Soton TV

Archiwum od 2006
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz cze 29, 2008 9:14 pm

Nowy projekt związany z pojawieniem się nowego użytkownika na forum ! :)
Sotonski nieśmiało zaszczycił nas swoim boskim pomysłem !
Po 15 minutach rozmowy przez telefon chcemy wspierać tą akcję, ba wziąć w niej czynny udział !!!
Na początek filmiki Sotonskiego :
http://pl.youtube.com/watch?v=OkzW_NCoSCk
http://pl.youtube.com/watch?v=1oFZVmykuag



Co wy na to ? :)
Ostatnio zmieniony pn cze 30, 2008 5:54 pm przez e-admin, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Wujek Kazek

ndz cze 29, 2008 9:58 pm

Moim zdaniem pomysł jest dobry, ale od strony technicznej pozostawia jeszcze duże pole do poprawy. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, więc nie chcę, żeby to zabrzmiało jak krytyka, ale też fachowcem być nie trzeba, żeby spostrzec, że jest to materiał amatorski i nie do końca przemyślany.

Myślę, że skoro Sotoński ma zacięcie do nagrywania materiałów o charakterze dokumentu, to ma tu w naszej okolicy co do roboty, bo zaiste, ciekawych miejsc z punktu widzenia i historii i obecnie żyjącej tu społeczności nie brakuje.

Przydałby się jakiś scenariusz, niekoniecznie od razu dopieszczony w drobnych szczegółach, ale który umożliwiłby nagranie filmu według jakiegoś planu, a nie "na żywca". Zamiast długich, kilkudziesięciosekundowych ujęć, atrakcyjniej będą się tu prezentować kilkusekundowe, zmontowane w odpowiedni sposób. Nada to, myślę, materiałowi większej dynamiki (jako przykład mogą służyć klipy naszego forumowego media-montera, Pablo el diablo!)

Podoba mi się pomysł na odwiedzenie z kamerą zabytkowych miejsc So'ton, dokładnie tak jak to zrobił Sotoński, jednak tu krzyczy o lepsze dopracowanie strona merytoryczna - informacje o tych miejscach muszą zostać zebrane, zweryfikowane i przedstawione z większą pewnością siebie. W końcu to ma być film dokumentalny, a ten rządzi się pewnymi zasadami.

Sotoński, mówisz, że kiepsko prezentujesz się przed kamerą i lepiej czujesz się po jej drugiej stronie. Pamiętaj, jednak, że wcale nie musisz przed nią paradować - czasem może wystarczyć filmowanie obiektu i uzupełnienie tego narracją w tle, choć np. ciekawe było ujęcie pod budynkiem The Wool House, gdzie przechodzisz z drugiego planu na plan pierwszy, następnie obok kamery, przechodzisz obok niej i znikasz poza kadrem.

To tyle uwag z pierwszego rzutu. Naturalnie, znalazło by się ich więcej, ale zaraz ktoś powie, że jak zwykle, zamiast wykazać więcej entuzjazmu i uraczyć dobrym słowem za zachętę, ja analizuję czyjeś dokonania od strony popełnionych niedociągnięć. :D No cóż, tak już mam, ale być może na coś się ten komentarz zda.

Pozdrawiam i życzę dużo zapału do kręcenia!
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz cze 29, 2008 10:23 pm

Sotonski przedstawił tylko małą próbkę tego co można zrobić. Pomysł według mnie genialny ! I tutaj może się popisać kilka osób ! Ktoś kto napisze scenariusz - osoba interesująca się historią. Ktoś kto chciałby wystąpić jako narrator. Można by przeprowadzać wywiady i tutaj świetnie poradziłby sobie ktoś kto chce zostać dziennikarzem.
Ty to Kazek rzeczywiście zawsze od d.. strony wszystko widzisz :P
Zauważyliście, że Sotonski to fachowiec od dźwięku ? Strasznie mi się spodobało to że on stoi tak daleko a go bardzo dobrze słychać. I wybór pleneru po prostu trafiony !
Na razie mamy tylko małą dyskusje o tym, ale niebawem miejmy nadzieję coraz więcej ludzi dołączy się do tego projektu ! :)
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

ndz cze 29, 2008 10:30 pm

Pomysl dosc interesujacy i jak juz cos skrecicie dajcie znac chetnie obejze . Poki co bede Was wspieral duchowo :)
Wujek Kazek

