Biuletyn EU Welcome - czerwiec 2010

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

śr cze 02, 2010 2:29 am

.

Witajcie!


W Wielkiej Brytanii mamy w końcu nowy rząd, tymczasem Europę Środkową i Wschodnią nawiedziła powódź. Czerwiec jest miesiącem mistrzostw świata w piłce nożnej i długich dni. Nadmierny entuzjazm kibiców może prowadzić do spięć na tle rasowym. Jeśli doświadczycie czegoś podobnego, skontaktujcie się z nami.

- Dave ( euwelcome@yahoo.co.uk ) 07786 392886,
- Aneta ( aneta_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07928 362088,
- Adriana ( adriana_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07917 879259.

Życzymy Wam udanego miesiąca!
W skrócie
 • Kalendarium:

  Wieczór Porad w Polskim Klubie
  Marsz Pokoju
  Warsztaty pisania CV
  Как тевя зовут? Spotkania po rosyjsku
  Wieczór Porad
  Zabawy dla dzieci Jamie’s Playtime 2010
  Pomoc w szukaniu pracy
  Spotkania rodzin z dziećmi
  Ciuchcia
  Polskie audycje w radiu

  Informacje:

  Znikające ogłoszenia
  Wybory Prezydenta RP
  Polska Szkoła im. Juliana Tuwima w Southampton
  Slavonic International Club
  Kursy poradnictwa
  Polski instruktor jazdy
  Tłumaczenia przysięgłe i zwykłe
  Księgowość x 2
  Odszkodowania i usługi prawne
  Kredyty i transakcje mieszkaniowe
  Konsultacje w sprawach rodzinnych
  Garść stron z sieci
  Ćwicz swój angielski (4 oferty)


Kalendarium2 czerwca (środa) i 7 lipca (środa) - na następny środowy Wieczór Porad w Polskim Klubie (Advice Evening at the Polish Club), zapraszamy pomiędzy 19:15 a 21:00 do Polskiego Klubu oczywiście (507 Portswood Road, SO17 2TH). Pomożemy wypełnić formularze, poradzimy w sprawie zasiłku itp. itd. Zapraszamy wszystkich obywateli UE.

6 czerwca (niedziela) - Marsz Pokoju (The Peace Walk) zaczyna się o 12:30 przy Fontannie Pokoju (the Peace Fountain). Jest to szansa odwiedzenia wielu miejsc kultu w centrum miasta, a także doświadczenia wielonarodowej gościnności.

9 czerwca (środa) - Warsztaty pisania CV w Art House Cafe (178 Above Bar Street, Southampton, SO14 7DW, obok Hamptons). Wspiera nas Warren Centre (Shirley). Zapraszamy w godzinach 10:00-12:00. Jeśli chciałbyś otrzymać pomoc i wskazówki na temat pisania i uaktualniania swojego CV wyślij email lub SMS do Jan Wise (The Warren Centre’s Work Skills Adviser) aby zarezerwować miejsce. Kontakt jan.wise@electrostatics.net lub 07866 075359 (prosimy o pozostawienie imienia i nazwiska).

16 czerwca - O godzinie 18:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie Słowiańskiego Międzynarodowego Klubu (Slavonic International Club) w Southampton. Więcej szczegółów w części informacyjnej biuletynu.

18 czerwca (piątek) - Nasz następny piątkowy Wieczór Porad (Advice Evening) odbędzie się 18 czerwca w godzinach od 18:00 do 20:00. Zapraszamy do George Williams House, budynek YMCA (Cranbury Place, SO14 0LG, w pobliżu Inner Avenue i London Road). Jeśli masz pytania lub problemy postaramy się pomóc.

12 lipca - Jamie’s Playtime 2010. W każdy poniedziałek od 12 lipca do 23 sierpnia w godzinach 14:00-16:00 zapraszamy wszystkie dzieci do 5 lat do St James’ Park, Shirley gdzie doświadczą mocy zabaw.

każdy wtorek - Czy potrzebujesz pomocy by zacząć pracować? Zapraszamy na bezpłatne sesje bez umawiania w godzinach 18:45-20:45 lub na ustalone spotkanie po uzgodnieniu 07866 075359 do Shirley Warren Learning Campus (Chestnut Avenue, Shirley, Southampton). Pomożemy przy pisaniu CV, listów motywacyjnych, wypełnianiu aplikacji, poszukiwaniu kursów i pracy, a także doradzimy w sprawie kwalifikacji i kariery.

każdy wtorek - Spotkania rodzin z dziećmi w kościele St Boniface Church (Shirley High Street) odbywają się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Wszystkie rodziny z Europy Środkowej i Wschodniej zapraszamy na godzinę 10:00. Od teraz podczas naszych spotkań będziemy też oferować porady i pomagać przy wypełnianiu formularzy. Będzie też możliwość wymiany/kupna/sprzedaży odzieży i innych przedmiotów.

