Biuletyn EU Welcome - luty 2010

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

pt lut 05, 2010 2:03 am

.

Witajcie!


Nasz najnowszy przewodnik dla kobiet w ciąży, Pregnant in Southampton... a Guide for Mothers to Be, ukaże się w tym miesiącu. Napisany jest w języku polskim i angielskim. Można go będzie znaleźć w sekcji Flyers and Booklets na naszej stronie internetowej w formie elektronicznej, a także w kościele St Edmund's Church i wielu innych miejscach.

W biuletynie oraz na stronie EU Welcome znaleźć można daty kiedy odbywają się spotkania Advice Evening, pozostałe wydarzenia oraz inne informacje. Jeśli chcielibyście zobaczyć się z nami piszcie euwelcome@yahoo.co.uk lub dzwońcie 07786 392886.

Jeżeli poszukujecie informacji w innych językach zajrzyjcie do sekcji Useful Links na naszej stronie.

Życzymy wam przyjemnego lutego i udanych walentynek!!!


Dave
W skrócie
 • Kalendarium:

  Wieczór Porad
  Wieczór Porad w Polskim Klubie
  Spotkania rodzin z dziećmi
  Grupa AA

  Informacje:

  Kurs Get Ready for Business
  Szpital położniczy w TV
  Porady na temat kariery
  Polski księgowy
  Badanie opini społecznej
  Polski doradca w HSBC
  Polski psycholog w Southampton
  Polska firma transportowa
  Tłumaczenia przysięgłe i zwykłe (2 oferty)
  Konsultacje w sprawach rodzinnych
  Polska opiekunka
  SOS Polonia
  Polskie audycje w radiu Unity 101
  Strona Polskiej Parafii Katolickiej
  Ćwicz swój angielski (3 oferty)[/size]


Kalendarium12 lutego (piątek) - Nasz następny piątkowy Wieczór Porad (Advice Evening) odbędzie się 12 lutego w godzinach od 18:00 do 20:00. Zapraszamy do George Williams House, budynek YMCA (Cranbury Place, SO14 0LG, w pobliżu Inner Avenue i London Road). Odpowiadamy na pytania i staramy się rozwiązywać problemy. Kolejne z serii spotkań planowane są na 12 marca i 16 kwietnia.


24 lutego (środa) - na następny środowy Wieczór Porad w Polskim Klubie (Advice Evening at the Polish Club), zapraszamy pomiędzy 19:15 a 21:00 do Polskiego Klubu oczywiście (507 Portswood Road, SO17 2TH). Pomożemy wypełnić formularze, poradzimy w sprawie zasiłku itp. itd. Zapraszamy wszystkich obywateli UE. Kolejne spotkanie odbędzie się 24 marca, na którym to obecna będzie osoba związana ze służbą zdrowia, gotowa odpowiedzieć na wasze pytania.


każdy wtorek - Spotkania rodzin z dziećmi w kościele St Boniface Church (Shirley High Street) odbywają się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Wszystkie rodziny z Europy Środkowej i Wschodniej zapraszamy na godzinę 10:00.


każda środa - Czy alkohol kosztuje Cię więcej niż tylko pieniądze? Pomagamy prowadzić grupę Anonimowych Alkoholików z polskim tłumaczeniem w środy w Stella Maris Hall (St. Michael's Square, Bugle Street, SO14 2AH). Kontaktujcie się z Anetą 07928 362088.InformacjeCzy chciałbyś założyć swój własny interes w Wielkiej Brytanii, ale potrzebujesz pomocy w nauce języka angielskiego? Kurs CLEAR Get Ready for Business rozpoczyna się 24 lutego 2010:
- dowiedz się jak należy prowadzić biznes w Wielkiej Brytanii;
- skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy pomogą ci stworzyć biznesplan;
- otrzymaj wsparcie ESOL w nauce języka;
- dowiedz się informacji o rynku, pieniądzach, prawie i wiele więcej!
Zadzwoń 023 8022 2271 lub napisz allegra@clearproject.org.uk by otrzymać formularz zgłoszeniowy.Zobacz jak działa twój lokalny szpital położniczy! 9 lutego startuje nowy serial dokumentalny na kanale Channel 4 na temat szpitala Princess Anne w Southampton. Więcej można znaleźć tu oraz tu.


Czy potrzebujesz bezpłatnej informacji lub porady na temat kariery? Czy chciałbyś powrócić na rynek pracy? Czy zostałeś zwolniony i chcesz wiedzieć jakie masz opcje? Czy przydałaby ci się pomoc przy przygotowywaniu CV lub wypełnianiu podania o pracę? A może chcesz dowiedzieć się jak poprawić swój wizerunek na rozmowie kwalifikacyjnej? Jeśli tak to porozmawiaj z jednym z naszych doradców na temat zatrudnienia, treningów, edukacji lub wolontariatu.

Skontaktuj się z Rushiką Peiris (Learning Links (Southern) Ltd) telefonicznie 023 8068 2490 lub 07842231197 lub napisz Rushika.Peiris@learninglinks.co.uk. W lutym odbywać się będą kursy dla bezrobotnych prowadzone przez Learning Links. Koniecznie skontaktuj się z nami po więcej szczegółów.Paweł Janicki – polski księgowy - przyjmuje teraz w nowym biurze przy 142 Lodge Road (Roxan Business Centre, Biuro 31 (parter), SO14 6QR). Omnipol Accounting służy pomocą we wszelkich rozliczeniach podatkowych oraz prowadzi licencjonowane usługi księgowe. Rozsądne ceny, profesjonalna obsługa, twój komfort. Kontakt: Paweł Janicki 02381 789 464 lub 07878 288 050, pawel@omnipolaccounting.co.uk, http://www.omnipolaccounting.co.uk.