ndz cze 29, 2008 10:46 pm

Ewelina26 pisze:Ty to Kazek rzeczywiście zawsze od d.. strony wszystko widzisz :P
Może nie wszystko, ale zawsze musi być ktoś, kto dla kontry wszystkim tym, którzy na każdą rzecz reagują czasem wręcz przesadną euforią, spojrzy na zagadnienie krytycznie i obiektywnie ją oceni. :) Nie oznacza to jednak, że przedsięwzięcie neguję. Jestem przekonany, że jest warte dalszych wysiłków autora.
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz cze 29, 2008 10:46 pm

Tomekkkkkkkkkkkkkkkkkkk !!!!!!!!!! :mrgreen: Ty masz taki boski głosssssssssssssss ... Tomciu, Tomeczku może ty swoją zacną dupeczkę zaangażujesz w tym projekcie ?


Kazek .. wiemy wiemy .. ja zawsze tak z euforia podchodzę i nakręcam wszystko. Dobrze, że ty chociaż nas poziomujesz. :)
Ostatnio zmieniony ndz cze 29, 2008 10:49 pm przez e-admin, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

ndz cze 29, 2008 10:48 pm

Kolega kamerzysta, po obejrzeniu filmow spod tych linkow, dysponuje zapewne sprzetem i zapalem do pracy - tego czego brakuje wiekszosci jesli nie wszystkim tu zgromadzonym na forum i wogole mieszkancom, wtym i mnie. ostatnio zaniedbalem sprawy medialne, pracuje mozolnie nad filmem z londynu ale z racji me2008 sa opoznienia.

przepraszam rowniez za zaniedbania w obecnosci na wszelkiej masci imprezach firmowych i zlotach, mam nazieje ze rozumiecie - postaram sie nadrobic. nastepne moje wyprawy na lipiec planuje poki co na isle ofwight i do farnborough na airshow - polecam.

ps bede sledzil temat :)
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Sotonski
Zaczyna Działać
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 11:04 am
Kontakt:

pn cze 30, 2008 4:21 pm

Witam

Nalezy sie wszystkim male wyjasnienie.

Nakrecone klipy zachecajace do wspolpracy nie mialy reprezentowac z zalozenia nic oprocz jasnego przeslania - zaproszenia. Drugi z nich nie mial byc nawet upubliczniaony. Stalo sie to przypadkiem.

Wiele osob zaczelo krytykowac jakosc klipu, brak stylizacji, brak regul filmowych, amatorke, brak scenariusza itp itd i musze przyznac racje, bo....nie bylo to moim celem!!!
Nie bylo, bo skupilem sie na przekazie, a jednak powinienem to wyraznie zaznaczyc. Wybaczcie wiec.

Nadmienie jednak, ze produkcje telewizyjne jakie mozemy ogladac w TV np.: na celowniku, TVN TURBO sa tworzone przez zespol fachowcow dysponujacych sprzetem wartym tysiace oraz......za to im placa.
Nie twierdze, ze nie jestem/jestesmy w stanie do tego dojsc, jednak nie spodziewajmy sie takich efektow od razu.

Nie twierdze tez, ze teraz cala Polonia powinna krzyczec HURRA, ale jednak odrobina pokory nie zaszkodzi, chocby ze wzgledu na fakt, ze w projekt inwestuja osoby i organizacje z wlasnej kieszeni oraz uzywaja drogiego sprzetu za ktory same zaplacily.

Kilka slow do "krytykow".
Zjadlem zęby lata pracujac dla mediow (glownie radio) a i ostatnio "zab mi sie kruszy" na wideofilmowaniu, wiec jesli juz, prosze o zasadna krytyke potwierdzona przykladami najlepiej z wlasnych doswiadczen, a nie przybieranie mentorskiego tonu popelniajac to tu, to tam epistole tylko po to aby mowic co sie wie i juz jest fajnie. Trzeba wiedziec do tego jeszcze: Co sie mowi.
Nie jeden krytyk grzeje sie potem w swietle slawy osob, ktore ciezko pracowaly na sukces.
Krytyka zawsze byla motorem napedowym wielu przedsiewziec, ale gdy celem jej nie jest dobro ogolu, nazywana jest po prostu hamstwem.
Nikt nie spodziewa sie zatem, ze wszyscy zaczna gratulowac - jednak jesli ktos nie chce pomoc niech przynajmniej nie przeszkadza, bo pracy jest wiele, a odwaznych malo. Nie odbierajcie nam aspiracji, bo jestesmy dorosli i zdajemy sobie sprawe z bledow.....Niech to nie bedzie tak jak w tym kawale:....ja wiem co sie zepsulo....autobus sie zepsul.
Nie pomaga nam to.

