Biuletyn EU Welcome - październik 2009

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

pt paź 09, 2009 9:31 pm

.

Witajcie!


To był dobry miesiąc. Nasz nowy przewodnik Southampton Survival Guide (Jak przetrwać w Southampton) został już wydany i jest dostępny w języku polskim i angielskim. Chcielibyśmy podziękować firmie RIA Money Transfer, która finansowała to przedsięwzięcie. Przygotowaliśmy też nową broszurę pt. Parents and Young Children in Southampton (Rodzice i małe dzieci w Southampton). Nie zapomnijcie też o Working in Southampton (Pracuję w Southampton), kolejnej naszej broszurze tym razem sponsorowanej przez Target Accounting. Wszystkie z nich (a także inne) można znaleźć przy wejściu do kościoła St Edmund's na The Avenue lub alternatywnie pobrać z naszej strony http://www.euwelcome.org.W skrócie
 • Kalendarium:

  Let's Talk About...
  Nowy i stary Wieczór Porad
  Spotkania rodzin z dziećmi
  Porady finansowe

  Informacje:

  Aneta w EU Welcome
  Spotkanie w węgierskiej szkółce
  Uciekaj z miasta
  Przewozy
  Konta biznesowe
  Bezpłatny kurs dla szukających pracy
  Podziel się swoimi doświadczeniami
  Polski psycholog w Southampton (oferta!)
  Tłumaczenia przysięgłe i zwykłe
  Konsultacje w sprawach rodzinnych
  Polska opiekunka
  SOS Polonia
  Więcej audycji w Unity 101
  Strona polskiej parafii
  Ćwicz swój angielski (4 oferty)


Kalendarium8 października (czwartek) - Let's talk about... (Polish Club, 507 Portswood Road (róg Bowden Lane), SO17 2TH). Przyjdź, porozmawiaj, poznaj nowych ludzi, dowiedz się nowych rzeczy o brytyjskiej kulturze i spotkaj ciekawych gości. Wszyscy są mile widziani bez względu na pochodzenie, czy to z Polski czy z innych krajów UE. Tym razem odwiedzi nas Linda Cadier, która rozmawiać będzie na temat jej badań naukowych na University of Southampton traktujących o tym w jaki sposób nowi przybysze w Southampton używają i rozwijają swoje zdolności porozumiewawcze. Zapraszamy na godzinę 19:15 i gwarantujemy mile spędzony czas. Pozostałe daty spotkań to 12 listopada i 10 grudnia.


21 października (środa) - nowy Wieczór Porad, zapraszamy pomiędzy 19:15 a 21:00 do Polskiego Klubu (507 Portswood Road, SO17 2TH). Pomożemy wypełnić formularze, poradzimy w sprawie zasiłku itp. itd. Kolejne spotkania: 18 listopada i 16 grudnia. Zapraszamy wszystkich obywateli UE.


6 listopada (piątek) - Nasz następny Wieczór Porad (Advice Evening) odbędzie się 6 listopada w godzinach od 18:00 do 20:00. Zapraszamy do George Williams House, budynek YMCA (Cranbury Place, SO14 0LG, w pobliżu Inner Avenue i London Road), gdzie:
- oferujemy porady na temat zasiłków, pracy i kwestii mieszkaniowych;
- pomagamy rozwiązać praktyczne problemy, informujemy o szkołach, kierowaniu pojazdami, zdrowiu itp.;
- informujemy o miejscach, gdzie można nauczyć się języka angielskiego;
- doradzamy przy zwrotach podatku, opracowaniu biznesplanu i pisaniu CV;
- pomagamy wypełnić formularze;
- z pomocą Polish* Psychologists' Club jesteśmy też w stanie dyskretnie porozmawiać o problemach osobistych lub rodzinnych, stresie itp. ale nie mamy nic przeciwko jeśli wpadniesz tak po prostu powiedzieć dzień dobry!

Na podobne spotkanie zapraszamy również 4 grudnia.


każdy wtorek - Spotkania rodzin z dziećmi w kościele St Boniface Church (Shirley High Street) odbywają się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Zabawy zaczynają się o godzinie 10:00 i są prowadzone dla wszystkich rodzin z Europy Środkowej i Wschodniej.


każdy ostatni czwartek miesiąca - raz w miesiącu Target Accounting i A Plan Insurance organizują wieczór otwartych drzwi w biurze Target (488 Portswood Road, SO17 3SP). Po więcej informacji prosimy o kontakt z Pawłem pod numerem 02380 555940 lub drogą mailową pawel@tragetaccounting.co.uk.


