykazała, że został on pobity i zmarł na skutek krwotoku do mózgu.

Detektyw Inspektor Dave Smith z Major Crime Department (Wydział ds. Poważnych Przestępstw) mówi:

"Badamy wiele różnych tropów w tym śledztwie i prosimy o kontakt osoby posiadające informacje mogące doprowadzić do tego, że zabójca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności a rodzina ofiary nie pozostanie bez odpowiedzi. Wierzymy, że polska społeczność może posiadać klucz, który pomoże nam rozwiązać zagadkę tego morderstwa. Apeluję bezpośrednio do tych, którzy wiedzą, co stało się panu Filusowi tamtej nocy, by zgłosili się do nas.

Jeżeli posiadasz jakieś informacje, proszę skontaktuj się z policją, nawet jeżeli wcześniej byleś w kontakcie z nami w tej sprawie. Została wyznaczona nagroda w wysokości 45000zł (£10000) za informację, która doprowadzi do postawienia sprawcy przed sądem. Mam nadzieję, że ta nagroda zmotywuje kogoś do zgłoszenia się na policję."

Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt pod numerem 02380 599969. Można tez skontaktować się anonimowo z fundacja Crimestoppers pod numerem 0800 555 111, jednak by móc odebrać nagrodę należy pozostawić dane kontaktowe.Praca w Hampshire Police. Hampshire Constabulary chętnie zatrudni osoby posługujące się europejskimi językami do pracy w siedzibie głównej w Winchesterze. Kliknij w ten link, aby przejść do ogłoszenia.


Grupa Samotnych Mam w Southampton. Wszystkie mamy, które wychowują samotnie swoje dziecko, czuja się osamotnione, trochę odizolowane przez nadmiar obowiązków domowych, brak towarzystwa, bliskiej rodziny i które chcą poznać inne mamy w podobnej sytuacji, aby razem z dziećmi chodzić na spacery, place zabaw, spędzać ciekawie czas, spotykać się na kawie itp. prosimy o kontakt. Organizujemy Grupę Samotnych Mam. Będziesz mieć okazje poznać inne matki w podobnej sytuacji, nawiązać kontakty, a może zapewnić dziecku lepszy kontakt z rówieśnikami i ciekawie spędzony czas w przyjaznej atmosferze (euwelcome@yahoo.co.uk).


Obywatele Bułgarii, Czech, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Rumunii, Słowacji i Słowenii poszukiwani! Jeśli pochodzisz z jednego z wyżej wymienionych krajów możesz mi pomóc. Jestem studentką Public Relations na Bournemouth University i poszukuję uczestników do mojej pracy naukowej na temat imigracji w Wielkiej Brytanii. Byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie kwestionariusza. Można się ze mną skontaktować mailowo: marta.dudek@yahoo.pl.


Southampton Rape Crisis (ośrodek pomocy ofiarom gwałtu) oferuje różnorodne terapie włączając doradztwo indywidualne, terapie rodzinne i zajęcia grupowe dla każdego w wieku powyżej 12 lat i bez względu na płeć, kto doświadczył niechcianego przeżycia na tle seksualnym.

W tym momencie poszukujemy wolontariuszy, zarówno kobiet jak i mężczyzn, do obsługi naszej telefonicznej linii pomocy i być może także do bezpośredniej pracy z poszkodowanymi. Naszym pracownikom oferujemy wsparcie i regularny nadzór. Zapewniamy kompletny trening jeśli chodzi o pracę przy telefonie, natomiast od zainteresowanych pracą bezpośrednio z ludźmi wymagamy albo ukończonego kursu poradnictwa (diploma level counselling course) albo przynajmniej rejestracji na takowym kursie.

Tegoroczny trening odbywać się będzie raz w tygodniu przez sześć tygodni, w maju i czerwcu. Chcielibyśmy w szczególności spotkać osoby pragnące pracować na stanowisku tłumacza. Do tej roli nie jest wymagane posiadanie wcześniejszego doświadczenia w poradnictwie. Po więcej informacji prosimy pisać na adres srcvivh@yahoo.co.uk.Interesujesz się siatkówką? New Forest Volleyball Club gra w National League Volleyball i prowadzi drużyny damskie, męskie i młodzieżowe. Jest to bardzo przyjazny klub z członkami z Polski, Kamerunu, Łotwy, Francji, Fidżi, Afganistanu i Węgier.


Robert Rosa, polski instruktor jazdy w Southampton i okolicach. Pierwsza lekcja gratis, konkurencyjne ceny, dojazd do klienta, wypożyczanie samochodu na egzamin. Pomoce naukowe w języku polskim. Zadzwon: 07783297305. Roberto.Instruktor@googlemail.com.


Paweł Janicki, polski księgowy, przyjmuje teraz w nowym biurze przy 142 Lodge Road (Roxan Business Centre, Biuro 31 (parter), SO14 6QR). Omnipol Accounting służy pomocą we wszelkich rozliczeniach podatkowych oraz prowadzi licencjonowane usługi księgowe. Rozsądne ceny, profesjonalna obsługa, twój komfort. Kontakt: Paweł Janicki 02381 789 464 lub 07878 288 050, pawel@omnipolaccounting.co.uk.