każda sobota - W każdą sobotę w godzinach 10:00-12:00 Polski Klub odwiedza Ciuchcia (507 Portswood Road, SO17 2TH). Zapraszamy dzieci w wieku do 3 lat i ich rodziców. Będziemy śpiewać po polsku i angielsku, rozmawiać i wymieniać doświadczenia, a przede wszystkim dobrze się bawić. Jakby tego było mało będą też ciasteczka i kawa. Wpadnij i poznaj interesujących ludzi! (ciuchciasoton@wp.pl)

polskie audycje w radiu Unity 101 - The Music Show można usłyszeć każdej trzeciej niedzieli miesiąca w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane są każdego czwartego piątku miesiąca o 15:00.InformacjeGdzie się podziało moje ogłoszenie? Chętnie umieszczamy ogłoszenia w naszym biuletynie nie pobierając żadnych opłat. Publikujemy je przez kilka miesięcy po czym usuwamy, aby zrobić miejsce dla innych. Jeśli twoje ogłoszenie zostało usunięte, przyślij je do nas jeszcze raz, najlepiej uaktualnione, a my zamieścimy je powtórnie! Jeśli chcesz, by twoje ogłoszenie pojawiało się co miesiąc, poinformuj nas o tym.


Wybory. Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie uprzejmie informuje, że wybory Prezydenta Rzeczpospolitej odbędą się w niedzielę dnia 20 czerwca 2010 roku na podstawie Ustawy z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Dziennik Ustaw z 2010 r. Nr 72, poz. 467 w SOS Polonia (The Park House 2, Brunswick Place, Southampton, SO15 2AN).

Prawo wybierania Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej ma każdy obywatel polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat. Obywatele polscy, przebywający w dniu wyborów za granicą, będą mogli wziąć udział w głosowaniu, jeżeli posiadają ważny polski paszport lub ważny polski dowód osobisty oraz zostaną wpisani, na podstawie zgłoszenia, do spisu wyborców sporządzonego przez konsula właściwego terytorialnie dla miejsca pobytu wyborcy.

Aby zarejestrować się elektronicznie należy:

I. wybrać z listy kraj: Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii,
II. wybrać komisję, w której zamierza się dokonać głosowania (wskazany jest wybór komisji najbliższej miejsca zamieszkania),
III. podać swoje dane osobowe według formularza. Wymagane dane osobowe: nazwisko, imię (imiona), imię ojca, data i miejsce urodzenia, numer ważnego paszportu lub dowodu osobistego, data i miejsce wydania dokumentu, adres zameldowania w Polsce (w przypadku nieposiadania adresu w Polsce należy wpisać "BRAK"), miejsce pobytu w Wielkiej Brytanii,
IV. rejestracja przypisuje wyborcę do danej komisji wyborczej i głos będzie można oddać tylko w komisji wybranej przy rejestracji po okazaniu: ważnego polskiego paszportu lub dowodu osobistego,
V. zgłoszenia nie zawierające pełnych danych osobowych nie będą mogły być zatwierdzone.

Zgłoszenie o wpisanie do spisu wyborców można także wnieść:

- ustnie, pisemnie lub telegraficznie w Wydziale Konsularnym Ambasady (73 New Cavendish Street, London W1W 6LS),
- telefonicznie, w godzinach otwarcia urzędu pod specjalnie udostępnionym numerem 0 207 2913 914 lub, w miarę możliwości, pod numerami call centre Wydziału Konsularnego 0207 2913 900 i 0207 2913 934 (UWAGA - ze względu na liczne zapytania telefoniczne sugerujemy rejestrację za pośrednictwem innych środków komunikacji)
- faksem pod numerem 0207 3232 320.

Podając swoje dane osobowe należy określić komisję, w której zamierza się dokonać głosowania (wskazany jest wybór komisji najbliższej miejsca zamieszkania). Rejestracja przypisuje wyborcę do danej komisji wyborczej i głos będzie można oddać tylko w komisji wybranej przy rejestracji. Zgłoszenia można dokonać najpóźniej w 3 dniu przed dniem wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tj. do dnia 17 czerwca 2010 roku.

Głosowanie w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w obwodach głosowania utworzonych za granicą odbywa się w lokalu obwodowej komisji wyborczej w ciągu jednego dnia, bez przerwy, między godziną 6.00 a 20.00 czasu miejscowego.

Źródło: Wydział Konsularny Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w LondynieRozpoczynamy nabór uczniów do Polskiej Szkoły im. Juliana Tuwima. Siedziba szkoły będzie mieściła się w Foundry Lane Primary School (Foundry Lane, Shirley Southampton, SO15 3JT).