* Jesteśmy w stanie zapewnić tłumaczenie na język polski na wszystkich naszych spotkaniach, ale będziemy też próbować organizować tłumaczenia na inne języki, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. W takim przypadku skontaktuj się z nami.InformacjeAneta Sochan zadomowiła się już w EU Welcome. Można się z nią kontaktować poprzez email: aneta_euwelcome@yahoo.co.uk.


W poprzednią sobotę nowa comiesięczna węgierska Szkółka Sobotnia miała swoje pierwsze spotkanie. Więcej szczegółów można uzyskać od Hedi (pjadviga@freemail.hu).


Jeśli chciałbyś odetchnąć od miejskiego hałasu i zobaczyć piękne miejsca, mieszkasz w Southampton i należysz do grupy społecznej, wtedy Mosaic i New Forest spieszą z pomocą. Zajrzyj na naszą stronę i jeśli to co zobaczysz wyda Ci się interesujące wtedy skontaktuj się z Clare Taylor, The Mosaic Officer, pod numerem 07805 323 713, lub pisz clare@cnp.org.uk. Czekam na Twoją wiadomość! http://www.mosaicnationalparks.org


Masz problem z dostaniem się na lotnisko? Firma ThomasMann ltd. proponuje Państwu przejazdy z Southampton na wszystkie porty lotnicze w UK. Organizujemy również wyjazdy plenerowe do innych miejsc jak: Winchester, Bath, Salisbury, Eden Project w Kornwalii oraz każdego innego miejsca wybranego przez Państwa. Gwarantujemy komfortową podróż, nowym siedmioosobowym samochodem marki Hyundai i800 za bardzo konkurencyjne ceny. Proszę odwiedzić naszą stronę internetową http://www.thomasmann.co.uk, lub kontaktować się z nami telefonicznie 07852 92 52 80 (Tomasz Michalczuk).


Otwierasz interes? Potrzebujesz konta w banku? HSBC na High Street (Southampton) oferują świetne produkty z 18-miesięczną promocją na bezpłatne usługi bankowe dla wszystkich nowych kont biznesowych. Skontaktujcie się z nami, a będziemy mogli zorganizować dla Was interview.


Bezpłatny kurs, dzięki któremu pewnie ruszysz naprzód:
- zwiększ pewność siebie i sprostaj każdemu wyzwaniu;
- bądź stanowczy i popraw samoocenę;
- zidentyfikuj swoje umiejętności i zdolności;
- zrozum siłę drzemiącą w odpowiedniej prezencji.

Kurs ten pomoże ci też przygotować się do pracy:
- poznasz jakimi drogami kariery możesz podążyć;
- dowiesz się jak skutecznie przejść przez rozmowę kwalifikacyjną;
- ulepszysz swoje cv i aplikacje o pracę.

Zaczynamy już 15 października od godziny 10:00 do 13:00. Nasz adres to Basepoint, Andersons Road, SO14 5FE. Aby zarezerwować miejsce dzwoń do Heather Pasero pod numer 023 8068 2490 lub 07841231197, albo pisz Heather.Pasero@learninglinks.co.uk.Podziel się swoimi doświadczeniami z przystosowywania się do życia w Wielkiej Brytanii. Pracuję na University of Southampton i chciałabym porozmawiać z członkami polskiej społeczności na temat w jaki sposób utrzymujecie łączność z Polską i jakie są wasze doświadczenia z używaniem polskiego języka, a być może także innych, w Anglii. Celem mojego badania jest lepsze zrozumienie społeczności, które za swój nowy dom obierają Anglię, i docelowo informowanie tychże, o usługach które oferujemy i innych wiadomościach.

