wwiezienie psa do Anglii

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
spineczka
Gość
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 30, 2009 1:31 pm
Lokalizacja: Warszawa

sob sty 16, 2010 11:12 pm

Witam!

NA początku lutego chcę kupić sobie psa (szczeniaka, mniej niż 2 miesiace) rasy West Highland white terrier.
Co trzeba zrobić, żeby móc zawieźć pieska do Anglii samochodem (prom)?

Chciałabym to zrobić na przełomie czerwca i lipca.

Jednak czytałam o tym trochę w internecie i wydaje mi się, że trzeba na to poświęcić az 8 miesięcy... czy to prawda?

Może ktoś się oreintuje co tak naprawdę trzeba zrobić? W internecie jest pare stron na ktorych jest cos o tym, ale jest to opisane w bardzo chaotyczny sposób

Pozdrawiam ;)
Spineczka
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

ndz sty 17, 2010 3:24 am

hmmmmm..... też tak słyszałem, a ja mojego przeworze w torbie Nike :D :D :D :D bo jest taki mały że nikto go niezauważa :D :D :D :D

A tam na serio to musi przejść kwarantanne, ale szczegułów to szczerze niewiem.
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

pn sty 18, 2010 10:13 pm

Cytuje z rozporzadzen prawnych dotyczacych prawa wwozu zwierzat na teren Krolestwa:
Przewóz zwierząt domowych. Osoby podróżujące z psami lub kotami do Wielkiej Brytanii obowiązane są zadbać o to, by zwierzę było oznakowane mikrochipem i miało paszport. W dokumencie tym powinny znaleźć się informacje dotyczące szczepienia przeciw wściekliźnie oraz badania krwi określającego poziom przeciwciał przeciw wściekliźnie. Zwierzę może być przewożone do Wielkiej Brytanii po upływie 6 miesięcy od daty pobrania krwi, którego celem było określenie poziomu przeciwciał przeciw wściekliźnie. Co najmniej na 24 godziny, jednak nie więcej niż 48 godzin przed wjazdem na teren Wielkiej Brytanii zwierzę powinno zostać odrobaczone z kleszczy i tasiemca (informacja ta powinna znajdować się w paszporcie). Zabieg ten zastępuje kwarantannę. Psy określonych ras nie mogą być w ogóle wwożone do Wielkiej Brytanii. Podstawowe warunki podróżowania ze zwierzętami są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa Wielkiej Brytanii: http://www.defra.gov.uk/
Uwaga: Ponieważ takie same przepisy obowiązują w Irlandii, zwierzęta, które przeszły całą procedurę przy wjeździe do Wielkiej Brytanii, mogą z terenu Wielkiej Brytanii zostać przywiezione do Irlandii bez konieczności jej powtarzania
.'
Obrazek
spineczka
Gość
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 30, 2009 1:31 pm
Lokalizacja: Warszawa

pn sty 18, 2010 10:16 pm

A wie ktoś może dlaczego AŻ 6 MIESIĘCY?
Spineczka
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

pn sty 18, 2010 10:21 pm

Mysle,ze jest to okres w ktorym moze rozwinac sie choroba u psa, tak wiec samo szczepienie nic nie daje, pies mogl byc dzien wczesniej zarazony wscieklizna i dopiero okres pol roku daje jasna i kalarowna sytuacje o jego kondycji zdrowotnej, jak zwykle chodzi o wzg.bezpieczenstwa.
Obrazek
quicksilver
Gość
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 20, 2010 8:48 pm
Lokalizacja: belfast

czw sty 21, 2010 10:58 pm

proponuje kupic szczeniaka tutaj
Moja znajoma w srodkowej Anglii z zakupem tu nie miala problemu wlasnie identycznej rasy.
Szczepienia i odrobaczanie-pierwsze u weterynarza. Mowila ze to bylo cos drozsze
a nastepne wizyty b rzadkie kolo 20-30 funtow
bo psina zrowa jak rydz odrobaczana jest regularnie przez wlascicielke tabl ze slepu sieciwego dla pets
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

pt sty 22, 2010 8:42 pm

Mi tez sie wydaje,ze jest to najrozsadniejsza rzecz, unikamy przez to dlugiego czasu zlatwiania spraw zwiazanych z przejazdem psa no i nie narazamy go na stresy zwiazane z podroza, bo jesli bedzie jechal tu autem badz autobusem to nie ma sprawy, ale samolot to juz zawsze gdzies tam bedzie schowany w loku bagazowym.
Gdybym sie zdecydowala na kupno pieska to z pewnoscia tutaj w Anglii. :)
Obrazek
Frank43
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 09, 2014 9:37 am

czw paź 09, 2014 9:39 am

radze kupić szczeniaka w Anglii i nie bawić się w jakieś przewożenie go w torbie :)
noclegi szczecin hotelvictoria - http://www.hotelvictoria.com.pl/pokoje/
hotele w kołobrzegu zapoznaj się z ofertą
Awatar użytkownika
tewijip
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw cze 23, 2022 11:11 am

czw cze 23, 2022 11:55 am

Dziękuję za rekomendację
ODPOWIEDZ