Wspinaczka sciankowa w St Marys

Masz hobby? Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Podziel się swoimi pasjami!
Mika
Gość
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 05, 2008 10:03 pm

ndz mar 16, 2008 11:12 pm

Hejka
Nie wiem czy w dobrym miejscu wpisuje ten post, ale co tam pisze - dla Odwaznych swiat nalezy!
I podazajac za tym haslem oglaszam :), ze poszukiwane-poszukiwani sa Milosnicy i Milosniczki wsapinaczki sciankowej. Jezeli nie jestes wtajemniczony w proces bycia Spidermanem/ka i chcesz sprobowac to zapraszam. Ja osobiscie nie jestem wielkim znawca tematu, ale juz po przeszkoleniu i chetnie bym sobie poszla na scianke w St Marys, ale wspinaczka to duo sport i sama wspinac i asekurowac sie nie moge.
Dajcie znac jak macie chote na cos nowego lub sprawdzonego.
Mika
Pami1
Gość
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 26, 2008 12:02 am
Lokalizacja: PL - Gniezno/Poznan Eng - Southampton

śr mar 26, 2008 12:30 am

Bylabym bardzo Tym zainteresowana :D
A masz moze jakies informacje na ten temat? Ogolnie nigdy tego nie probowalam no ale coz do odwaznych swiat nalezy ^^ :D
Maverick
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: wt sty 01, 2008 9:07 pm
Lokalizacja: Southampton

śr mar 26, 2008 8:43 pm

Hej,
mam u siebie ulotke z St. Mary's Leisure Centrum.
Do godziny 16 za godzine wspinaczki placi sie 3,7 funty , po 16 godzina wspinaczki kosztuje 4 funty. Wynajecie sprzetu kosztuje 4 funty.
The best is yet to come!
Mika
Gość
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 05, 2008 10:03 pm

czw mar 27, 2008 12:41 am

Przepraszam, ze dopiero teraz odpisuje i ciesze sie, ze ktos chetny sie znalazl. Ja moge sie wspinac w weekendy. Ten odpada bo jestem chora, ale za tydzien mam 2 tygodnie wolnego wiec zapraszam serdecznie nawet w tygodniu :)
Pami1
Gość
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 26, 2008 12:02 am
Lokalizacja: PL - Gniezno/Poznan Eng - Southampton

czw mar 27, 2008 8:14 am

Hyhy Mika to masz tak jak ja :D
Piotr
Gość
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 12, 2008 9:55 am
Kontakt:

pn maja 12, 2008 10:01 am

A czy jest ktoś kto bywa w weekendy na ściance w Calshot ?
Pozdrawiam ... :D
Do tego by się wspinać nie jest potrzebna odwaga, w zupełności wystarcza brak wyobraźni.
Piotr
Gość
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 12, 2008 9:55 am
Kontakt:

sob maja 17, 2008 11:16 am

hmm ... rozumiem że nikto :?

Jak by cuś to jesteśmy tam dzisiaj i jutro od 12:00 (ze studencką tolerancją dokładności) :D

Pozdrawiam wszystkich "łojących"
Do tego by się wspinać nie jest potrzebna odwaga, w zupełności wystarcza brak wyobraźni.
Piotr
Gość
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 12, 2008 9:55 am
Kontakt:

sob maja 17, 2008 8:19 pm

No i nie było (chyba) nikogo poza nami, a szkoda bo ścianka jest warta tego by tam się wybrać ... :D. Później postaram sie zamieścić kilka fotek z tej ścianki :D

Pozdrawiam "łojantów" ...

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Do tego by się wspinać nie jest potrzebna odwaga, w zupełności wystarcza brak wyobraźni.
Remi
Gość
Posty: 14
Rejestracja: pt paź 12, 2007 8:04 pm

pn maja 19, 2008 10:55 pm

Hej Piotr.Bylismy w niedziele w Calshot choc nie wiedzialem ,ze tam jestescie.Twojego posta przeczytalem dopiero po powrocie.Oczywiscie pojechalismy zobaczyc scianke a nie wspinac sie.Scianka robi naprawde duze wrazenie i mysle ze jest warta chocby samego zobaczenia.Nie mam zbyt duzego doswiadczenia ,bo wspinam sie dopiero od niedawna, ale bardzo chetnie dołączylbym do was.I tu rodzi sie male pytanie dotyczace wspinania sie na sciance w Calshot.Zastanawiam sie czy musieliscie przejsc to calodniowe szkolenie zeby móc sie wspinac?A może macie jakis sposób żeby wejść na ścianke bez odbywania tego szkolenia ? Remi
Piotr
Gość
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 12, 2008 9:55 am
Kontakt:

pn maja 19, 2008 11:45 pm

Witaj Remi ... :D
Można nie zaliczać szkolenia na Calshot, warunkiem jednak jest "zdanie egzaminu" z prawidłowego wiazania i asekuracji. Całość trwa wtedy jakieś 20 min i ... można już się wspinać na własna odpowiedzialność :wink:

