SCAN (USG)

Wszystko o naszym zdrowiu i NHS w UK
Awatar użytkownika
brzydula
Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 8:28 pm

ndz paź 18, 2009 6:39 pm

HEJ! Czy wie ktoś może czy w Southampton lub Portsmouth znajdę jakiegoś polskiego lekarza który wykonuje usg w czasie ciaży ?? :)
Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

ndz paź 18, 2009 10:04 pm

Polskiego lekarza (prywatnie) z usg nie uswiadczysz w Southampton, nie wiem jak w Portsmouth. Za to sa hmm prywatne placowki, ktore odplatnie wykonuja 3d czy 4d scan; wpisz w google baby scan Hampshire, sie cos znajdzie :wink: .
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Awatar użytkownika
brzydula
Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 8:28 pm

śr paź 21, 2009 6:45 pm

dzieki... Co do prywatnych placowek,to wiem ze takowe istenieją....
Szukam polskiego lekarza gdyż interesuje mnie nie tylko samo usg ale rownież badanie ginekologiczne,chciałabym też móc spokojenie i po polsku :wink: porozmawiać, z tego co widzę angielska słuzba zdrowia ma troszeczke odmienne podejście do kobiet w ciąży... Ich zdaniem wszystko w rekach natury, a ja najzwyczajniej w swiecie martwie się czy oby wszystko z moim maleństwem jest i bedzie ok, to chyba normalne, tym bardziej że to jest moje pierwsze baby :) a jeżeli jest taka mozliwość to naturze można ,a nawet trzeba pomóc ...
Do czasu narodzin jest jeszcze kilka miesiecy więc może coś się w tej kwesti zmieni, oby :) mam taka nadzieje. pozdrawiam mamy i przyszle mamy.
Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

śr paź 21, 2009 7:16 pm

ja bym proponowal sie udac do pl, zgadzam sie ze nhs to partacze, boja sie nawet podac plec dziecka, nigdy nie sa 100% pewni i sie wymiguja. moja zona pojechala do pl w 6 miesiacu - miala 2 usg jeden przed wyjazdem z uk a drugi od razu po przybyciu do pl czyli pare dni roznicy. Roznica byla natomiast w terminie porodu - w Princess ann sie roznila sie o ok 8 dni - sprawdzil sie ten z PL, z malej powiatowej przychodni.. pozdro i zyczymy ladnych fotek na nk
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Awatar użytkownika
brzydula
Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 8:28 pm

śr paź 21, 2009 8:17 pm

Zdaję sobie sprawę z tego że wyjazd do Polski byłby najlepszym rozwiazaniem,nie chciałabym jednak narażać zdrowia dziecka,taka podróż to trochę mecząca jest. Wyjazd do Polski to ostateczność,tym czasem poszukuje innego wyjścia z sytuacjii :D Może Londyn...?
Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

śr paź 21, 2009 8:34 pm

no przecie mowilas ze jeszcze kilka miesiecy zostalo, o ile wiem do samolotu wpuszczaja do 30 tygodnia ale moze rzeczywiscie lepiej nie ryzykowac, ja bym mimo wszystko tak nie parl na polakow lekarzy, w szpitalu tez sa dobrzy lekarze a i przy okazji paru studentow sie czegos nauczy/napatrzy ;)
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

śr paź 21, 2009 10:33 pm

brzydula pisze:z tego co widzę angielska słuzba zdrowia ma troszeczke odmienne podejście do kobiet w ciąży... Ich zdaniem wszystko w rekach natury,
Co nie znaczy od razu ze gorsze od polskiej sluzby zdrowia. Ciaza to jednak jest calkiem naturalny stan i niekoniecznie trzeba ciezarna traktowac jak chora :wink: . Ani jej goownami w stylu no-spa czy duphaston faszerowac niby na podtrzymanie, jak to niektorzy polscy gini lubia robic. Ale to temat-rzeka, nie chce mi sie akurat przekonywac nikogo do NHS :wink: .
A co do londynskich przychodni, to do tej akurat bym sie wybrala:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,591,9258 ... e.html?v=2
Moze inne sa?
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Awatar użytkownika
brzydula
Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 8:28 pm

czw paź 22, 2009 8:48 am

nie napisałam że wszystko w tutejszej sluzbie zdrowia jest złe, kilka razy zostałam miło zaskoczona podejściem tutejszych lekarzy,napewno w Polsce by mnie to nie spotkalo,no chyba ze bym zapłaciła :) , ale są pewne kwestie które mnie osobiście niepokoją,ale to rzeczywiście jest temat rzeka...
Czekam na Polskiego lekarza w Southampton :D :D :D
Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

sob paź 24, 2009 12:26 am

brzydula pisze:nie napisałam że wszystko w tutejszej sluzbie zdrowia jest złe,
Czekam na Polskiego lekarza w Southampton :D :D :D
Niom, tak pochopnie wywnioskowalam :). Bedac w 1. i ostatniej ciazy jak na razie tez mnie sie w glowie nie miescilo jak tak mozna, bez gina, badania wew. itd, tylko 2 scany 8) . Uswiadomily mnie kobitki z mensza rodziny i no i musialam zaakceptowac czy wrecz polubic , co tu maja do zaoferowania w zakresie opieki ginekologiczno- polozniczej. I z perspektywy czasu wnosze, ze bardzo dobrze miec dziecko w UK, wlasnie z medycznych powodow:). A w owym czasie nawet moj osobisty GP twierdzil, zem za chuda jak na 30 tygodniowa ciaze :twisted: . Ale ominela mnie cala ciazowa paranoja made in Poland i sie ciesze :D , a to tylko z tego wzgledu, ze kilka moich bliskich przyjaciolek from PL podzielilo sie ze mna doswiadczeniami... Nevermind, korzystaj z tego co jest : prenatal class, mila midwife( oby), porod z partnerem itd. :)
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Diana
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 26, 2009 7:26 pm

pn paź 26, 2009 7:35 pm

Jest już polski ginekolog w Southampton> wykonuje również usg> Jest również polski pediatra> w Saxon Medical & Dental Clinic>pozdrawiam
Awatar użytkownika
brzydula
Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 8:28 pm

wt paź 27, 2009 8:59 am

OJ CÓŻ ZA WIADOMOŚĆ, DZIEKUJE.. :D
KORZYSTAŁ JUŻ KTOŚ MOŻE Z JEGO USŁUG?
Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.
Awatar użytkownika
brzydula
Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 8:28 pm

wt paź 27, 2009 9:02 am

ACH I jeszcze jedno,gdzie znajduje się tak klinika??
Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.
Diana
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 26, 2009 7:26 pm

wt paź 27, 2009 2:41 pm

Southampton Saxon Gate Back of the walls/ samo centrum/ Wkrótce reklama na Sotland.pl Pozdrawiam
Awatar użytkownika
brzydula
Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 8:28 pm

wt paź 27, 2009 2:56 pm

czekam więc na tę reklamę, potrzebuje jakiś numer tel do tego lakarza :D
Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.
Diana
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 26, 2009 7:26 pm

wt paź 27, 2009 5:14 pm

Rejestracja 023 8022 61 87. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