Biuletyn EU Welcome - wrzesień 2009

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

wt wrz 08, 2009 10:33 pm

.

Witajcie!


Kolejne angielskie lato mamy z głowy, ale pewnie sami zdążyliście już to zauważyć. Wrzesień to jednak czas pełen nowych sposobności. Aneta Sochan (aneta_euwelcome@yahoo.co.uk) zaczęła pracę z EU Welcome i nasze nowe broszury na temat praw pracowników (sponsorowane przez Target Accounting) oraz serwisach dla dzieci poniżej lat pięciu są już dostępne.


Niedługo w Waszej skrzynce na listy powinien znaleźć się formularz z urzędu miasta z pytaniem o to kto zamieszkuje pod Waszym adresem. Powodem jest rejestracja wyborców i formularz ten musi zostać wypełniony. W tym samym momencie potwierdzacie swój adres zamieszkania, a to znowu przydaje się podczas ubiegania się o pożyczkę. Więcej informacji po polsku jak i angielsku znajdziecie na dole strony EU Welcome.


Do zobaczenia w czwartek w Polskim Klubie, wieczorem o 19:15! Co i jak, o tym poniżej.
W skrócie
 • Kalendarium:

  Let's talk about...
  Nowy Wieczór Porad
  Porady Finansowe
  Wieczór Porad
  Spotkania rodzin z dziećmi

  Informacje:

  Weekend pełen atrakcji
  Bezpłatne szkolenia
  Ucieczka z miasta
  Firma transportowa
  Konta biznesowe
  Problemy z alkoholem?
  Tłumaczenia przysięgłe i zwykłe
  Konsultacje prawne
  Opiekunka do dziecka
  Warsztaty biznesowe
  SOS Polonia
  Polskie audycje w radiu
  Strona Polskiej Parafii
  Ćwicz swój angielski (5 ofert)


Kalendarium10 września (czwartek) - Let's talk about... (Polish Club, 507 Portswood Road, SO17 2TH). Przyjdź, porozmawiaj, poznaj nowych ludzi, dowiedz się nowych rzeczy o brytyjskiej kulturze i spotkaj ciekawych gości. Spotykamy się o godzinie 19:15. Kolejne daty to: 8 października, 12 listopada i 10 grudnia. Tym razem tematem przewodnim będzie brytyjska służba zdrowia - jesteście zadowoleni czy wręcz przeciwnie?


23 września (środa) - nowy Wieczór Porad, zapraszamy pomiędzy 19:15 a 21:00 do Polskiego Klubu (507 Portswood Road, SO17 2TH). Pomożemy wypełnić formularze, poradzimy w sprawie zasiłku itp. itd. Kolejne spotkania: 21 października, 18 listopada i 16 grudnia.


29 września (wtorek) - Target Accounting wraz z Lloyds/TSB Bank organizują w swoim biurze (488 Portswood Rd, SO17 3SP) comiesięczne wieczory otwartych drzwi. Można otworzyć konto, uzyskać porady oraz dowiedzieć się więcej o podatkach i finansach. Dostępni są polscy tłumacze. Kolejne spotkanie odbędzie się we wtorek 29 września o godzinie 19:00. Po więcej informacji prosimy o kontakt z Pawłem pod numerem 02380 555940 lub drogą mailową pawel@tragetaccounting.co.uk.


2 października (piątek) - Nasz następny Wieczór Porad (Advice Evening) odbędzie się 2 października w godzinach od 18:00 do 20:00. Zapraszamy do George Williams House, budynek YMCA (Cranbury Place, SO14 0LG, w pobliżu Inner Avenue i London Road), gdzie:
- oferujemy porady na temat zasiłków, pracy i kwestii mieszkaniowych;
- pomagamy rozwiązać praktyczne problemy, informujemy o szkołach, kierowaniu pojazdami, zdrowiu itp.;
- informujemy o miejscach, gdzie można nauczyć się języka angielskiego;
- doradzamy przy zwrotach podatku, opracowaniu biznesplanu i pisaniu CV;
- pomagamy wypełnić formularze;
- z pomocą Polish* Psychologists' Club jesteśmy też w stanie dyskretnie porozmawiać o problemach osobistych lub rodzinnych, stresie itp. ale nie mamy nic przeciwko jeśli wpadniesz tak po prostu powiedzieć dzień dobry!