Jestem w stanie zaaranżować spotkania w miejscach i o czasie dogodnym dla was, a także przyjść na nie w towarzystwie tłumacza. Wszystkie informacje przekazywane przez was pozostałyby anonimowe. Jeśli jesteście zainteresowani mogę przesłać wam więcej informacji na temat mojej pracy. Proszę o kontakt: Linda Cadier l.cadier@soton.ac.uk lub telefonicznie 07974 201129.Polski psycholog w Southampton, Dr Andrzej Kuźmicki, zaprasza do skorzystania z konsultacji psychologicznych w gabinecie w Southampton lub online poprzez e-mail lub Skype. Kontakt telefoniczny: 07799332570, email: ekonsultacje@wp.pl lub poprzez strony serwisu:
http://www.jungpoland.org. Więcej informacji można znaleźć klikając w ten link.

Dr Andrzej Kuźmicki, psycholog analityczny, szkolił się w zakresie Terapii Zorientowanej na Proces oraz terapii analitycznej. Jest założycielem i redaktorem naczelnym Internetowego Portalu Psychologii Analitycznej (http://www.jungpoland.org) oraz członkiem International
Association for Jungian Studies
i Towarzystwa Badań nad Psychoanalizą. Autor książki Symbolika Jaźni w koncepcji C.G.Junga.

Oferta dla czytelników biuletynu EU Welcome. Wszystkie osoby, które powołają się w najbliższym tygodniu na EU Welcome otrzymają bezpłatną konsultację przy pomocy telefonu, emaila lub Skype'a.Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm bez pośredników. Korepetycje z j. angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Ceny do uzgodnienia. Promocja dla pierwszych 20 klientów. Beata: tel. 0208 4264515, kom. 07796 127767, e-mail: ti.phoenix@yahoo.com.


Tłumaczenia przysięgłe - dyplomy, akty, niekaralność i inne dokumenty. Krótkie terminy. Kontakt: Jola - 07856 852 681, e-mail: joanmarmag@yahoo.com.


Kancelaria prawna Eric Robinson Solicitors mieszcząca się przy 1-4 Cumberland Place, Queens Keep, SO15 2YB, oferuje pierwszą nieodpłatną konsultację w sprawach rodzinnych tj. separacja, rozwód, alimenty, rozdział majątkowy, władza rodzicielska itp. Na wizytę można umówić się za pośrednictwem polskiej asystentki Ewy McGoagle w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 9:00 do 14:00. Tel. 023 8022 6891. Zapraszamy.


Pracujesz, albo pragniesz wyjść gdzieś wieczorem ze znajomymi? Nie zostawiaj dziecka bez opieki! Powierz swoją kochaną pociechę w fachowe i bezpieczne ręce. Wystarczy tylko zadzwonić! Polska zarejestrowana opiekunka Bajka. Tel. 02380 584 594, 07915 669 685, e-mail: bajka.pol.opiekunka@op.pl.


SOS Polonia - nasza strona to http://www.sospolonia.net.


Kolejne polskie audycje w radiu Unity 101. The Music Show będzie można usłyszeć 18 października w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane będzie 23 października o 15:00.


Zapraszamy na wspaniałą stronę Polskiej Parafii Katolickiej.Ćwicz swój angielskia) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Zajęcia na poziomach od początkującego do zaawansowanego odbywają się na Portswood i Shirley. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić stronę http://www.bfluent.co.uk.b) Language Work oferują zajęcia już od £5 tygodniowo. W razie zainteresowania prosimy dzwonić lub wysłać sms na numer 07922 626024, czy też e-maila na adres info@languagework.co.uk.


c) Na bezpłatny kurs ESOL można zapisać się w Eastleigh College. Zajęcia odbywają się bądź w college'u bądź w różnych ośrodkach na terenie Southampton. Poproś o ocenę umiejętności już teraz. By zaaranżować zajęcia w Southampton dzwoń 07975 825091 w poniedziałek pomiędzy 13:00 i 16:00 lub czwartek pomiędzy 14:00 i 17:00 lub zajrzyj do CLEAR na Cranbury Place w poniedziałek w godzinach 13:00-15:00. Aby zapisać się na zajęcia w college'u dzwoń 02380 911000.


d) Barton Peveril College oferuje bezpłatną ocenę umiejętności oraz lekcje języka angielskiego w swojej siedzibie na Chestnut Avenue, Eastleigh. Niektóre zajęcia są zupełnie za darmo, za inne trzeba płacić. O wszystkim jednak zostaniesz poinformowany podczas pierwszej sesji. Telefon 023 8036 7226, proszę pytać o Claire aby zapisać się na bezpłatną sesję.Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
ODPOWIEDZ