W celu zgłoszenia dziecka do zapisów na listę uczniów prosimy skorzystać z formularza dostępnego na tej stronie lub wypełnić ten dokument i odesłać go na adres dmaciaszek@naszaszkola.co.uk podając w tytule 'Nabór - Imię i nazwisko dziecka'. Liczba miejsc na liście uczniów jest ograniczona, głównymi czynnikami decydującymi o przyjęciu na listę jest kolejność nadsyłania wniosków oraz wiek dzieci (w celu zróżnicowania klas) - dzieci w wieku 5-15 lat.

Zajęcia będą odbywały się w sobotę, w godzinach porannych. Podstawowym przedmiotem obowiązkowym dla wszystkich klas będzie język polski, dodatkowym przedmiotem podstawowym dla klas starszych będzie historia i geografia. Proponowane zajęcia dodatkowe (tylko dla zainteresowanych) to zajęcia z logopedą oraz religia. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 11 września 2010 roku.

Opłata za 3 godziny zajęć wynosi £10 za jedno dziecko. Koszt zajęć obejmuje ubezpieczenie dziecka w trakcie zajęć, wyposażenie w artykuły szkolne (oprócz podręczników szkolnych), opiekę profesjonalnego grona pedagogicznego jak również inne wydatki związane z prowadzeniem szkoły.

Dla rodziców dzieci przyjętych na listę uczniów zorganizowane zostanie spotkanie organizacyjne - termin zostanie ustalony po ostatecznym zamknięciu listy uczniów.

Poszukujemy również nauczycieli: polonistów, pedagogów, geografów, historyków oraz katechetów.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Dagmarą Maciaszek, pod numerem telefonu 07702881603 (w godzinach 16:00-22:00) lub na adres e-mail dmaciaszek@nasza-szkola.co.uk.

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły.Witamy w Słowiańskim Międzynarodowym Klubie (Slavonic International Club) w Southampton! Przyjdź i przyłącz się do nas jeśli chcesz posłuchać języków angielskiego i rosyjskiego, spotykać ciekawych ludzi i poznać życie i zwyczaje Wielkiej Brytanii w przyjaznej atmosferze. Jak tylko nabierzemy rozpędu będziemy również oferować porady i konsultacje za pośrednictwem przedstawicieli sektora publicznego.

Pierwsze spotkanie klubu 16 czerwca o godzinie 18:00 w budynku Polskiego Klubu (507 Portswood Road, SO17 2TH) naprzeciwko sklepu Premier.

Po więcej informacji prosimy dzwonić do Eleny 07982 729 501 lub Nadezhdy (po 12 czerwca) 02380 58 26 26, lub pisać elena@rhythmicpenguin.net, nadya_m@hotmail.com.Potrzebujesz porady? A może chciałbyś wziąć udział w kursie poradnictwa? Zerknij do www.southamptoncounselling.org po więcej szczegółów.


Robert Rosa, polski instruktor jazdy w Southampton i okolicach. Pierwsza lekcja gratis, konkurencyjne ceny, dojazd do klienta, wypożyczanie samochodu na egzamin. Pomoce naukowe w języku polskim. Zadzwoń: 07783297305. Roberto.Instruktor@googlemail.com.


Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm w całej Wielkiej Brytanii. Bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Przystępne ceny oraz promocja dla pierwszych 10 klientów! Beata Kaźmierczak, tel. 0208 4264 515, kom. 07796 127767, e-mail ti.phoenix@yahoo.com.


Polskie Biuro Ksiegowe zaprasza:
Usługi finansowe
Księgowość
Rozliczenia podatkowe: Self-Employment /Partnership
Rejestracja działalności gospodarczej.
Limited Company Accounts
CIS Contractor’s Monthly Return/Rozliczenia kontraktorskie
PAYE - Lista Plac
Zwroty podatku:
P60/P45 –30 funtow! Półgodzinna porada oraz 0% prowizji!
Usługi Imigracyjne
Rezydentura
Formularze i certyfikaty zjazdowe
Zasiłki,benefity
Working Tax Credit, Child Tax Credit, Child Benefit i inne
Council Tax Benefit i Housing Benefit
Pomoc socjalna dla osób oczekujących lub wychowujących dzieci
Pomoc socjalna dla opiekunów dzieci lub osób niepełnosprawnych

Chcesz być na bieżąco poinformowany o zmianach dotyczących podatków czy benefitow. Publikujemy cotygodniowe artykuły o zmianach jakie zachodzą w Wielkiej Brytanii. Również dajemy porady na temat zasiłków, prowadzenia biznesu oraz wiele innych. Wystarczy ze polubisz stronę Easy Solution Accounting na Facebook by dostawać cotygodniowe wiadomości.
Gorąco polecamy !
https://www.facebook.com/easysolutionsouthampton