Brutton & Co Solicitors oferują usługi dla polskich klientów w języku polskim i angielskim za pośrednictwem prawnika wykwalifikowanego w angielskim prawie, pani Anny Agnieszki Douglass. Anna specjalizuje się w prywatnych i komercyjnych transakcjach mieszkaniowych, i chętnie odpowie na pytania odnośnie zakupu i sprzedaży nieruchomości w Anglii oraz kredytów. Warto pamiętać, że Brutton & Co oferują szeroki wachlarz usług prawnych także w innych dziedzinach prawa, na przykład biznesowym, rodzinnym, sporach dotyczących zatrudnienia i innych prywatnych sprawach, jak testamenty, pełnomocnictwo, poświadczenia. Pani Anna Douglass chętnie użyczy przyszłym klientom swoich zdolności językowych w przypadku jakichkolwiek trudności w komunikacji z naszymi doświadczonymi prawnikami z pozostałych działów.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy, prosimy o kontakt z panią Anną Douglass po polsku lub angielsku poprzez Anna.Douglass@brutton.co.uk lub telefonicznie 01329 236171, albo też w języku angielskim post@brutton.co.uk, skąd Państwa zapytanie zostanie przekazane do odpowiedniego działu. Zapraszamy również na naszą stronę internetową.

Brutton & Co Solicitors, West End House, 288 West Street, Fareham, Hampshire PO16 0AJ. Nasze biuro jest zlokalizowane 2 minuty od stacji kolejowej. Można też do nas dojechać autobusem. Na terenie biura znajduje się parking.Kancelaria prawna Eric Robinson oferuje nieodpłatną konsultacje w sprawach rodzinnych tj. rozwód, alimenty, kontakt z dzieckiem, przemoc domowa. Istnieje możliwość nieodpłatnego prowadzenia spraw rodzinnych jeżeli osoba zainteresowana będzie kwalifikowała się do Funduszu Pomocy Prawnej. Oferujemy także nieodpłatną konsultację oraz prowadzenie spraw o uzyskanie odszkodowania z tytułu poniesionych obrażeń fizycznych w wypadku w pracy lub na drodze.

Adres kancelarii to 4 Carlton Crescent (boczna London Road), Southampton, SO15 2EY, tel. 02380 226 891 lub ub bezpośredni do polskiej konsultantki Ewy McGonagle 02380 218 008 w poniedziałki i środy 9:00-14:30.Poles Apart UK jest bezpieczną platformą internetową do wyrażania opinii w anonimowy sposób. Jest to pierwszy panel tego typu skierowany do społeczności Wschodniej i Centralnej Europy w UK. Nasi członkowie stają się wpływową grupą ludzi, których opinie docierają do osób decydujących w korporacyjnych, politycznych i społecznych kręgach oraz otrzymują nagłośnienie w etnicznych i brytyjskich mediach w UK.

Każdy panelista posiada konto z Poles Apart UK, gdzie zbierają punkty za wypełnianie ankiet, które mogą wymienić na bony. Dostarczamy innych zachęt, jak dyskusje radiowe, losowania nagród, a obecnie przygotowujemy różne imprezy dla naszych członków.

Posiadamy polską wersje strony, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych kształtowaniem przyszłości, aby do nas dołączyli na http://www.polesapartuk.com. Możecie użyć angielskiej wersji, aby się zarejestrować. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt na email: panelmanager@polesapartuk.com, tel: 07921903994.

Uwaga! Mamy specjalną ofertę dla właścicieli biznesów.Drodzy Klienci! W naszym oddziale (HSBC, 165 High Street, Southampton, jest dostępny polski doradca, który dostarczy Państwu informacji na temat:
- otwarcia i prowadzenia konta na terenie Wielkiej Brytanii;
- sposobów oszczędzania;
- założenia karty kredytowej;
- uzyskania pożyczki;
- uzyskania kredytu mieszkaniowego
- ubezpieczeń.
Umów się na spotkanie, tel. 07920082235, lub wyślij e-mail: jessica.bagrowska@hsbc.com z numerem telefonu i ja skontaktuję się z tobą. Pytaj o Jessicę. Sobotnie spotkania dostępne na zapisy. Zapraszamy!SOS Polonia - nasza strona to http://www.sospolonia.net.


Zapraszamy na wspaniałą stronę Polskiej Parafii Katolickiej.Ćwicz swój angielskia) Skontaktuj się z Southampton ESOL Information Line po informacje na temat lekcji angielskiego pod numerem 02380 233772 lub mailowo esol@clearproject.org.uk.


b) Wychodząc naprzeciw potrzebom ambitnych Polaków, Omnipol School zaprasza na naukę języka angielskiego metodą Callana – gwarancja nauki cztery razy szybciej. Darmowa lekcja próbna oraz konsultacja językowa. Learn – Speak – Challenge. Ceny od £3.20 za godzinę. Zapisy 02381 789 464, learn@omnipol.co.uk.


c) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Nasze biuro znajduje się teraz na Lodge Road. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić nasą stronę w Internecie.d) Southampton Language College jest, akredytowaną przez British Council, szkołą językową, która oferuje zarówno ogólny kursy języka angielskiego jak i kursy przygotowujące do egzaminów, poranne, popołudniowe i wieczorne. 30 London Road, Southampton SO15 2AG, tel. 02380 231397.Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
Ostatnio zmieniony sob maja 22, 2010 9:06 pm przez machinogodzilla, łącznie zmieniany 1 raz.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

sob maja 22, 2010 12:21 am

Machinogodzillo co za grafika ! :)
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

sob maja 22, 2010 9:30 pm

Serwis pięknieje to teraz wstyd serwować kaszanę :D
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
ODPOWIEDZ