jedziemy do southamtpon w 'ciemno'co i jak?

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
Poczes
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 9:00 pm

śr maja 19, 2010 10:05 pm

to wszystko ?
bede poruszal sie samochodem, na poczatku "normalnym", a potem jak go sprzedam to bede jezdzil "ichnim" :lol: slyszalem ze od polskiego ubezpieczyciela moge miec zaswiadczenie o swoich znizkach, beda uwzglednione na wyspach ??
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

śr maja 19, 2010 10:52 pm

Zniżki z polski są brane pod uwagę, ale nie zawsze - zależnie od agencji, z tego co ja się orientuję osobiście.
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

czw maja 20, 2010 10:48 am

Hey

Popros polska ubezpieczalnie aby wystawili Ci zaswiadczenie w jezyku angielskim.

Fisherman
Poczes
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 9:00 pm

śr maja 26, 2010 9:19 pm

Bylem u Was w weekend....jaka piekna pogoda byla :D ale nie moglem sie przyzwyczaic do jazdy na miejscu pasazera i wjezdzaniu pod prad :P, mam nadzieje ze sie do tego przyzwyczaje, Soton ladne miasto, tylko troche brudne, bo duzo smieci lezy na ulicach...np Shirley, Romsey a smietnika szukalem z 2 km :lol: ogolnie jestem milo zaskoczony zyczliwoscia mieszkancow, bylem w Malince, Baltyku, w centrum handlowym.....jest wielkie i kolo ratusza, wszedzie , nawet w urzedach ludzie sa zyczliwi, nikomu sie nigdzie nie spieszy.....jestem szczesliwy ze bede tam mieszkal 8) wszstko juz praktycznie zalatwione, teraz zona znajdzie tylko dom i w ciagu miesiaca bede tam sie przeprawial, dzieki za wszystkie porady, bedac tam dowiedzialem sie wszystkiego co chcialem, wiec zostaje tylko sie przeprowadzic :mrgreen: przepraszam ze sie tak rospisalem....mam nadzieje ze wladza nie uzna tego za spam :wink:
monika99

śr maja 26, 2010 9:35 pm

brawo :mrgreen: ja jadę na "rekonesans" i podpisanie umowy z pracodawcą 20.06... mam nadzieję,ze pomogą mi w "przeprowadzce"...
Awatar użytkownika
Versus
Zasłużony W Boju
Posty: 254
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Znienacka

śr maja 26, 2010 10:57 pm

Poczes pisze:Bylem u Was w weekend....jaka piekna pogoda byla :D ale nie moglem sie przyzwyczaic do jazdy na miejscu pasazera i wjezdzaniu pod prad :P
Przyzwyczaisz sie, szybciej niz myslisz.

Waskie korytarze, okna otwierane tylko na zewnatrz, problemy z takim full "wygadaniem sie" po angielsku, ciasnosc na parkingach.. sa inne rzeczy, ktore sa mnei jlub bardziej uciazliwe na dluzsza mete dla wielu, niewidoczne w pierwszych dniach pobytu :)
Ale nie mozna miec wszystkiego :)
Perfekcje tworza rzeczy male, lecz ona sama jest wielka.
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

czw maja 27, 2010 12:49 pm

A do tego miales szczescie ! Trafiles na lato ! W tym roku trwalo 3,5 dnia :)
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

czw maja 27, 2010 7:54 pm

Ale nie martw sie , pogoda tutaj zmienia sie jak w kalejdoskopie, tak wiec mamy nadzieje na rychly powrot lata :)
Obrazek
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

czw maja 27, 2010 11:10 pm

No ale wiecie kochani:) to jeszcze nie pora na lato, także nie możemy za wiele od niego wymagać. Nawet teraz jest ciepło i ładnie, w porównaniu do Polski, to my tu mamy KAraiby ;) A jak nie wierzycie! to wam pokaże zdjęcia mojej opalenizny :P ha!
Awatar użytkownika
Versus
Zasłużony W Boju
Posty: 254
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Znienacka

pt maja 28, 2010 10:27 am

mil3czk4 pisze: A jak nie wierzycie! to wam pokaże zdjęcia mojej opalenizny :P ha!
To ja poprosze :P
Perfekcje tworza rzeczy male, lecz ona sama jest wielka.
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

pt maja 28, 2010 8:55 pm

Versus pisze:
mil3czk4 pisze: A jak nie wierzycie! to wam pokaże zdjęcia mojej opalenizny :P ha!
To ja poprosze :P
heheh |Versus pierwszy heheeh Ja widziałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

sob maja 29, 2010 2:16 pm

To sie nie podniecaj tutaj za bardzo Virusowaty ;), przyznaje pogoda tutaj zmienna jak w kalejdoskopie i z pewnoscia przyznam za nasza ' Milka' :), ze mamy tutaj juz duzo cieplej niz w Polsce, w koncu moge ubierac sie w moje ukochane sukienki, spodniczki i sandlaki...gole nozki :) I like it :):)
Obrazek
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

sob maja 29, 2010 2:40 pm

Z opalenizna, to ja żartowałam, mam poparzenia i byłam jak raczek :) więc nie jest to komfortowe w oglądaniu, ale powiem, że schodzą mi już ostatni skóry i w końcu będę wyzdrzyć jak człowiek ;)
Luna: Ciesze się ze i Ty się cieszysz! :)
Poczes
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 9:00 pm

sob sie 21, 2010 11:14 pm

uwaga !!! :D 31.08.2010 bede juz u was :D, troche sie to ciaglo, ale juz jest kontrakt na dom, nie wiem kiedy ogarne sprawy organizacyjne i bede mial neta, ale na pewno sie odezwe :)
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz sie 22, 2010 12:59 pm

Poczes pisze:Bylem u Was w weekend....jaka piekna pogoda byla :D ale nie moglem sie przyzwyczaic do jazdy na miejscu pasazera i wjezdzaniu pod prad :P, mam nadzieje ze sie do tego przyzwyczaje, Soton ladne miasto, tylko troche brudne, bo duzo smieci lezy na ulicach...np Shirley, Romsey a smietnika szukalem z 2 km :lol: ogolnie jestem milo zaskoczony zyczliwoscia mieszkancow, bylem w Malince, Baltyku, w centrum handlowym.....jest wielkie i kolo ratusza, wszedzie , nawet w urzedach ludzie sa zyczliwi, nikomu sie nigdzie nie spieszy.....jestem szczesliwy ze bede tam mieszkal 8) wszstko juz praktycznie zalatwione, teraz zona znajdzie tylko dom i w ciagu miesiaca bede tam sie przeprawial, dzieki za wszystkie porady, bedac tam dowiedzialem sie wszystkiego co chcialem, wiec zostaje tylko sie przeprowadzic :mrgreen: przepraszam ze sie tak rospisalem....mam nadzieje ze wladza nie uzna tego za spam :wink:

WOW ty chyba piszesz o innym miescie:-) lol wszyscy zyczliwi, nikomu sie nigdzie nie spieszy i podoba ci sie West Quay? OMG chyba za dlugo juz tu mieszkam... czas na rozpatrzenie ewakuacji do Kornwalii:-)
Powodzenia! A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
ODPOWIEDZ