Tel: 07515121266
Email: info@easysolution.pl
http:///easysolution.pl
Polskie Biuro Ksiegowe Easy Solution Accounting udziela porad na facebook.
Dowiecie sie o ulgach podatkowych, rozliczeniach i wielu innych przydatnych tematach.
Chcesz być na bieżąco poinformowany o zmianach dotyczących podatków czy benefitow. Publikujemy cotygodniowe artykuły o zmianach jakie zachodzą w Wielkiej Brytanii. Również dajemy porady na temat zasiłków, prowadzenia biznesu oraz wiele innych. Wystarczy ze polubisz stronę Easy Solution Accounting by dostawać cotygodniowe wiadomości. Zapraszamy !
https://www.facebook.com/easysolutionsouthamptonKancelaria prawna Moore Blatch Solicitors oferuje pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach w miejscu pracy, wypadkach drogowych oraz wypadkach w miejscach publicznych.

Jesteśmy jedną z największych firm na południu Anglii świadczących usługi prawne dla miejscowej Polonii. Niezależny katalog prawny Legal 500 uznał nas za jedną z najlepszych kancelarii świadczących usługi w zakresie odszkodowań powypadkowych.

Sprawy prowadzimy nieodpłatnie, a nasi klienci otrzymują 100% przyznanego odszkodowania. Nasze koszta pokrywane są po zakończeniu sprawy przez ubezpieczycieli strony przeciwnej i w żadnym stopniu nie wpływają na wysokość twojego odszkodowania.

Adres: Moore Blatch Solicitors, London Court, 64 London Road, Southampton, SO15 2AH.

Po poradę w języku polskim skontaktuj się z naszymi prawnikami pod numerem 023 8071 8106 lub prześlij email na kontakt@mooreblatch.com.Brutton & Co Solicitors oferują usługi dla polskich klientów w języku polskim i angielskim za pośrednictwem prawnika wykwalifikowanego w angielskim prawie, pani Anny Agnieszki Douglass. Anna specjalizuje się w prywatnych i komercyjnych transakcjach mieszkaniowych, i chętnie odpowie na pytania odnośnie zakupu i sprzedaży nieruchomości w Anglii oraz kredytów. Warto pamiętać, że Brutton & Co oferują szeroki wachlarz usług prawnych także w innych dziedzinach prawa.

Pani Anna Douglass chętnie użyczy przyszłym klientom swoich zdolności językowych w przypadku jakichkolwiek trudności w komunikacji z naszymi doświadczonymi prawnikami z pozostałych działów.

Wyślij email Anna.Douglass@brutton.co.uk lub zadzwoń 01329 236171. Brutton & Co Solicitors, West End House, 288 West Street, Fareham, Hampshire, PO16 0AJ.Kancelaria prawna Eric Robinson oferuje nieodpłatną konsultacje w sprawach rodzinnych tj. rozwód, alimenty, kontakt z dzieckiem, przemoc domowa. Istnieje możliwość nieodpłatnego prowadzenia spraw rodzinnych jeżeli osoba zainteresowana będzie kwalifikowała się do Funduszu Pomocy Prawnej. Oferujemy także nieodpłatną konsultację oraz prowadzenie spraw o uzyskanie odszkodowania z tytułu poniesionych obrażeń fizycznych w wypadku w pracy lub na drodze.

Adres kancelarii: 4 Carlton Crescent (boczna London Road), Southampton, SO15 2EY, tel. 02380 226 891 lub bezpośredni do polskiej konsultantki Ewy McGonagle 02380 218 008 w poniedziałki i środy 9:00-14:30.SOS Polonia - nasza strona to http://www.sospolonia.net.


Zapraszamy na wspaniałą stronę Polskiej Parafii Katolickiej.


Nowoprzybyłym polecamy stronę Southampton New Communities [www.sotonnewcom.org.uk], gdzie znajdziecie informacje w wielu językach.Ćwicz swój angielskia) Skontaktuj się z Southampton ESOL Information Line po informacje na temat lekcji angielskiego pod numerem 02380 233772 lub mailowo esol@clearproject.org.uk.


c) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Nasze biuro znajduje się teraz na Lodge Road. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić nasą stronę w Internecie.d) Southampton Language College jest, akredytowaną przez British Council, szkołą językową, która oferuje zarówno ogólny kursy języka angielskiego jak i kursy przygotowujące do egzaminów, poranne, popołudniowe i wieczorne. 30 London Road, Southampton SO15 2AG, tel. 02380 231397.Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
RTLop
Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: pn sie 23, 2021 4:48 pm

wt wrz 14, 2021 1:23 pm

aby utrzymał swoje postanowienie oglądania całości produktu

Czerwiec lipny, bez dwóch zdań. U mnie nawet bardzo. Na szczęście trudny okres za mną i teraz będzie więcej luzu
ODPOWIEDZ