Brytyjczycy uzależnieni od zasiłków

Czyli groch z kapustą.
Wszystko co nie pasuje do innych działów.
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz mar 23, 2008 11:48 am

Kod: Zaznacz cały

Brytyjczycy uzależnieni od zasiłków
Około 70 tysięcy brytyjskich rodzin dostaje rocznie od opieki społecznej ponad 25 tysięcy funtów – ujawniła opozycja - podaje Polskie Radio Londyn.
Politycy z partii konserwatywnej zarzucają rządowi, że nie potrafi skłonić ludzi do podjęcia pracy. W niektórych miejscowościach z zasiłków utrzymuje się ponad połowa dorosłych osób.

Rekordy bije miejscowość Rochdale w hrabstwie Lancashire. Tam aż 76 procent osób w wieku produkcyjnym zamiast pracować pobiera zasiłki.

Zdaniem Matthew Elliota, przedstawiciela organizacji na rzecz niskich podatków TaxPayers Alliance, obecny system opieki społecznej na Wyspach zamiast pomagać potrzebującym, kreuje kulturę uzależnienia od zasiłków.
A my na nich pracujemy ;)
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

ndz mar 23, 2008 2:05 pm

Nie placz Efka w koncu godnej emerytury doczekasz za to poswiecenie ....chyba ze sie system zawali co jest dosc prawdopodobne :wink:
Awatar użytkownika
NaDi@30
Zawodowiec
Posty: 1128
Rejestracja: wt lip 24, 2007 8:35 pm
Lokalizacja: So`ton

ndz mar 23, 2008 3:46 pm

poza tym z tego co mi wiadomo dosc duza rzesza Polakow tez pobiera takowe zasilki,wiec co tu komentowac...cudze ganicie a swego nie widzicie... :twisted: :twisted: :twisted:
[img]http://img.userbars.pl/23/4487.png[/img] [img]http://img.userbars.pl/32/6346.gif[/img]


Bóg mnie stworzył,diabeł opętał.Na zawsze będę
grzeszna i święta...

gg:2306643
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

pn mar 24, 2008 1:35 pm

Korzystaja ci ktorzy znaja przepisy , a czy to bedzie autochton lub inny emigrant nie ma znaczenia , podatnik i tak zaplaci
Awatar użytkownika
hormon_so
Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 1:45 pm
Lokalizacja: Solina-Bieszczady, Soton

wt mar 25, 2008 2:26 pm

W tym wypadku jestem przeciwny. Dlaczego ja mam zapieprzac na innych. Nie biore zadnych zasiłków i brac nie bede poki nie zachoruje lub bede niezdolny do jakiejkolwiek pracy. A znam takich angoli i polakow ktorzy wykorzytuja glupote panstwa i zyja z mojich podatkow i nic nie chca zrobic w kierunku polepszenia swojego bytu. Wrrr... Pieniazki tak ale po to zeby zmotywowac do aktywnosci zawodowej. A obecnie daja pieniadze po to zeby oni sobie zyli na tym samym poziomie co ja jeszcze nic nie robiac.
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

wt mar 25, 2008 3:30 pm

Mozemy protestowac przed urzedem miejskim , podpalic sie , cokolwiek istnieje wiecej opcji , ale nie wplyniemy w zadnym stopniu na polityke wewnetrzna kraju ktorego nawet nie jestesmy obywatelami :wink: .Nie wiem jakie sa granice oplacalnosci takiej polityki , ale uwierz mi na slowo , tam na gorze w Izbie Lordow niewielu kretynow zasiada a jesli juz sie jakis trafi to go szybko pod dywan zamiota aby wstydu reszcie oszczedzic .Spoleczenstwo to interes narodowy , z tego co sie orientuje obecnie inwestycje ida w ilosc , jakosc mozna sobie importowac z biedniejszych krajow , proste ? Oczywiscie , wszystko ma swoje granice wytrzymalosci i mysle ze w niedlugim czasie pogonia i tych co im sie nie chce :wink:
Awatar użytkownika
cuma
Zawodowiec
Posty: 1371
Rejestracja: czw sie 02, 2007 11:22 pm
Lokalizacja: z zupełnie innej bajki:)

czw mar 27, 2008 1:20 am

thyrfing może i kretynów w parlamencie jest niewielu, ale obawiam się że nie brakuje przedstawicieli gorszego gatunku - populistów. myslisz że tak łatwo zabrać ludziom zasiłki? trzeba też pamiętac o rzeczywiście potrzebujących. mam nadzieje że kiedyś przynajmniej zostaną one mocno ograniczone, ale to nie stanie się z dnia na dzień. a póki co płaćmy podatki na tych, którym się pracować nie chce, przecież im się należy...
trochę węgla ożywia parowiec, trochę serca - człowieka...
[url=http://userbars.pl/][img]http://img.userbars.pl/11/2050.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

czw mar 27, 2008 3:25 am

Uwazasz ze to wina populistow , przeciez wiekszosc (podatnicy) opowiada sie za ograniczeniem benefitow :idea: Chyba ze wiekszosc na tych benefitach ciagnie , ale takich danych statystycznych nie posiadam wiec zamilcze :wink:
Awatar użytkownika
cuma
Zawodowiec
Posty: 1371
Rejestracja: czw sie 02, 2007 11:22 pm
Lokalizacja: z zupełnie innej bajki:)

czw mar 27, 2008 11:07 pm

szukanie winnego nie ma tu żadnego sensu, choc zasiłki nie wzięły sie z sufitu i nie podrzucili nam ich kosmici. ten system ma juz swoją "nową świecką tradycję" :lol: a każda próba cięcia będzie wywoływać protesty beneficjentów i zarazem spadek popularności tych, którzy odważą się użyć nożyc. zobaczymy czy będzie tak samo jak w Polsce - wszyscy wiedzą co trzeba zrobić, tylko nikt nie ma na to odwagi
trochę węgla ożywia parowiec, trochę serca - człowieka...
[url=http://userbars.pl/][img]http://img.userbars.pl/11/2050.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