Mam nadzieję że w kolejny weekend juz sie tam zobaczymy.
Pozdrawiam "łojantów" ... :!:
Do tego by się wspinać nie jest potrzebna odwaga, w zupełności wystarcza brak wyobraźni.
Remi
Gość
Posty: 14
Rejestracja: pt paź 12, 2007 8:04 pm

wt maja 20, 2008 10:44 pm

Zastanawiam sie Piotr czy egzamin o ktorym wspominasz jest tym o czym mysle.Czyzby umiejetność założenia uprzeży, zawiązania podwójnej ósemki i asekuracji byla wszystkim czego wymagają ?Jeśli tak to wydawanie 75Ł na szkolenie nie ma sensu.
Pozdrawiam i do zobaczenia kiedys na sciance.


Niestety w ten weekend zaplanowalismy juz wyjazd do Arundel i Brighton ale napewno zobaczymy sie nastepnym razem .
Piotr
Gość
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 12, 2008 9:55 am
Kontakt:

śr maja 21, 2008 7:31 am

Dobrze myślisz Remi, dokładnie tak jest. Ale umiejętność asekuracji (a więc bezpieczeństwo jednak nie ma ceny) jest nieodzowna, chociaż koszt takiego "szkolenia" niewątpliwie jest wysoki, tym bardziej że z moich obserwacji ichniejsi instruktorzy nie uczą/pokazują jak sie wspinać, nie ma tu mowy o szkoleniu wspinaczkowym, a jedynie o szkoleniu z zasad bezpieczeństwa.
W kraju taki kurs to koszt rzędu 1200 PLN (a wiec znacznie wyższy) i trwa ok 4 miesięcy, ale wynosisz z niego nie tlko umiejętność asekuracji i znajomość węzłów ale też zasady i techniki wspinaczki na różnych formach terenu, a nie tylko na sztucznej ściance.

Pozdrawiam ... :D
Do tego by się wspinać nie jest potrzebna odwaga, w zupełności wystarcza brak wyobraźni.
Remi
Gość
Posty: 14
Rejestracja: pt paź 12, 2007 8:04 pm

pt maja 23, 2008 12:32 am

Masz racje Piotr pisząc ,ze umiejetnosc asekuracji nie ma ceny.Powiedzialbym jednak ,ze najwazniejsza jest odpowiedzialnosc osoby która stoi na ziemi i trzyma line na koncu ktorej jestes ty.Bardzo łatwo jest pokazac komus jak załozyc prawidlowo uprzaz ,zawiązać ósemke i prawidlowo to wszystko ze sobą połączyc.Trudniej nauczyc odpowiedzialnosci.Za kazdym razem gdy jestem na sciance z kims kto sie jeszcze nie wspinał nie zastanawiam sie czy odpowiednio zawiązał line ,bo to mozna sprawdzic ,ale czy jesli przyjdzie taka potzreba to bedzie ta line poprostu trzymał.Tego sie niestety nieda sprawdzic.
Zastanawiam sie czy oprócz weekendów wspinasz sie na sciance w Calshot ,a moze na małej sciance w Leisure Centre na St Marys.
:D
Piotr
Gość
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 12, 2008 9:55 am
Kontakt:

pt maja 23, 2008 7:27 am

Nie, niestety - czas na wspin mamy tylko w weekendy (praca) a i to pod warunkiem że nie wybywamy gdzieś na północ by choć na chwilę znaleźć się ileśtam m.n.p.m. ... :)
A na ściance w Leisure Centre na St Marys byłem tylko raz i ... chyba więcej nie będę.

Pozdrawiam ... :D
Do tego by się wspinać nie jest potrzebna odwaga, w zupełności wystarcza brak wyobraźni.
Awatar użytkownika
Nakratau
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr cze 04, 2008 11:32 pm
Lokalizacja: Southampton

czw cze 05, 2008 12:24 am

Ha ha Piotr wymięka po prostu ja go znam ;-)
Znajdzie się jeszcze ktoś chętny jeszcze na wspin na ściance w Southampton ii wie jak tam trafić? :-)
Albo jeszvze lepiej w Calshocieno ale tu już potzrebny jest samochód żeby dojechać :-(
Pozdrawiam i życze samych VI.7 :-)
ODPOWIEDZ