============= Koniec ciemnej strony =================
przerwa na reklame
============= Poczatek jasnej strony ================

Dobre wiesci z frontu :)
Zaczyna sie cos dziac a ja jednoczenie przypominam gdzie sie znajdujemy oraz ze na forum panuja pewne zasady.

Zawiazuje sie powoli grupa osob sposrod forumowiczow (rowniez krytykow) oraz lokalnych mediow, ktorej celem jest kontynuowanie prac nad projektem.

Nadeszla chwila, w ktorej musze zmienic miejsce w rzedzie, gdyz inicjatywa zainteresowal sie Sotland.pl oraz przedstawiciele innych mediow wiec powazniejsze pytania kierowane do mnie bede musial konsultowac z "wspolnikami" i mysle ze tak bedzie dobrze.

Nadal czekamy na Wasze pomysly odnosnie caloksztaltu.
Kazdy, nawet najglubszy pomysl bedzie rozwazony i obiecuje z tego miejsca ze nikt sie nie bedzie z tego wysmiewal.
Jesli wstydzicie sie pisac publicznie, to piszcie na priva. Gwarantujemy dyskrecje.

I nie mowcie na mnie kamerzysta, bo to obrazliwe okreslenie. Kamerzysta moze byc weselny :)

Jak o czyms zapomnialem piszcie.
Z gory przepraszam za ewentualne literowki itp.
Pozdrawiam
"Pracuje z nudów i nudze sie w pracy :)"
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

pn cze 30, 2008 9:20 pm

hmmm ktos juz proponowal dokument z narratorem a moze miedzy tym jakies scenki wplatac. osobiscie moge odegrac jakas rolke, jak moj facet mowi, jestem dobra aktorka :wink:
Semper fidelis
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

pn cze 30, 2008 9:27 pm

ja bym zaczela od jakiegos kadru z titanica, bo wiadomo ze jest to "miasto titanica" np od sceny jak glowni bohaterowie stoja na czubie i otwieraja ramiona niech to bedzie taki wstep i zaproszenie. taka postawa mi sie kojarzy z otwarciem siebie samego, ruchy wykonywane sa w powietrzu w jakiejs przestrzeni niech wiec symbolizuja np wprowadzenie w przestrzen historyczna...
Semper fidelis
Sotonski
Zaczyna Działać
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 11:04 am
Kontakt:

pn cze 30, 2008 9:31 pm

swietna deklaracja...
podoba mi sie...
teraz mamy juz czesc obsady. Pozostalo jeszcze dorobic reszte.

Zacznijmy wiec od podstawowego pytania: O czym ma byc ta scena, a ja powiem, jak to zrobic technicznie :)

kontynuuj
"Pracuje z nudów i nudze sie w pracy :)"
Sotonski
Zaczyna Działać
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 11:04 am
Kontakt:

pn cze 30, 2008 9:33 pm

mam wizje...ale kontynuuj
"Pracuje z nudów i nudze sie w pracy :)"
sonyak
Zaczyna Działać
Posty: 191
Rejestracja: czw cze 12, 2008 10:54 pm

pn cze 30, 2008 9:35 pm

Madziula bedziesz jak Kate Winslet w Titanicu :) a gdzie Leo ???
poprosze litr feromonow i szczypte adrenaliny
Sotonski
Zaczyna Działać
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 11:04 am
Kontakt:

pn cze 30, 2008 9:37 pm

hohoho....ok...da sie zrobic...mam chromakey background (zielone plotno do wycinania tla)
ale co to ma byc?
film, wstawka, zapowiedz czy reportaz?
....ale kontynuuj...
"Pracuje z nudów i nudze sie w pracy :)"
Sotonski
Zaczyna Działać
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 11:04 am
Kontakt:

pn cze 30, 2008 9:42 pm

"Pracuje z nudów i nudze sie w pracy :)"
ODPOWIEDZ