pt mar 28, 2008 10:02 pm

thyrfing pisze:Uwazasz ze to wina populistow , przeciez wiekszosc (podatnicy) opowiada sie za ograniczeniem benefitow :idea: Chyba ze wiekszosc na tych benefitach ciagnie , ale takich danych statystycznych nie posiadam wiec zamilcze :wink:
Jaka tam wiekszosc, ktos na beneficjentow wszak placic musi :roll:
Moim zdaniem ukrocenie tej pseudoopiekunczej i niby to prorodzinnej polityki panstwa spowodowaloby wzrost napiecia w tej czesci spoleczenstwa, o ile nie zamieszki.
Toz to juz prawie pokolenia mieszkaja w socjalnych mieszkaniach,niektore osiedla sa zamieszkiwane przez dependants on social service; i zwykle na krawedzi prawa do stracenia maja zasilki, ich zyciowa podstawa nie byloby latwo ich tego pozbawic :evil:
Ale po pierwsze to nie jest wiekszosc, po drugie hmm Polacy tez se uszczknac z tego cos niecos potrafia :arrow:
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

sob mar 29, 2008 2:13 pm

Ok ,rozumiem ze sprawa jest nieco drazniaca gdyz godzi w naturalne poczucie sprawiedliwosci ale jesli uwazacie patologiczna postawe za bardziej uprzywilejowana to czemuz by z niej nie skorzystac ??
W kazdym nowoczesnym spoleczenstwie znajduje sie pasozytniczy odsetek , to jest wliczone w koszta funkcjonowania takiego panstwa.Jedynym problemem moze byc utrzmanie odpowiedniej proporcji pomiedzy tym co wypracowane i tym co mozna rozdac ,a w zasadzie zainwestowac w nastepne pokolenie .Brytyjski parlament juz nie raz korzystal z radykalnych metod tak wiec nie widze powodow dla ktorych nie mialo by sie to powtorzyc , tylko czy jest ku temu wyrazny powod ekonomiczny ?
Awatar użytkownika
skajdra
Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: pn gru 31, 2007 5:06 am

wt kwie 01, 2008 8:57 pm

gdyby nie te zasilki i ich lenistwo prosze Panstw moglibysmy zapomniec o pracy tutaj bo nie byloby dla nas miejsca wiec nie psiaczcie tak na cos co nie jest przede wszystkim wasze...a co do podatkow...placic je nalezy wszedzie a podatki w tym kraju nie ida tylko na zasilki, a na wiele roznych pozytecznych rzeczy...poszerzmy horyzonty i nie przeliczajmy nie naszej kasy nas jest tu sporo ale bez przesady
Awatar użytkownika
hormon_so
Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 1:45 pm
Lokalizacja: Solina-Bieszczady, Soton

śr kwie 02, 2008 12:15 pm

Co do tego, ze nie powinnismy narzekac skajdra i do twojego argumentu "nie liczmy nie naszej kasy" wlasnie to jest nasza kasa. Placac podatki w tym kraju mam prawo miec poglad czy na dobre cele pieniadze zostana przeznaczone. Fakt ze z podatkow oplacamy bardzo duzo pozytywnych rzeczy, ale i negatywnych. A ja placac podatki mam prawo do narzekania ze cos jest wydawane w bloto. Nie kierowal bym sie tutaj stwierdzeniem ze nas jest malo, lub jestesmy malo wazni. Jako obywatele Unii Europejskiej, ktora przy obecnych trendach robi sie quasi-panstwem, mozemy wypowiadac sie bez przeszkod na temat miejsca w ktorym mieszkamy, w przeciwienstwie do pakistanczykow, hindusow i innych nacji ktore sa goscmi na europejskiej ziemi. I wreszcie troche wiary w siebie a nie na zasadzie nas zadne prawa nie dotycza tylko obowiazki... Grunt to dobrze wykonywac obowiazki, ale i znac swoje prawa i z nich korzystac. pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
skajdra
Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: pn gru 31, 2007 5:06 am

śr kwie 02, 2008 9:28 pm

oczywiscie masz racje tylko wybierajac ten kraj czym sie kierowales...zeby tu przyjechac. .. punkt pierwszy listy na ogol wyglada tak
1. zdobyc prace
2.obojetnie jaka
3. gdzies miszkanko- TANIO
4 jedzonko TANIO
5 jejku zdobyc prace

a potem nagle jejku podatki, jejku bo oni to oni tamto

JA przyjechalam tutaj bo wlasnie te podatki, bo wlasnie te socjale bo wlasnie latwa mozliwosc awansu i otwarcia wlasnej firmy...i jakos po kilku latach ciagle sie ciesze ze sa tak leniwi, i siedza na zasilkach bo dzieki temu mam prace..mam mozliwosci...tak byloby o wiele trudniej i coz podatki to kasa do wspolnego worka i zadne panstwo nie jest idealne...a na przyszlosc zawsze radze zapoznac sie z sytuacja przed...a nie najpierw wielka radocha bo mi sie udalo...fajnie jest, a potem co to ja tu nie mam do powiedzenia....troszke pokory
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

śr kwie 02, 2008 9:45 pm

sami biora zasilki a mowia ze Polacy po to tu tylko przyjecheli pfffff :x no a tak w nawiasie jesli chodzi o podatki to jak nie na tych co biora benefity to na co innego lub kogo innego by sie placilo wiec w sumie mi jedno juz na co moj tax jest sciagany
ODPOWIEDZ