Pozostałe daty spotkań to 6 listopada i 4 grudnia.


każdy wtorek - Spotkania rodzin z dziećmi w kościele St Boniface Church (Shirley High Street) odbywają się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Zabawy zaczynają się o godzinie 10:00 i są prowadzone dla wszystkich rodzin z Europy Środkowej i Wschodniej.* Jesteśmy w stanie zapewnić tłumaczenie na język polski na wszystkich naszych spotkaniach, ale będziemy też próbować organizować tłumaczenia na inne języki, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. W takim przypadku skontaktuj się z nami.Informacje
W ten weekend, 10-13 września, odbędą się trzy bezpłatne wydarzenia świętujące historyczne dziedzictwo Southampton. Dowiedz się więcej na tej stronie.Learning Links jest edukacyjną organizacją społeczną mieszczącą się w Basepoint (Andersons Road, Southampton). Poprzez nasze szkolenia oferujemy wsparcie w dziedzinach zatrudnienia, nauki, treningów czy wolontariatu. Każdy z programów przekłada się na 3 godziny tygodniowo i wymagany jest udział w 8 sesjach. Zajęcia odbywać się będą w Basepoint od środka października. Podczas nich będziemy pracować nad zwiększaniem pewności siebie, poprawą wiary we własne możliwości, umiejętnościami przydatnymi na interview, będziemy patrzeć na możliwości jakie oferuje wolontariat, analizować rynek pracy, pisać CV i aplikacje o pracę.

Dostępne też będą bezpłatne informacje i porady na wszelkie tematy związane z Twoją karierą. Jeśli masz powyżej 19 lat i jesteś bezrobotny skontaktuj się z Heather Pasero pod numerem 023 80682493 po więcej informacji.Jeśli chciałbyś odetchnąć od miejskiego hałasu i zobaczyć piękne miejsca, mieszkasz w Southampton i należysz do grupy społecznej, Mosaic i New Forest spieszą z pomocą. Zajrzyj na naszą stronę i jeśli to co zobaczysz wyda Ci się interesujące wtedy skontaktuj się z Clare Taylor, The Mosaic Officer, pod numerem 07805 323 713, lub pisz clare@cnp.org.uk. Czekam na Twoją wiadomość! http://www.mosaicnationalparks.org


Firma ThomasMann ltd. proponuje Państwu przejazdy z Southampton na wszystkie lotniska w UK. Organizujemy również wyjazdy plenerowe do innych miejsc jak: Winchester, Bath, Salisbury, Eden Project w Kornwalii oraz każdego innego miejsca wybranego przez Państwa. Gwarantujemy komfortową podróż, nowym siedmioosobowym samochodem marki Hyundai i800 za bardzo konkurencyjne ceny. Proszę odwiedzić naszą stronę internetową, lub kontaktować się z nami telefonicznie 07852 92 52 80 (Tomasz Michalczuk).


Otwierasz interes? Potrzebujesz konta w banku? HSBC na High Street (Southampton) oferują świetne produkty z 18-miesięczną promocją na bezpłatne usługi bankowe dla wszystkich nowych kont biznesowych. Skontaktujcie się z nami, a będziemy mogli zorganizować dla Was interview.


Czy alkohol kosztuje Cię więcej niż tylko pieniądze? Czy myślisz że masz problem z alkoholem? Dzwoń 07889 840 772.


Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm bez pośredników. Korepetycje z j. angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Ceny do uzgodnienia. Promocja dla pierwszych 20 klientów. Beata: tel. 0208 4264515, kom. 07796 127767, e-mail: ti.phoenix@yahoo.com.


Tłumaczenia przysięgłe - dyplomy, akty, niekaralność i inne dokumenty. Krótkie terminy. Kontakt: Jola - 07856 852 681, e-mail: joanmarmag@yahoo.com.


Kancelaria Prawna Eric Robinson Solicitors mieszcząca się przy 1-4 Cumberland Place, Queens Keep, SO15 2YB, oferuje pierwszą nieodpłatną konsultację w sprawach rodzinnych tj. separacja, rozwód, alimenty, rozdział majątkowy, władza rodzicielska itp. Na wizytę można umówić się za pośrednictwem polskiej asystentki Ewy McGoagle w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 9:00 do 14:00. Tel. 023 8022 6891. Zapraszamy.


Pracujesz, albo pragniesz wyjść gdzieś wieczorem ze znajomymi? Nie zostawiaj dziecka bez opieki! Powierz swoją kochaną pociechę w fachowe i bezpieczne ręce. Wystarczy tylko zadzwonić! Polska zarejestrowana opiekunka Bajka. Tel. 02380 584 594, 07915 669 685, e-mail: bajka.pol.opiekunka@op.pl.


Poznaj nowe sposoby skutecznej promocji własnego biznesu i odkryj jak wydajniej zarządzać księgami rachunkowymi.

Być może słyszeli Państwo o warsztatach Jak rozpocząć własną działalność gospodarczą, które odbyły się w Southampton i które prowadziła pani Barbara Kenig-Siewior. Obecnie, organizujemy kolejne dwie sesje wieczorne, z których pierwszą poprowadzi jedna z moich koleżanek, Ann, dyrektor naczelny własnej firmy marketingowej. Ann jest osobą niezwykle doświadczoną i pełną zaangażowania. Omówi ona szczegółowo strategie pozyskiwania nowych klientów za pomocą skutecznego marketingu.