Poles Apart UK jest bezpieczną platformą internetową do wyrażania opinii w anonimowy sposób. Jest to pierwszy panel tego typu skierowany do społeczności Wschodniej i Centralnej Europy w UK. Nasi członkowie stają się wpływową grupą ludzi, których opinie docierają do osób decydujących w korporacyjnych, politycznych i społecznych kręgach oraz otrzymują nagłośnienie w etnicznych i brytyjskich mediach w UK.

Każdy panelista posiada konto z Poles Apart UK, gdzie zbierają punkty za wypełnianie ankiet, które mogą wymienić na bony. Dostarczamy innych zachęt, jak dyskusje radiowe, losowania nagród, a obecnie przygotowujemy różne imprezy dla naszych członków.

Posiadamy polską wersje strony, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych kształtowaniem przyszłości, aby do nas dołączyli na http://www.polesapartuk.com. Możecie użyć angielskiej wersji, aby się zarejestrować. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt na email: panelmanager@polesapartuk.com, tel: 07921903994.

Uwaga! Mamy specjalną ofertę dla właścicieli biznesów.Drodzy Klienci! W naszym oddziale (165 High Street, Southampton, jest dostępny polski doradca, który dostarczy Państwu informacji na temat:
- otwarcia i prowadzenia konta na terenie Wielkiej Brytanii;
- sposobów oszczędzania;
- założenia karty kredytowej;
- uzyskania pożyczki;
- uzyskania kredytu mieszkaniowego
- ubezpieczeń.
Zapisz się na spotkanie, tel. 07920082235, lub wyślij e-mail: jessica.bagrowska@hsbc.com z numerem telefonu i ja skontaktuję się z tobą. Pytaj o Jessicę. Sobotnie spotkania dostępne na zapisy. Zapraszamy!Polski psycholog w Southampton, Dr Andrzej Kuźmicki, zaprasza do skorzystania z konsultacji psychologicznych w gabinecie w Southampton lub online poprzez e-mail lub Skype. Kontakt: tel. 07799332570, email ekonsultacje@wp.pl lub na stronach serwisu http://www.jungpoland.org. Po więcej informacji kliknij w ten link.


Firma ThomasMann ltd. proponuje Państwu przejazdy z Southampton na wszystkie porty lotnicze w UK. Organizujemy również wyjazdy plenerowe do innych miejsc jak: Winchester, Bath, Salisbury, Eden Project w Kornwalii oraz każdego innego miejsca wybranego przez Państwa. Gwarantujemy komfortową podróż, nowym siedmioosobowym samochodem marki Hyundai i800 za bardzo konkurencyjne ceny. Proszę odwiedzić naszą stronę internetową http://www.thomasmann.co.uk lub kontaktować się z nami telefonicznie 07852 925280 (Tomasz Michalczuk).


Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Ceny do uzgodnienia. Promocja dla pierwszych 20 klientów. Beata, tel. 02084 264515, kom. 07796 127767, e-mail ti.phoenix@yahoo.com.


Tłumaczenia przysięgłe - dyplomy, akty, niekaralność i inne dokumenty. Krótkie terminy. Kontakt: Jola tel. 07856 852681, e-mail joanmarmag@yahoo.com.


Kancelaria prawna Eric Robinson Solicitors mieszcząca się przy 1-4 Cumberland Place, Queens Keep, SO15 2YB, oferuje pierwszą nieodpłatną konsultację w sprawach rodzinnych tj. separacja, rozwód, alimenty, rozdział majątkowy, władza rodzicielska itp. Na wizytę można umówić się za pośrednictwem polskiej asystentki Ewy McGoagle w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 9:00 do 14:00. Tel. 023 8022 6891. Zapraszamy.


Polska zarejestrowana opiekunka Bajka. Tel. 02380 584 594, 07915 669 685, e-mail bajka.pol.opiekunka@op.pl.


SOS Polonia - nasza strona to http://www.sospolonia.net.


Kolejne polskie audycje w radiu Unity 101. The Music Show będzie można usłyszeć 21 lutego w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane będzie każdego czwartego piątku miesiąca o 15:00.


Zapraszamy na wspaniałą stronę Polskiej Parafii Katolickiej.Ćwicz swój angielskia) Skontaktuj się z Southampton ESOL Information Line po informacje na temat lekcji angielskiego pod numerem 02380 233772 lub mailowo esol@clearproject.org.uk.


b) Wychodząc naprzeciw potrzebom ambitnych Polaków, Omnipol School zaprasza na naukę języka angielskiego metodą Callana – gwarancja nauki cztery razy szybciej. Darmowa lekcja próbna oraz konsultacja językowa. Learn – Speak – Challenge. Ceny od £3.20 za godzinę. Zapisy 02381 789 464, learn@omnipol.co.uk, www.omnipol.co.uk.


c) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Nasze biuro znajduje się teraz na Lodge Road. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić stronę http://www.bfluent.co.uk.
Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
RTLop
Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: pn sie 23, 2021 4:48 pm

pn wrz 13, 2021 11:31 pm

reszta nominacji meh, a że nie znalazłeś miejsca dla Ortona, który w tym miesiącu był przekozakiem i bardziej zasługuje niż wszyscy poza Jonem w tej stawce to jest aż dziwne
ODPOWIEDZ