Darmowy kurs w Southampton

Wszystko o języku i kulturze angielskiej
ODPOWIEDZ
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

śr wrz 10, 2014 3:59 pm

Zapraszam Cię na kurs angielskiego prowadzony w budynku Totton College w Southampton, zaraz obok Jobcentre w Southampton.

Adres to:

Wheatsheaf House
24 Bernard Street
Southampton
SO14 3AY


Kurs ten zacznie się 13 października i potrwa około 7 tygodni. Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach 9:30 - 12:30. W sumie wychodzi to 9 godzin w tygodniu przez 7-8 tygodni, więc ponad 60 godzin nauki. Jest to kurs skupiony wyłącznie na mówieniu i rozumieniu. Kończy się egzaminami ESOL Speaking and Listening akredytowanymi przez Trinity College London.Będzie to kurs dla osób na poziomie Entry 1 oraz Entry 2. Na poziomie Entry 1 uczy się absolutnych podstaw i rozmawiania na podstawowe tematy. Praktycznie uczy się jedynie czasów teraźniejszych. Na poziomie Entry 2 dochodzi czas przeszły oraz wyrażanie przyszłości. Istnieje też możliwość uruchomienia grupy na poziomie Entry 3, ale musi być odpowiednio dużo chętnych.

Możesz uczyć się angielskiego za darmo, jeśli otrzymujesz Jobseekers Allowance lub Employment and Support Allowance (WRAG).

Możesz też uczyć się za darmo, jesli spełniasz następujące trzy warunki:

1. Zadeklarujesz, że nie jesteś ani osobą zatrudnioną ani samozatrudnioną.
2. Chcesz wziąc udział w kursie, aby zdobyc umiejętności potrzebne do znalezienia pracy.
3. Dostajesz (lub Twój partner dostaje) jeden z poniższych zasiłków:

- Council Tax Benefit,
- Housing Benefit,
- Income Support,
- Employment and Support Allowance - Support Group
- Pension Credit (tylko Guarantee Credit),
- contribution based Employment and Support Allowance,
- Working Tax Credit (tylko przy rocznym dochodzie na całą rodzinę mniejszym niż 16190 GBP) i jeśli jesteś osobą zależną od osoby która dostaje ten zasiłek. Czyli jeśli to Ty go dostajesz, to nie możesz, bo to dostajá tylko osoby pracujące, a wtedy nie możesz zadeklarować braku pracy.

Jeśli nie spełniasz warunków uczestniczenia w kursie za darmo, to być może przysługuje Ci częściowe dofinansowanie. Wszystko zależy od Twojej sytuacji. Jesli nie masz pewności, napisz na email, który jest na dole tego tekstu.

Przed zapisaniem się na kurs musisz się ze mna umówić na krótką wstępną ocenę poziomu języka angielskiego. Będę do dyspozycji w piątek 26 września w Southampton (adres powyżej). Skontaktuj się ze mną przez email: mmilka@totton.ac.uk

Mariusz
ODPOWIEDZ