Drugą sesję wieczorną poprowadzi mój kolega, Mike, który jest konsultantem ds. drobnej przedsiębiorczości. W swojej sesji Mike skupi się na finansach i księgowości, a także na tym, jak efektywniej zarządzać własnymi księgami rachunkowymi. Każda sesja kończyć się będzie serią pytań i odpowiedzi. Liczymy na Państwa aktywny udział w tych wieczornych spotkaniach, tak abyście mogli uzyskać wszelkie potrzebne Wam informacje.

Nawet jeśli ktoś z Państwa nie rozpoczął jeszcze własnej działalności gospodarczej, ale rozważa przejście na samozatrudnienie w przyszłości, to także serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszym szkoleniu - informacje zdobyte w ciągu obydwu sesji będą niezmiernie przydatne zarówno dla tych, którzy rozpoczęli już własną działalność gospodarczą, jak i dla tych, którzy dopiero się do tego przygotowują.

Sesje szkoleniowe odbędą się w terminie 14 i 15 września 2009, w godzinach 18:00-21:00 w siedzibie SOS Polonia (The Park House, 2 Brunswick Place, Southampton, SO15 2AN).

Nasze szkolenie jest całkowicie bezpłatne, ale aby wziąć w nim udział, będą Państwo musieli wcześniej zarezerwować sobie miejsce.

Aby zgłosić swój udział, proszę o kontakt z koordynatorem Giną pod numerem telefonu 01329 223263 lub proszę o wiadomość e-mailową bezpośrednio do mnie na adres grace.degrute@businesslinkhampshireiow.co.uk lub sms w języku polskim do Ani na numer 07736233459.

Dobrą wiadomością jest to, iż obecna na obydwu spotkaniach będzie pani Barbara Kenig-Siewior, która oprócz tego, iż będzie dla Państwa tłumaczyć, to w razie potrzeby, będzie też mogła udzielić Państwu dalszych informacji.Masz problemy z alkoholem? Chciałbyś z kimś porozmawiać po Polsku? Zadzwoń 07889 840 772.


SOS Polonia - nasza strona to http://www.sospolonia.net.


Kolejne polskie audycje w radiu Unity 101. The Music Show będzie można usłyszeć 20 września w godzinach 18:00-20:00.


Zapraszamy na wspaniałą stronę Polskiej Parafii Katolickiej.Ćwicz swój angielskia) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Zajęcia na poziomach od początkującego do zaawansowanego odbywają się na Portswood i Shirley. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić stronę http://www.bfluent.co.uk.b) Language Work oferują zajęcia już od £5 tygodniowo. W razie zainteresowania prosimy dzwonić lub wysłać sms na numer 07922 626024, czy też e-maila na adres info@languagework.co.uk.


c) Na bezpłatny kurs ESOL można zapisać się w Eastleigh College. Zajęcia odbywają się bądź w college'u bądź w różnych ośrodkach na terenie Southampton. Poproś o ocenę umiejętności już teraz. By zaaranżować zajęcia w Southampton dzwoń 07975 825091 w poniedziałek pomiędzy 13:00 i 16:00 lub czwartek pomiędzy 14:00 i 17:00 lub zajrzyj do CLEAR na Cranbury Place w poniedziałek w godzinach 13:00-15:00. Aby zapisać się na zajęcia w college'u dzwoń 02380 911000.


d) Barton Peveril College oferuje bezpłatną ocenę umiejętności oraz lekcje języka angielskiego w swojej siedzibie na Chestnut Avenue, Eastleigh. Niektóre zajęcia są zupełnie za darmo, za inne trzeba płacić. O wszystkim jednak zostaniesz poinformowany podczas pierwszej sesji. Telefon 023 8036 7226, proszę pytać o Claire aby zapisać się na bezpłatną sesję.


e) Itchen College (11 College Place, Southampton, SO15 2FE) prowadzi następujące zajęcia ESOL:

Kod: Zaznacz cały

[Days]       [Times]   [Fee]       [Level of class]     [Tutor]
Monday & Wednesday 10.00-11.30 £150 for 15 weeks Entry Level 1 & 2    PP
Monday       18.00-21.00 £150 for 15 weeks Entry Level 1/2 & 3   PP, LM
Tuesday       10.00-13.00 £150 for 15 weeks Entry Level 2/3     HD
Tuesday       10.00-13.00 £150 for 15 weeks Entry Level 3 & Level 1 PP
Tuesday & Thursday 18.00-19.30 £150 for 15 weeks Entry Level 3 & Level 1 HD
Opłata egzaminacyjna jest wliczona w cenę kursu. Opłaty muszą być uiszczone podczas zapisów, potrzebny też będzie dokument potwierdzający obywatelstwo. W przypadku dostarczenia dowodu o pobieraniu zasiłków opłata wyniesie £40.00. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod numer 023 8043 5636. Zapisy odbędą się w poniedziałek 7 i wtorek 8 września w godzinach 10:00-18:00.[/color]Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
ODPOWIEDZ